21 sierpnia 2018 roku na YouTube pojawiła się ciekawa audycja, brali w niej udział znani amerykańscy protestańci. Rozmawiali: Gary Stearman i L.A. Marzulli. Przewodnim tematem programu był cytat z 2 Listu do Tesaloniczan 2:11 „Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu„. Marzulli to stary wyjadacz tematyki UFO, jak pamiętacie udało mu się uczestniczyć w zabiegach, których celem było usunięcie z ciał ofiar UFO implantów, wszystko to znalazło się w jego filmie, natomiast Gary Stearman to wybitna postać amerykańskiej odnogi chrześcijaństwa, bez wątpienia znawca Biblii, jego książka „Biblijni podróżnicy w czasie: jak starożytni prorocy przekroczyli barierę czasu„, uzyskała na Amazon.com ogromną liczbę pozytywnych komentarzy. We wspomnianej audycji obydwaj starają się zrozumieć globalną sytuację ludzkości w kontekście manifestacji niezidentyfikowanych obiektów latających.

Swoją rozmowę zaczynają, jak wspomnieliśmy, od cytatu 2 Listu do Tesaloniczan 2:11 Marzulli uważa, nie bez powodu, że cały świat, cała Ziemia, jest omamiona wielkim oszustwem ewolucji. Nowy fałszywy i pseudonaukowy paradygmat jest wyznawany przez większość ziemskiej populacji, dlatego zdaniem ewolucjonistów, nie może istnieć Bóg, Jego Syn Mesjasz i zjawiska nadprzyrodzone, stąd chrześcijaństwo jest „bujdą na resorach„, wymysłem bajkopisarzy. Natomiast  neodarwiniści starają się odsunąć od siebie problem niezwykle skomplikowanych układów biologiczno-duchowych w kosmos, w ich opini to niezwykle zaawansowani kosmici nas tu „zasiali”(ufo-panspermia), stworzyli i genetycznie przekształcili, albo wcześniej przekształcili z małp (a kto stworzył małpy ?). Ci dwaj wybitni amerykańscy protestanci twierdzą, że jako ludzkość, wkraczamy w kolejne wielkie globalne oszustwo, jakim jest neodarwinowska religia ufonautyczna, nadciągającego globalnego rządu antychrytsta.

W dalszej kolejności starają się naświetlić pierwsze, jeszcze nieoficjalne, ujawnienie przez USA udokumentowanych wojskowych nagrań pojazdów UFO. Miało to miejsce w grdudniu 2017, kiedy kanał telewizji FOX opublikował materiał video, na którym widać pojazd NOL, komentował to komandor sił zbrojnych USA, wojskowy osobiście to widział. Wydarzenie wielkiej wagi, bo materiał pochodzi z zaawansowanych systemów radarowych armii amerykańskiej. Marzulli pyta się: jak to się stało, że nikomu nieznany komandor, twierdzący o UFO jako o „pojezdzie nie z tego świata„, pojawia się nagle w dużej stacji telewizyjnej i potwierdza istnienie rządowych instytucji, posiadających i zbierających wszelkie możliwe informacje w temacie UFO ?!

Aby zrealizować taki program koś musiał gdzieś zadzwonić, ktoś w pentagonie musiał podnieść telefon, ktoś wyznaczył wojskowego, ktoś podjął decyzje: delikatnie, niepozornie – ujawniamy. Z angielska to tzw. „soft disclosure”. Od grudnia 2017 kanał FOX powtórzył podobne programy trzykrotnie, mamy więc powolne oswajanie opinii publicznej w sprawie istot UFO, a dokładniej w sprawie tzw. „kosmitów”, których Marzulli określa jako biblijne „zwiedzenie”, te z 2 Listu do Tesaloniczan. Gary Stearman dodaje do tego, a właściwie opisuje to słowami z Biblii Króla Jakuba, nie jako „zwiedzenie” ale jako „silne zwiedzenie” – „And for this cause God shall send them strong delusion, that they should believe a lie:” (Biblia Warszawska „ostry obłęd” !)

Amerykańscy badacze Biblijnych przepowiedni sądzą, że tzw. „miękkie ujawnienie fenomenu UFO” ma związek z przybliżaniem się Antychrysta, jak i jego rządów. Marzulli podkreśla w audycji wagę programów stacji FOX, jest to dla niego, jak sam to określa: „przekroczeniem rubikonu„. Od grudnia  2017 istoty UFO – albo kosmici, są już oficjalnie zatwierdzeni. Warto w tym temacie wspomnieć o serii specjalnych programów „Ancient Aliens„, od lat wtłacza się ogromnej liczbie „kowalskich” pogląd o istnieniu „Starożytnych kosmitów„, ci mieli zdaniem twórców tego programu stworzyć na Ziemi wszystkie poprzednie cywilizacje, bez nich nie może dosłownie istnieć nic, nasza historia jest stworzona przez ufonautów, a nasza przyszłość ma oznaczać asymilację do intergalaktycznej federacji tzw. „Starożytnych, ale już nowoczesnych Kosmitów” !

Zresztą jak ktoś chce rozumieć Biblię na sposób „Starożytnych Kosmitów„, to może bez problemu uznać, że już byliśmy kiedyś zrzeszeni, w Ogrodzie Eden żyliśmy zjednoczeni z Bogiem i Jego aniołami ! Zapewne część z państwa oburzy się za tą jakże delikatną krytykę programów „Ancient Aliens„, dlatego przywołamy tu wypowiedz znawcy tematu, mianowicie Steve Quayle, bodajże w programie telewizji „Sky Watch Tv„, pt.: „Is Mankind Facing TERMINATION? Steve Quayle Returns To SkyWatch TV„, z dnia 19 lipca 2018, wspomina swoją przygodę z twórcami wyżej wspomnianej serii, zaprosili go do wystąpienia w ich produkcjach, ten zastrzegł się, że wszystkie jego wypowiedzi nie mogą być zmanipulowane pod względem jego poglądu o tzw. „Starożytnych Obcych”, mianowicie uważa ich za upadłych aniołów, po tym stwierdzeniu twórcy „Ancient Aliens” z wielkim bólem musieli zrezygnować z pomocy Quayle’a, taka informacja bardzo naruszała całą, od lat, żmudnie budowaną NARRACJĘ !

Ale wróćmy do programu Garego Stearmana. Rozmówcy zgadzają się co do możliwego przyszłego scenariusza, gdy „kosmici” objawią się ludzkości jako ich wybawiciele, wskażą wówczas, czy to poprzez kontakterów, czy poprzez rząd globalny, wybranego przez nich zbawcę, przynoszącego pokój i dobrobyt, a ten najprawdopodobniej nie będzie przychylny dla chrześcijan, których prawdziwy dom znajduje się w innym wymiarze, tam gdzie zasiada Zbawiciel. Przechodzimy w tym momencie do kulminacyjnego momentu audycji, w 9 minucie i 22 sekundzie Marzulli zaczyna cytować 2 Księgę Królewską 6:17 „Potem Elizeusz modlił się tymi słowami: «Panie! Racz otworzyć oczy jego, aby widział». Pan otworzył oczy sługi, a on zobaczył: oto góra pełna była ognistych rumaków i rydwanów otaczających Elizeusza.

Amerykanin wyjaśnia sytuację, w której, za sprawą łaski, sługa Elizeusza nagle widzi, niewidoczne do tej pory, no właśnie, co widzi ? Czyżby „UFO pojazdy”, nazywane w Biblii „ognistymi rumakami i ognistymi rydwanami” ?! Może są to wprost jarzące się istoty hylemorficzne-anielskie ?, coś co jest z natury dla ludzi niewidoczne, a potem potrafi się materializować, pobierając z otoczenia elementy…, jakaś zaawansowana komora deprywacyjna-pojazd duchowy-duchów-świadomości ? W tym samym momencie Gary Stearman odnotowuje pewien biblijny fakt: „to są dobrzy aniołowie”, dlaczego „dobrzy” ? Bo są wspomniani w Biblii w odpowiednim kontekście, i na prośbę proroka ujawniają się. Proszę teraz uważać, Marzulli mówi dalej o istnieniu w Niebie, niebiańskiej „nadnaturalnej technologii”, mogła być stosowana wcześniej tu na tej planecie (w domyśle megality).

Tytuł tego tekstu jest jednocześnie pytaniem: co łączy wspomnianych Amerykanów z reżyserem Braunem ? Otóż łączy ich Matka Boska, objawienia z Jej udziałem. W 11 minucie i 50 sekundzie rozpoczyna się rozmowa na temat objawień Maryi w Fatimie. Marzulli wyreżyserował dwa filmy w tym temacie, mają udowadniać, na podstawie relacji świadków, iż manifestacje, ich część, albo całość, to nic innego jak „standardowe UFO„, miało tam się pojawić, wtedy w 1917, srebrne „dyskoidalne urządzenie” – tzw. NOL. W opinii protestantów Maryja, wszystkie jej objawienia, to nic innego jak szatańskie zwiedzenie ! Dlatego nie dziwi w tej sprawie opinia dokumentalisty ze stajni Lutra. Jego przekonanie o realizacji całego zdarzenia w Fatimie przez „ufonautów” bazuje na relacjach postronnych osób widzących wówczas na niebie „coś srebrnego”, co latało.

Gdyby chcieć być jeszcze dokładniejszym, to przecież sam „Cud Słońca” można określić jako pokaz anioła, albo manifestację samego OGNISTGO RYDWANU ! Zresztą kto potrafi określić, na podstawie rodzaju albo wyglądu „ognistego rumaka„(2 Księgę Królewską 6:17), z jakimi aniołami mamy do czyniania ?! NIKT ! Nie ma takich ludzi, chyba że jest się świętym pokroju Ojca Pio, ten widział istoty anielskie oczyma duszy, pomimo tego że były niewidoczne:Dobrze, że tylko słyszałeś, a nie widziałeś„. Marzulli w omawianym tu programie nie podaje żadnych dowodów, sensownych argumantów, by opisać Objawienia w Fatimie jako pochodzące od Nachasza ! Jeżeli ktoś widział tam srebrnego NOL-a, to sam ten fakt o niczym nie świadczy. Mogły tam przebywać istoty określane mianem „ufonautow”, mógł nawet sam szatan, wiemy o próbach jakie stosuje, by zdezawuować przekaz Maryi.

Jest tylko jedna, jedyna metoda, pozwalająca na określenie z czym mamy do czynienia, czy jest to szatański ivent-prezentacja, czy mamy do czynienia z prawdziwą wysłanniczką Boga YHWH ! Tą metodą jest analiza przekazu-informacji jakie pojawiają się, albo wychodzą, podczas kontaktu od istoty określającej siebie jako Matka Boska (Anielska), a ta/te wskazują, w zatwierdzonych przez Kościół przypadkach, o cudownych spotkaniach z samą Maryją. Zastanówmy się na chwilę: do Fatimy przybywają setki tysięcy ludzi, ogromna liczba doznaje duchowego uniesienia, wielu się nawraca, wielu doświadcza uzdrowienia na ciele i duszy ! W tym samym czasie masoneria (pomocnicy szatana na Ziemi) szaleje i dostaje szału ! Gdzie tu jest logika ?! Logicznym wnioskiem jest ten, który mówi nam o rzeczywistym przybyciu do tej rzeczywistości dobrej Istoty Niebiańskiej i tych właściwych, usługujących Jej aniołów, uczących dzieci jak godnie spożywać eucharystię, uczących chrześcijańskiej modlitwy !

Tak jak pisaliśmy w tekście „Polskie elity ufologiczne w kontekście duchowości ufonautów„, jeżeli mamy tu spotkanie z „Maryjnym UFO”, dlaczego coraz większa subkultura-sekta New Age nie przyłącza się i nie włącza w ruch Niebiańskiej (katolickiej) Wysłanniczki, przybywającej często do tego wymiaru w kuli światła ?! Albo dlaczego sami masoni, znawcy istot hylemorficznych, wyznawcy Lucyfera, nie stają się wielbicielami tego jakoby „szatańskiego ufo”, nie dołączają do „fanów UFO”, do katolików ?! Amerykanie-protestanci wierzą, albo starają się nas przekonać, o „ufonautycznej naturze” Fatimy, ale gdzie dowody ? Samo opisywanie zjawisk w kontekście „Ognistych Rydwanów„, lub „srebrnych dysków” nie wnosi nic ! Marzulli tak jak Grzegorz Braun zajmuje się tworzeniem filmów, z tą różnicą że nasz rodak posługuje się logiką oraz historyczną analizą zdarzeń, zamiast skupiania się na anielskich efektach specjalnych (oczywiście one też są ważne, ale nie najważniejsze).

No i najważniejszy dla mnie osobiście aspekt tego zagadnienia ! „Protestanci starają się oskarżać katolików o tzw. „maryjny kult„, znają doskonale Pismo, symbole i komentarze do niego. Do tej poty nie natrafiliśmy na jakieś protestanckie wyjaśnienie, jakiekolwiek ich wyjaśnienie, czy to symboliczne, alegoryczne czy może dosłowne, mega ważnego wersetu z Ew. Jana 19:26, ze strony protestanckiej jest w tej sprawie totalna cisza ! „Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: „Niewiasto, oto syn Twój”. Następnie rzekł do ucznia: „Oto Matka twoja„. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.” – Ew. Jana 19:26„. Mała poprawka, w powyższym cytacie, pochodzącym z artykułu „Czwarta Tajemnica Fatimska coraz bardziej sensacyjna ! – Video” należy zaznaczyć, że nie wszyscy są zaznajomieni z biblijną symbolikę w równym stopniu, albo nie wszyscy są w niej na tyle biegli, by zostać dogłębnie wstrząśniętym zdaniem Ew. Jana 19:26 ! Większa część protestantów, albo może nawet 99,9%, unikają tego wersetu jak ognia !

A przecież on jest w Biblii, jest w Ewangelii i coś ważnego znaczy ! Nie dość, że Maryja według słów Zbawiciela ma być naszą Matką, to jeszcze, jak państwo pamiętają z filmu rabina Porata, zrodzenie Jezusa nastąpiło z dziewicy, a nie jak chcą tego niektórzy, albo większość judaistycznych Żydów – z grzesznicy ! Wydaje się, że protestanci omijają szerokim łukiem również werset z Ks. Izajasza 7:14 „Dlatego Pan sam da wam znak: Oto dziewica pocznie i porodzi Syna, i nazwie Go imieniem Emmanuel„. Pan Braun jest w trakcie tworzenia filmu o „Polskiej Fatimie„, za jakiś czas będziemy mieć okazję go zobaczyć. Z pewnością będzie solidnym dokumentem. My ze swej strony postaramy się wkrótce zaprezentowac kilka ciekawych informacji o nadprzyrodzonej gietrzwałdzkiej łączności z Maryją Dziewicą.

Linki:

W ostatnim zdaniu tego artykułu chodzi o „Potężną manifestację w Gietrzwałdzie

Spotkanie katolickiego stopnia w Fatimie

(Kontakt z wyższą formą bytu – część I) (Kontakt z wyższą formą bytu – część II) (Część III)

Czwarta tajemnica fatimska – w trakcie realizacji ?

Nowy Porządek Rzeczy, a Kosciół Katolicki… etc.

Fatima i polscy duchowi matrixowcy

Ochronny znak z innego wymiaru

Entelecheia w Turzovka

Ponadświatowe intelekty, Matka Boża Anielska oraz Tritos Uranos

Zbliża się ufonautyczny neodarwinizm antychrysta – dodatek do Argonauta.pl

L.A. Marzulli: Signs and Wonders (omawiana w tekście audycja)

Przepowiednia Papieża Piusa XII o świecie i Polsce – Niewidoczne siły zła atakują – Ks. Natanek

Wielka rewolucja ufonautyczna towarzystwa Vril od filantropów – Polkska kolejny raz najechana

Grzegorz Braun: Tajemnica Gietrzwałdu – Matka Boża i jej plan dla Polski

Polskojęzyczne elity buduja UFOsystem odsysu energii – Karoń

Nadnaturalne zdarzenie z udziałem rabina Zev Porata i ortodoksyjnego Żyda wraz z jego całą rodziną !

Duchowa bitwa Mahdiego-Goga z duchowym Izraelem, strzały…

Grzegorz Braun u Fischera: „Króluj nam Jezu Chryste zawsze i w Polsce”! Tylko u nas!

https://www.youtube.com/watch?v=Clz-TFkQgFg

Stulecie Fatimy – Nowy Kulturkampf – Krajski, Alex Jones 25.02.2017

Ks. Tomasz Jochemczyk, Dr Stanisław Krajski – Fatima, Tradycja, Patriotyzm

Nauki kosmitów na Watykanie – Maryja to przepowiedziała ! – Ks. Natanek

Technologia kosmitów z gwiezdnej federacji Cas 9 coraz bardziej zaawansowana – Hoggard

Evidence of „Ancient Entities” Involved in EDEN? To Reappear Any Moment Now??

https://www.youtube.com/watch?v=A38pMuZXW98

Dobre 35

Podobne Artykuły

5 thoughts on “Marzulli, Stearman i Braun, co ich łączy ?

 1. no tak teraz Marzulii jest zły ponieważ wyraził swoje stanowisko w sprawie Fatimy. Wcześniej jakoś nie był zły gdy autor piał na portalu „Zmiany na Ziemi” nad jego badaniami rzekomej mumii mającej przypominać insektoidalną istotę z ks.Objawienia.
  Pamiętam te ochy i achy. Te zachwyty. Te wykrzykniki. Ten entuzjazm.
  Wtedy było Marzulii to Marzulii tamto. Post sypał się za postem.
  A teraz….no cóż….

  1. Witamy. Proszę sprecyzować swoje zastrzeżenia do tematu duchowości ufonautów oraz duchowości Maryjnej, opisanej zresztą w Biblii. My już kilka lat temu pisaliśmy o protestanckiej bezmyślności i fałszu oskarżeń w kierunku Maryi, o Jej objawieniach, Jej naukach wiary i modlitwach z innego świata więc nie wiem o czym pan pisze, proszę sprawdzić teksty na Argonaucie podane w linkach, a także w aktywnych zdaniach-linkach zanim się pan wypowie.

   1. „Proszę sprecyzować swoje zastrzeżenia do tematu duchowości ufonautów oraz duchowości Maryjnej […] pisaliśmy o protestanckiej bezmyślności […] nie wiem o czym pan pisze…”
    Powyższa opinia NIE była o „duchowości Maryjnej” itd., a o Marzulim. Też zauważyłem zachwyty nad nim, był „cacy”. A jak kontrowersyjnie się wyraził o „duchowości Maryjnej”, to jest „be”. Sam jestem ciekaw, czy przeczytam/obejrzę cokolwiek dobrego z jego udziałem, czy obowiązuje nas mądrość etapu „zły Marzuli”…

 2. Błogosławieni wybrani w Panu
  Jestem chrześcijaninem, który szuka Prawdy i chwały Boga, a nie swojej. Wierzę też, że gdy się Ojca, Boga Niebios prosi o Prawdę, w imię Jezusa Chrystusa, Pana naszego, to można ją otrzymać. Jednak podstawą Prawdy jest Biblia i to co w niej umieszczono, dla naszego dobra. Warto wziąć pod uwagę słowa świętego Pawła: „abyście mogli zrozumieć, że nie wolno wykraczać ponad to, co zostało napisane” (1kor4:6). Chciałbym wtrącić parę słów jeśli mi wolno, może nie jestem ekspertem, ani nauczycielem, a jedynie prostym chrześcijaninem chodzącym z Panem, który w łasce otrzymał dar Ducha Świętego, za co dziękuję memu Panu i Bogu.
  Wspomniany werset z Jan 19:26, w nim nie ma nic nadzwyczajnego, gdyż Jezus poprosił umiłowanego ucznia, aby ten zaopiekował się jego matką i tyle. Dlaczego to nie robi szału, bo gdyby to było istotne w chrześcijaństwie, to byłoby to zapewne gdzieś wspomniane przez apostołów, czy uczniów w listach, naukach, a nie ma. Jeśli matka Jezusa była tak ważna w Jego dziele, to by użył innych słów, np. słuchajcie Mojej matki we wszystkim, co wam powie, albo ona was poprowadzi. W listach apostolskich, dziejach też byłoby to wyszczególnione gdyby tak było, ale jest cisza. No może jedyna wzmianka na początku dziejów, że matka Jezusa była obecna wraz apostołami i uczniami na zebraniu po wniebowstąpieniu Pana, tyle. To w chrześcijaństwie Jezus Chrystus ma być numer jeden, bo On jest Mistrzem, Królem, namaszczonym przez samego Boga i Jego Synem, dziedzicem. Napisano, że Bóg nie odda swojej chwały. Dalej, w Ewangeliach czytamy, obietnicę Jezusa, że On po swojej śmierci pośle innego pocieszyciela – Ducha Świętego. Natomiast o matce Jezusa nie ma żadnego słowa, ani proroctwa że ją pośle do narodów, nie ma ani jednej takiej obietnicy. Dziś cokolwiek dotyczy matki Jezusa, jest z późniejszych objawień… czy jest możliwe, że ktoś się podszywa?
  Co do Fatimy, według mnie jest to jakieś zwiedzenie, wystarczy przeczytać słowa, które wypowiedziała ta istota do dzieci, a słowa te są zaprzeczeniem Ewangelii Jezusa Chrystusa. MATKA BOŻA: Czy chcecie ofiarować się Bogu, aby znosić wszystkie cierpienia, które On zechce na was zesłać, jako zadośćuczynienie za grzechy, którymi jest obrażany, oraz jako wyproszenie nawrócenia grzeszników? Czy Pan Jezus Chrystus nie poszedł na mękę i nie ofiarował się na krzyżu, za grzeszników, którzy też obrażali Boga, jako jedyna doskonała ofiara? Czyż Bóg jej nie przyjął, że coś trzeba jeszcze ofiarować i powtarzać? Czy nie wystarczy aby teraz grzesznik nawrócił się do Pana i przyjął, że On umarł za niego? Tak, Ojciec znosi wiele, ale po to dał nam Syna aby nas ocalić. Albo w innym miejscu mówi tak zwana MATKA BOŻA: Chcę ci powiedzieć, aby wybudowano tu kaplicę na moją cześć. Jestem Matką Boską Różańcową. Ja się pytam, czy jest jakimś bóstwem, że potrzebuje kaplicy? MT 4:8-10 – Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon. Na to odrzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz. To słowo było skierowane do szatana, ale czy też nie dotyczy nas wszystkich? Na koniec, nie jestem fanem, wymienionych chrześcijan w tytule, wolę jednak trzymać się tej Prawdy, przez którą nie upadnę, a która podoba się Panu. Biblia jest naszym zabezpieczeniem, jeśli coś nie pasuje uciekać od tego. Wiadomo, że toczymy bój z szatanem i jego upadłymi aniołami, a wiadomo że oni też mogą czynić cuda. Uważajmy, trzymajmy się tego co buduje, co chrześcijańskie – wierzmy w Pana Jezusa Chrystusa oraz tego który Go posłał i miłujmy się, a otrzymany Duch Prawdy nas poprowadzi. Błogosławiony Bóg Chwały i Jego Syn Jezus Chrystus na wieki. Amen.

  1. „Wspomniany werset z Jan 19:26, w nim nie ma nic nadzwyczajnego, gdyż Jezus poprosił umiłowanego ucznia, aby ten zaopiekował się jego matką i tyle.”
   Niestety mylisz się. To witryna, która promuje ideę, że Biblia to rodzaj kodu, wszystko w niej ma znaczenie i wszystko jest ważne. A Ty (w kontekście Maryi) piszesz „w nim nie ma nic nadzwyczajnego”.
   To tak, jakby przypowieść o pszenicy i kąkolu potraktować jako jeden z wielu przepisów …uprawy roli – nic nadzwyczajnego, w zasadzie znalazł się w Biblii przypadkiem. Huh.

   „Dlaczego to nie robi szału, bo gdyby to było istotne w chrześcijaństwie, to byłoby to zapewne gdzieś wspomniane przez apostołów, czy uczniów w listach, naukach, a nie ma.”
   Masz poniekąd rację – w Ewangeliach nie ma, bo już nie musi. Jest np. tu:

   „Dlatego Pan sam da wam znak: Oto Panna pocznie i porodzi Syna, i nazwie Go imieniem Emmanuel.”
   Iz 7, 14

   Różni mędrkowie i protestanci spytają ironicznie: jak to możliwe, skoro oni (Maryja z Józefem) „nie teges”? I poprzestaną na Jej lekceważeniu.
   Maryja, tak po ludzku, też się zdziwiła:

   „Jakże się to stanie, skoro nie znam pożycia z mężem?”
   Łk 1,34

   Ale wbrew chciejstwu protestantów archanioł odpowiedział:

   „Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym”
   Łk 1,35

   Gdyby św. Józef był ojcem Jezusa, Ten miałby jedną matkę, ale dwóch ojców, to absurd, prawda?

   „[Jezus] by użył innych słów, np. słuchajcie Mojej matki we wszystkim, co wam powie, albo ona was poprowadzi.”
   Owszem, jeżeli wszystko w Biblii musi być dosłowne. Wcale nie musi – pamiętasz o pełnym symboli języku Pisma? Wspomniana wyżej pszenica i kąkol to dosłownie czy symbolicznie?

   „A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas”
   J 1, 14
   Kojarzysz? Słowo, czyli Syn Boży przyjął ludzkie ciało, rodzi się z Maryi. Dlatego Maryja jest nazywana Matką Boga – Mater Dei.

   „Dziś cokolwiek dotyczy matki Jezusa, jest z późniejszych objawień… czy jest możliwe, że ktoś się podszywa?”
   Jw. wykazałem, to oczywiste kłamstwo.

   Piszesz w miarę rozsądnie, mam nadzieję, że nie dałeś się omamić protestantom – oszustom intelektualnym.

   „Co do Fatimy…”
   Co do Fatimy – szkoda tłumaczyć oczywiste błędy. Poniżej są wyjaśnione:

   Na YT: „Masoneria, Islam, Fatima – Dr Stanisław Krajski – Wałbrzych [28.05.2017]” (ciach link, bo tu nie przejdzie).

   Do tego (też tam): „Skąd się bierze protestancka niechęć do Najświętszej Maryi Panny?” (link jw.)

   „Czy chcecie ofiarować się Bogu…” [Fatima]
   No właśnie! Sugerujesz, że Jezus to ofiara doskonała. Owszem. Maryja zwraca uwagę na ZADOŚĆUCZYNIENIE ZA GRZECHY, a nie, jak to widzą heretycy, żąda ofiary dla siebie.
   Twoje zdanie: Jezus złożył ofiarę doskonałą; w domyśle: po co się starać, jak już wszystko „załatwione”. Wg mnie Jezus odkupił ludzi dawnych i przyszłych na zasadzie „idź i nie grzesz więcej”, a więc „masz nadzieję na Niebo JEŚLI…”, a nie „masz pewność Nieba cokolwiek zrobisz”.
   I pytanie Maryi w tym względzie NIE jest jakąś zachcianką, czy żądzą demoniczną, tylko zwróceniem uwagi: wprawdzie macie możliwość „kupienia” biletów do Nieba, ALE nie bilety; obrażanie „biletera” jest „nie teges” – trzeba go przeprosić.

   „tak zwana MATKA BOŻA: Chcę ci powiedzieć, aby wybudowano tu kaplicę na moją cześć. Jestem Matką Boską Różańcową.”
   I ciąg dalszy: „Niech nie znieważają więcej naszego Pana Boga, bo już tak bardzo został znieważony”
   Zwróć uwagę NIE na to co mówi, ale jak mówi. Mamy Lourdes – grota skalna, Gietrzwałd – klon, Fatima – dąb. Zawsze cokolwiek innego i zawsze „prostaczkom”, ale NIGDY nie jest to kościół, czy objawienia teologom. Prosi o kaplicę, żeby wyróżnić to wydarzenie. A przecież mogła objawić się w kościele, ba! w katedrze…

   „Ja się pytam, czy jest jakimś bóstwem, że potrzebuje kaplicy?”
   Owszem, jest pośredniczką, w tym znaczeniu jest bóstwem.

   „Jeszcze raz wziął Go diabeł […] To słowo było skierowane do szatana, ale czy też nie dotyczy nas wszystkich?
   Zaraz, poprzednio (o ofierze Jezusa) pisałeś o dosłownym rozumieniu, a teraz wygodniej Ci odwołać się do alegorii? Jak więc mam poważnie traktować Twoje wypowiedzi – wszędzie symbole, czy wszędzie dosłowność? A może po Twoim uważaniu?

   Kwestia samego cytatu (uwaga ogólna, nie do Ciebie)- w powszechnych tłumaczeniach Biblii jest: „…i rzekł do Niego diabeł: Tobie dam potęgę i wspaniałość tego wszystkiego, bo mnie SĄ PODDANE…” (np. Łk. 4,6 Tysiąclatka). Można spytać: KTO dał diabłu owe królestwa? Bóg? W grece jest: „Tobie dam potęgę i wspaniałość tego wszystkiego, bo mnie SIĘ PODDAŁY”. Widać ewidentnie kłamstwo ojca kłamstwa – daje coś, co nie należy do niego.
   Ale to tylko dygresja.

   Wracam do tematu: Maryja i Jej widzenie w protestantyzmie. Wg mnie protestantyzm to judaizacja chrześcijaństwa. Mamy tam, powiedzmy, wykładaczy prawa, a nie księży. Zupełnie jak rabini. Mamy domy modlitwy, a nie kościoły. Zupełnie jak synagogi. Mamy (u anabaptystów) Radę Starszych. Zupełnie jak sanhedryn.

   Wszystko w protestantyzmie i w judaizmie sprowadza się do jednego: byłoby tak fajnie, gdyby nie ci „okropni faceci w czarnych sukienkach”…

   BTW, protestanci wyrzucili* ze swego kanonu Pisma Św. obie Księgi Machabejskie (uczyły, że Żydzi modlili się za zmarłych), Tobiasza, Judyty, Estery, Mądrości, Syracha, Barucha… Oj, sporo tego. Protestanci – biedni ludzie, ich guru – Manipulant Luter (nie pamiętam imienia, ale też na M) – wykastrował im mózgi, a oni uważają, że tak mają monopol na prawdę.

   *Pisząc o „wyrzuceniu” mam na myśli, że są deuterokanoniczne, chcący długo poszpera i w końcu znajdzie, ale „szeregowy” protestant ma Biblię ocenzurowaną i myśli, że to tak naprawdę…

   „List Jakuba” też jest wyrzucony przez protestantów. Czemu? Lutrowi nie podobało się mówienie o zbawieniu z uczynków, on uznaje, że „tylko wiara”, więc …ciach!
   Wg mnie uczynki są dowodem na to, że mamy tę Łaskę, że Bóg w nas żyje.

   Protestanci czniają na Tradycję. Co to owa Tradycja? To oficjalna interpretacja Kościoła. Jak pisze Św. Jan:
   „I wiele innych ZNAKÓW, KTÓRYCH NIE ZAPISANO w tej książce, uczynił Jezus wobec uczniów. Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc mieli życie w imię Jego.”
   (J 20,30, Tysiąclatka)

   „Wiele mógłbym wam napisać, ale nie chciałem użyć karty i atramentu. Lecz mam nadzieję, że do was przybędę i osobiście z wami porozmawiam, aby radość nasza była pełna.”
   (2J 12, Tysiąclatka)

   Co to znaczy? Wiele innych rzeczy mogłoby zostać opisane, te co są – starczą, by wierzyć. Gamoń L. tego „nie zauważa”; myśli (błędnie), że tylko Pismo, a „inne rzeczy” się nie liczą…

   Protestanci powiadają: naukę czerpiemy wyłącznie z Biblii – ale co jest Biblią, ustala Luter 🙂 Zamiast zachować się odpowiedzialnie i z niewygodnymi dla siebie tezami dyskutować, po szczeniacku je …wyciął. I teraz protestanci mówią: „a w Biblii tak nie ma”. Mają często rację – tylko nie powinni mówić „w Biblii”, a „w mojej wersji Biblii”…

   —————-

   Kolejna sprawa – katolicy i protestanci mogą się różnie odnosić do Boga. Ale najważniejsze jest w tym, jak Bóg odnosi się do ludzi. Najprostszym tego przejawem są …egzorcyzmy. Może je przeprowadzać katolicki ksiądz. Protestancki pan pastor ponoć też, a nawet …pastorka. Pytanie – czyje egzorcyzmy są skuteczne?
   I nie przyjmuję odpowiedzi, że wg protestantów wszyscy są zbawieni, a ci co nie są, „pies ich drapał”.

   —————-

   Przedostatnia rzecz – parę cytatów z Lutra:

   O prawdziwie chrześcijańskiej pokorze i skromności:
   „Św. Augustyn czy św. Ambroży nie mogą się ze mną równać”
   źródło: Erlangen, t. 61, s. 422

   O traktowaniu Dekalogu:
   „Musimy usunąć Dekalog z oczu i z serca”
   źródło: De Wette 4, 188

   O zdrajcy Jezusa:
   „Jego [Judasza] wola była dziełem Boga; Bóg swoją wszechmocą poruszał jego wolą, tak jak wszystkim, co jest na tym świecie”
   źródło: De servo Arbitrio, przeciwko wolnej woli człowieka

   O zrozumieniu własnych czynów:
   „Żaden dobry uczynek nie jest wynikiem czyjejś własnej mądrości, ale wszystko musi się dziać w otępieniu. (…) Rozum należy odrzucić, gdyż jest on wrogiem wiary”
   źródło: Tischreden, Weimar, VI, 143, 25-35

   O chrześcijańskim szacunku Lutra do innych bliźnich:
   „Chłopi nie lepsi są od słomy. Nie usłyszą słowa i są pozbawieni rozsądku; zatem należy ich przymusić do słuchania trzaskiem bicza i świstem kul i to jedyna rzecz, na którą zasługują”
   źródło: Erlangen, t. 24, s. 294

   Dalej rozwinięcie powyższego:
   „Zabić chłopa to nie morderstwo; to pomoc w gaszeniu pożaru. Niech nie będzie półśrodków! Zmiażdżyć ich! Podciąć im gardła! Przebić ich. Nie zostawiajcie kamienia na kamieniu! Zabić chłopa to zniszczyć wściekłego psa!” – „Jeśli mówią, że jestem bardzo surowy i niemiłosierny, niech szlag trafi miłosierdzie! Niech każdy, kto może, dźga ich, dusi i zabija jak wściekłe psy”
   źródło: Erlangen, t. 24, s. 294

   O żydach:
   „Gdybym miał ochrzcić Żyda, zabrałbym go na most nad Łabą, powiesił kamień u jego szyi i zepchnął go ze słowami: Chrzczę ciebie w imię Abrahama”
   źródło: Hartmann Grisar, Luther, t. V, s. 413

   I znowu – rozwinięcie:
   „Żydzi zasługują na to, by wieszać ich na szubienicy siedem razy wyżej od zwykłych złodziei”
   źródło: Weimar, t. 53, s. 502

   O kobietach:
   „Jeśli mąż nie ma ochoty, jest inny, który ma; jeśli żona nie ma ochoty, wówczas niech przyjdzie pokojówka”
   źródło: Of Married Life

   „Zło było w Chrystusie dlatego Go Ojciec skazał na śmierć na krzyżu. A przykazania dał po to, aby nas zawstydzać i męczyć. Człowiek kształtuje siebie, łaska nas nie dotyka, nie zmienia. Wszystko od nas zależy, ode mnie.”
   Luter na łożu śmierci, „Marcin Luter – niewygodne fakty z życia reformatora” – ks. Jan Pęzioł egzorcysta Archidiecezji Lubelskiej, lipiec 2011 r.

   Pod rozwagę:
   „Kto spożywa Ciało Moje i pije Moją Krew ten ma życie w sobie, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym” – jak te słowa Chrystusa traktują protestanci?

   —————-

   A na koniec słowa Augustyna: Próżno by ktoś sobie schlebiał, że i on także jest odrodzonym w wodzie chrztu świętego, bo na ten zarzut trafnie odpowiedział św. Augustyn: „Gałązka z winnicy odcięta swój kształt zachowuje, ale cóż jej po kształcie jeżeli nie czerpie życia z korzenia?” ENCICLICA DEL SOMMO PONTEFICE, GREGORIO XVI, MIRARI VOS [Grzegorz XVI, Encyklika Mirari Vos (O liberalizmie i religijnym indyferentyzmie) z 1832 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *