We wnętrzu Wielkiej Piramidy był wybuch ! – Wyniki badań egiptologów

Co się kryje za technologią piramid z Giza ? Kto je wybudował ? Do czego służyły te urzadzenia ? Czy były częścią sieci energetycznej nieznanego rordzju ? Standardowa egiptologia zajmuje się badaniem pozostałości Egiptu dynastycznej cywilizacji faraonów, a ta jak wiemy nie posiadała możliwości by zacząć, a potem ukończyć tak gigantyczne dzieło inżynieryjne. Czy była to starożytna cywilizacja Viman ? Kto i dlaczego nas dezinformuje co do prawdy na temat tej niesamowitej zagadki starożytności ?

Jakiś czas temu, Stephen Mehler stwierdził, że obecne badania piramid z Giza to nie koniec odkryć ich tajemnic. Wraz z ujawnieniem „nowych” przestrzeni w ich wnętrzach pojawiło się więcej pytań bez odpowiedzi. Ci co się interesują zagadkami piramid wiedzą o odkryciach „komnaty” za tzw. „drzwiami Gantenbrinka”, w południowym Szybie, a także drugiej w Północnym, prowadzącym do „Komnaty Królowej”. Wielu ludzi wiąże z tymi badaniami nadzieje na nowe odsłony tajemnicy urządzeń piramid z Giza.

Ancient.Aliens.S05E03.Alien.Power.Plants.HDTV.x264-tNe[19-01-08]

Nawet doktor Zahi Hawass, były sekretarz generalny Najwyższej Rady Starożytności, zdecydowanie stwierdził, że Wielka Piramida nie zdradziła jeszcze większości swoich sekretów. Wspomniany na wstępie Stephen Mehler jest znanym specjalistą egiptologiem, który spędził grubo ponad 30 lat na badaniach starożytnych cywilizacji rejonu Egiptu oraz samych piramid z płaskowyżu Giza. W rzeczywistości wewnętrzne komnaty i tunele Wielkiej Piramidy zdradzają oznaki licznych anomalii, które do tej pory nie doczekały się odpowiedniego wyjaśnienia lub dyskusji międzynarodowych ekspertów czy egiptologów. W swojej znakomitej książce „Elektrownia z płaskowyżu Giza” („Giza power plant” ) inżynier Chris Dunn potwierdził istnienie dowodów, które wskazują że w starożytności, we wnętrzu Wielkiej Piramidy nastąpiła eksplozja, co w konsekwencji zakończyło działanie tego energetycznego urządzenia, pisze w swojej publikacji wspomniany naukowiec.

META0240

Stephen Mehler podjął temat starożytnego wybuchu. Własne dochodzenie opisał w książce „The Land of Osiris”, badania prowadził w latach 1997/98 i 1999. Podczas jednej z wypraw do Egiptu z 2003 roku, będąc prezenterem konferencji „Mysteries of The Spirit” przeprowadzonej w Mena House leżącej tuż koło płaskowyżu Giza, zebrał więcej dowodów potwierdzających tą hipotezę, która jak się okazuje nie dotyczyła tylko Wielkiej Piramidy, ale i innych starożytnych miejsc w tym rejonie.

Istnieje kilkanaście cech wnętrz Wielkiej Piramidy, które nie mogą być wyjaśnione przez przypisanie im funkcji użytkowych, jako przestrzeni grobowych/grobowca, nawet gdybyśmy zakładali , że jest to tylko symboliczne znaczenie. Stephen Mehler jak i Chris Dunn wspominają o występujących niezwykłych anomaliach wewnątrz Komnaty Królewskiej. Są tam pęknięcia naruszające strukturę granitowych belek umiejscowionych na południowo wschodnim suficie tej przestrzeni. Poniżej Chriss Dunn i Stephen Mehler.

mehlerdunn

Egiptolodzy głównego nurtu nie zajmują się wyjaśnianiem tych rzeczy, lub spychają je na dalszy plan, twierdząc, że zniszczenia są efektem trzęsień Ziemi.Wielu naukowców uznało takie twierdzenia za mało wartościowe, gdyż nie ma dowodów na sejsmiczne uszkodzenia w strukturze Korytarza Zstępującego (Descending Passage), ani w Niegokończonej Komorze (Subterranean Chamber), które były bliżej epicentrum. (Zobacz obrazek)

piramida legenda

Najwyższa Rada Starożytności próbowała naprawiać te pęknięcia w roku 1998, jednak są one ciągle widoczne. Ściany Komnaty Królewskiej wydają się w jakimś stopniu odseparowane od podłoża i w pewien sposób jakby „wysunęły się ze swoich zawiasów”, co sugeruje jakiś rodzaj potężnego „impulsu energii – eksplozji” działającej na struktury konstrukcji !

explosionpyramid

explosionpyramid2

Chris Dunn w swoich badaniach tej energetycznej maszyny doszedł do wielu zaskakujących odkryć, jest jedynym naukowcem, który zauważył, że kamienne „pudło” znajdujące się w Komnacie Królewskiej (opisane przez ewolucjonistów jako sarkofag) posiada czekoladowo brązowy kolor, nie jest to oryginalne zabarwienie różowego granitu, z którego został wykonany ten element. Materiał „sarkofagu” pochodzi oryginalnie z kamieniołomu Aswan, o czym pisałem trochę w poprzednich artykułach.

great_pyramid_36

Zmiana koloru, jak podejrzewają naukowcy, nastąpiła z powodu straszliwie wysokiej temperatury, co może wskazywać, że wysokoenergetyczne procesy odbywające się w tym pomieszczeniu były modyfikowany za pomocą chemii, a skończyło się eksplozją, lub jakimś olbrzymim niekontrolowanym impulsem energetycznym, w wyniku którego granit mógł zmienić zabarwienie. By potwierdzić te uzasadnione spekulacje potrzebna jest próbka tej skały, można by wtedy dokonać różnych testów laboratoryjnych.

Istnieją i inne anomalie występujące w Wielkiej Galerii, pierwsza odkryta przez Chrissa Dunna w 1999 roku, gdy razem z Mehlerem prowadzili tam badania. W górnej części muru Wielkiej Galerii, koło wejścia do Komnaty Królewskiej, część ta jest wykonana z granitu. Cały ten mur nosi ślady nazwane „plamami”, a które są efektem działania wysokich temperatur, możliwe że jest to związane z eksplozją, że granit został przypalony podczas tego niekontrolowanego zdarzenia w bardzo odległej przeszłości.

Gallery Ceiling

Snap_2012.09.28 22.43.56_002

Wzdłuż rampy Wielkiej Galerii umieszczone są prostokątnych kształtów „gniazda”, jest ich kilkanaście, rozmieszczone są w równych odstępach na całej długości ich występowania. Pewna grupa egiptologów jak Mark Lehner, czy Zahi Hawass spekulowali, iż mogły one służyć do umieszczania w nich posągów domniemanego budowniczego tej konstrukcji, a miał nim być Khufu, jednak żadnych dowodów na takie twierdzenia nikt nigdy nie znalazł.

5165411518_f463c7db1d_z

Chris Dunn podejrzewa, że w tych otworach mogły się znaleść mocowania służące do podtrzymania jakiegoś typu urządzeń, możliwe że Rezonatorów Helmholtza, miały by według tego badacza wzmacniać lub regulować proces produkcji jakiejś energii.

figur~18

Dunn i Mehler twierdzą, że istnieją dowody na wybuch tych rezonatorów lub innych nieznanych urządzeń w czasie na przykład globalnego kataklizmu. Efekty tego olbrzymiego niekontrolowanego „impulsu” energetycznego są obserwowane w postaci śladów „przypaleń” na suficie Wielkiej Galerii, widać je bezpośrednio nad „gniazdami”, ich lokalizacja świadczy, że miały z nimi wyrazny związek, były blisko „przypalonych” ścian.

explosionpyramid5

W styczniu 2003 roku Stephen Mehler przedyskutował sprawę starożytnej eksplozji z uznanym nauczycielem zaginionej wiedzy cywilizacji Khemickiej Abd’El Hakimem Awyanem. Ten starszy pan nie posiadał wiadomości o wybuchu, ale za to wspomniał o ustnej tradycji przekazywanej od najdawniejszych czasów, z której wynika że globalny kataklizm nawiedził Ziemię tysiące lat temu. Powodem ogólno ziemskiego nieszczęścia miał być przelot ciała niebieskiego koło Ziemi, lub uderzenie meteora w Ziemię. Mehler podejrzewa, że te zdarzenie miało miejsce 11.500 lat temu, wnioskuje tak z opracowania książkowego Barbary Hand Clow pt.: „Catastrophobia”

Mehler w jego książce „The Land of Osiris” opisuje miejsca takie miejsca jak Dahshur, leżący na południu, Abu Roash na północy oraz Sakkare i Gize, wszystkie one były ze sobą powiązane pod względem zastosowanej tajemnej wiedzy kamieniarskiej stojących tam piramid i świątyń. Zgodnie ze starożytnymi ustnymi przekazami egipskich mędrców, budowle te były wzniesione 10.000 lat temu.

explosionpyramid6

djedefresub

AbuRawash6

AbuRawash2

Mehler wspomina, że miejsce Abu Roash, znajdujące się kilka kilometrów na północ od Gizy posiadało kiedyś piramidę, obecnie jest to ruina. Oficjalna egiptologia stwierdza, że piramida ta nie została ukończona, uznając miejsce za mało znaczące, jednak badania niezależnych naukowców, w tym i Mehlera pokazują coś innego. Standardowe wytłumaczenie dla tych ruin to „grabież” surowca skalnego przez Arabów, miała ta piramida być rozebrana na przestrzeni kilku ostatnich wieków ze względu na cenny materiał kamienny, służący do budowy siedzib mieszkalnych, czy minaretów. Spekulacje takie są w wielu miejscach nieusprawiedliwione, Abu Roash było by więc miejscem, które zostało zniszczone przez wspomniany wcześniej kataklizm, miał to potwierdzić Abd’El Hakim, wtajemniczony Arab.

Najnowsze badania grup egiptologów oraz niezależnych badaczy jak Dunn i Mehler dają nam silne przesłanki wspierające hipotezę o starożytnej eksplozji. Obserwowane są one również w „Zgiętej Piramidzie” Dahshur. (Zdjęcia)

explosionpyramid7

 

BentPyramidSheath

Jest przyjęte, że północno zachodni róg tej piramidy został rozebrany przez tubylców w celach pozyskania surowca kamiennego, jednak oględziny wskazują, że jest to pozostałość jakiegoś wybuchu, bloki skalne tej części piramidy są tak rozrzucone jakby spowodował to wybuch.

BentPyramidWesternCloseup

Piramida pokazuje nierówny ubytek bloków skalnych, niekonsekwentny jeśli mamy przyjąć wersję wykorzystania jej jako magazynu „cegieł” Większość oryginalnych bloków jest ciągle na swoim miejscu nie tknięta. Zdjęcie poniżej pokazuje w opinii odkrywców prawdziwej historii, miejsce gdzie głazy zostały odrzucone w wyniku wybuchu.

CroppedBentPyramidFromTheWest

Przyjmując istnienie jakiegoś rodzaju sieci „energii/energetycznej” piramid egipskich, a Wielka Piramida w tym układzie była by główną częścią tego nieznanego systemu, to takie podejście do sprawy jest niezwykle kuszące i mające całkiem silne podstawy. Wystarczy trochę wyobrazni, najlepiej technicznej, by stwierdzić, że schemat pokazany poniżej nie może być przypadkowy, że jest to pozostałość niezwykle zaawansowanej wiedzy technicznej, fizycznej, nauki o świecie subatomowych zależności, czy wreszcie wiedzy na temat działania i budowy wszechświata !

000piramida

Pozostałości zniszczeń obserwowane na wielu egipskich piramidach mogą być skutkami globalnego kataklizmu wywołanego przez takie czynniki jak: przejście koło Ziemi innego ciała niebieskiego, uderzeniem meteorytu, lub jak sugerują David Childress i Zecharia Sitchin są pozostałościami ogólno ziemskiej starożytnej wojny bogów, ludzi i demonów. Wspomniane zdarzenia prawdopodobnie wywarły wpływ na siły występujące we wnętrzu Ziemi, a te uszkodziły struktury energetyczne piramid, czerpiące nieznaną energię z zasobów ziemskich. O tym wszystkim wspomina Stephen Mehler w jego książce „The Land of Osiris”

landofosiris

Wszystkie zaprezentowane elementy starożytnej układanki wydają się potwierdzać to co znajdujemy we wnętrzu Wielkiej Piramidy, jej przestrzenie oraz elementy zostały poddane ogromnym ciśnieniom i straszliwie wysokiej temperaturze, w wyniku tych ekstremalnych warunków 70 tonowe bloki granitu uległy popękaniu, wszystko to można podsumować zdaniem o zaistniałym w starożytności wybuchu, będącego skutkiem działalności starożytnych naukowców lub globalnego kataklizmu.

Istnieje o wiele więcej dowodów opisujących piramidy z płaskowyżu Giza, jako coś czego z całą pewnością nie można uznać za grobowiec faraonów. Układ piramid oraz wszystkie elementy ich budowy mogą wskazywać, że były dostrojone do Układu Słonecznego !

000skala

000skala02

Teoria Strun to teoria przewidująca, że podstawowym budulcem materii nie są cząstki w postaci punktu, lecz struny wielkości 10 do potęgi -31 metra. TS przewiduje, że przestrzeń, w której żyjemy, ma co najmniej 10 wymiarów, przy czym trzy wymiary przestrzenne oraz czas są wymiarami otwartymi, natomiast pozostałe wymiary są skompaktyfikowane do rozmiarów niedostępnych naszemu codziennemu doświadczeniu, dlatego ich nie obserwujemy. Teorię strun (TS) można sformułować w terminologii zasady działania (akcji) co opisuje, jak struny propagują przez przestrzeń i czas.

Ponieważ TS (teoria strun) jest matematycznie spójna, to wielu uważa, że w pełni opisuje nasz wszechświat, co czyni ją teorią wszystkiego. TS zawiera konfiguracje, które opisują wszystkie obserwowane, fundamentalne siły, lecz ze stałą kosmologiczną równą 0 i z pewnymi nowymi polami.

giza-nile

Budowle z Giza cechuje niezwykła geometria, czy miała ona coś wspólnego z Teorią Strun ? Na uwagę zasługuje fakt, że proces łączenia i podziału strun jest procesem globalnym powierzchni świata, nie lokalnym: lokalnie powierzchnia świata wygląda tak samo wszędzie i nie jest możliwe wskazanie pojedynczego punktu na powierzchni gdzie podział się pojawia. Zatem te procesy są integralną częścią teorii i są opisane tą samą dynamiką, która kontroluje tryby (modulacje) strun.

Jedną unikatową prognozą teorii strun jest istnienie harmoniki strun: w wystarczająco wysokich energiach strunowy charakter cząstek powinien być oczywisty. Powinny tu istnieć cięższe kopie wszystkich cząstek korespondujących do wyższej harmoniki wibracyjnej struny. Nie jest jasne, jak wysokie te energie są. W najbardziej konwencjonalnych modelach strunowych nie byłyby dużo niższe od energii Plancka, około 10 do potęgi 14 razy wyższej niż energie dostępne w najnowszych akceleratorach cząstek elementarnych, co czyni te prognozy niemożliwe do przetestowania w jakimkolwiek akceleratorze w niedalekiej przyszłości. Jednakże w modelach z dużymi dodatkowymi wymiarami mogą być wyprodukowane w LHC lub w energiach niewiele wyższych od niego.

00piramida-obok

Biorąc pod uwagę Teorię Strun oraz intrygującą budowę Piramid z Giza i okolic, należy stwierdzić, że powyższy schemat wnętrza piramidy Mykerinosa jest odzwierciedleniem starożytnej myśli technologicznej. Przedstawia on obraz pozostałości technicznej (związanej z wysokimi energiami), a nie abstrakcji cmentarnej, jak chcą byśmy o tym myśleli ewolucjoniści.

Linki:

Megalityczna rzeczywistość kontra darwinistyczna Maja माया

Dziwny jest ten świat, jeszcze bardziej dziwny był przedpotopowy

Chrześcijańskie anamnesis

Przejścia przez duchowe bramy – ale dokąd ?

Zjawiska metapsychiczne w świątyni Boga – reinkarnacja

Biologiczno duchowe instytuty megalityczne ?

Ucieczką jest Bóg Starożytny

Starożytne drogocenne perły

Narzędzia psycho technologii ?

„Bóg przywraca to, co przeminęło”, czyli „Oblivion” w nowej formie

Pamięć absolutna (globalna) Total recall – resety cache i RAM ?

Głęboka tajemnica Okeanosa

Kosmiczny i megalityczny Kościół Katolicki – część I

Kosmiczny i megalityczny Kościół Katolicki – część II

wibracje-kwantowe02

Great Pyramids Of Egypt Destroyed By An Ancient Cataclysm Around 11,500

https://www.youtube.com/watch?v=TZc5vfmQ40o

 

Virtual Tour Through The Great Pyramid

Dobre 25
Złe 1

Podobne Artykuły

12 thoughts on “We wnętrzu Wielkiej Piramidy był wybuch ! – Wyniki badań egiptologów

 1. Jest sporo teorii i hipotez na temat piramid z Gizy. Oficjalnie archeolodzy i naukowcy ustalili że są to grobowce faraonów, jak uważam jak inni iż jest zupełnie inaczej. Chociaż faktem jest że leżakowanie w piramidzie powoduje mumifikację ciała i innych przedmiotów [rewelacje Drbala].
  http://www.x-gumis.klub.chip.pl/Reszta/para/tajemnicze_piramidy.htm
  Pewne jest że faraon Cheops ich nie wybudował, powstały dawno przed potopem i do dziś nie wiadomo jak i kto je wybudował[najmądrzejszy Enki?].
  Piramidy mogły być portalem do innych kosmicznych wymiarów, bogowie poprzez nie komunikowali się z innymi krewniakami lub cywilizacja majów Atlantów, olbrzymów, mogli to oni je też wybudować. Piramidy zostały wybudowane na jeszcze starszym labiryncie pod nimi i wokół nich który jest pozasypywany piaskami Egiptu. Mogły być dziedzictwem pozostawionym dla ludzi gdy osiągną pewien rozwój nauki, są w nich zawarte liczby matematyczne [odległość od słońca, PI, ciężar ziemi..]Piramida jest dokładnie wybudowana w miejscu który dzieli ziemię na lądy i oceany po równo, w samym środku ciężkości Ziemi, budowniczy musieli mieć widok i rozpoznanie z góry terenu. Bardzo możliwe że piramidy potrafiły czerpać energię z wnętrza jądra naszej planety lub jakoś ją magazynować, kiedyś potężny akumulator się ponoć w niej znajdował. Jeszcze jedna hipoteza którą popiera Bob Dean, że niektóre piramidy które są rozmieszczone na całej kuli ziemskiej, w Gizie, Azji, Ameryce Łacińskiej w oceanach, a nawet na Antarktydzie i te małe w Polsce, mogły służyć do wytworzenia tarczy ochronnej kiedy planeta X co 3600 lat przelatywała obok naszej planety. Skoro bogowie przebywali na ziemi już od ponad 300 tys lat, to mogli opracować takie pole ochronne, tarcze okołoziemską w celu zmniejszenia skutków kataklizmu. Jest wiele opcji nadajnik do zwiększania pola magnetycznego i fal które pomogą osobie w niej przebywającej komunikować się za pomocą telepatii z hiperprzestrzenią, czyli bytami, przedstawicielami innych cywilizacji tryliony lat świetlnych z dala od nas. jak wiadomo fale radiowe, świetlne są zbyt powolne aby komunikować się z innymi na takie dalekie odległości. https://www.youtube-nocookie.com/embed/QeorL8Lx7S8?rel=0

 2. Mogłam jechać do Egiptu wtedy kiedy to było bezpieczne i miałam pieniądze, dobrą prace..Dla rodziny zrezygnowałam z tego i to jedna z nielicznych rzeczy, której mi żal…Za to wynajelam za moje oczywiście pieniądze domek nad jeziorkiem,żeby wszyscy skorzystali zlata i wczasów…A potem połowa tej rodzinki pojechala sobie w góry wiedząc, iż to tez moje marzenie… mająć mnie w czterech literach…PO kryjomu( sic!!)ale takie życie. dzis oni maja wszystko aj nic i jakby mogli toby mnei wkopaliw ziemie. Tak z wdzięćzności to wszystko. Wyłącznie z wdzięczności..

 3. Wielbicielko Egiptu, z całego serca Ci współczuję. Też bardzo chciałam pojechać do Egiptu ze względu na piramidy, ale nie pojadę bo tam są islamskie, szowinistyczne prymitywy, no i kasy na to nie mam.

  1. Byłem kilka razy w Egipcie po tzw.rewolucji.Zwiedziłem Gize,Luxor,Doline Królów,Jerozolime w Izraelu,Petre w Jordanii.Powiem krótko-musisz ograniczyc oglądanie naszej TV.Co do kasy,to niestety nie pomoge:).Pozdrawiam.

 4. Pewne jest ze to całe miasteczko piramid w gizie odzwierciedla pewien uklad gwiazd na niebie i jest niesamowicie dokładne ludzkosc jeszcze wszystkichich nie poznała a cała prawda o tym miejscu rozwali nasza ekonomie i wszystko co stworzylismy .Pytajcie amerykaów i rosjan skąd sie wzięły ich programy atomowe ci co przy nich pracowali znaja prawdziwa historie Swiata obecną i przyszła bo ta zapisana jest w heroglifach

 5. piramidy na ziemi to dawne kościółki nefilimow nic więcej a te upadłe stwory miały troszkę większe baniaki i inteligencje to postawił sobie takie kurniki i nawoływali do swego ludu cip cip . kura …dwa złote za odpust 3 złote za zbawienie…to samo co dziś tylko tefilimy ciut mniejsze

 6. Niezwykłe budowle … , cywilizacja która wybudowała coś takiego , bardzo dobrze znała sie na obrabianiu kamienia i nie tylko ….

 7. Oczywiste że to z przed potopu budowle zresztą jak wszystkie megality . Jeżeli ktoś choć trochę się zastanowi to zrozumie że to elektrownie lub przekaźniki energii możliwe że to takie samo działanie jak broń ostateczna Tesli czyli HAARP , skoro mieli wimany i broń atomową ( Mohenjodaro ) a Wedy opisują to wszystko a Biblia wskazuje kiedy był potop i to dokładnie to cała historia o starożytności która nam wpajano to brednie . Na pewno to nie grobowce . Skoro są ślady na kamieniu po pilach tarczowych i dziury po wiertłach prawdopodobnie ultradźwiękowych to świadczy że musieli mieć energię by to zasilać ! Skutek jest więc pytanko jaka przyczyna . Biblia i Wedy to nie bajki o Jasiu tylko spisana historia jak nie przeczytałeś o pardon nie przestudiowałeś Biblii to niczego nie zrozumiesz tylko Ona wyjaśnia o co w tym wszystkim chodzi .Słowo dziś tak popularne jak Awatar pochodzi z sanskrytu i jak myślicie kto był takimi awatarami przed potopem ?

 8. Gwiezdna Brama, którą należny szybko naprawić i uruchomić aby Ziemianie mogli się ewakuować zanim Ruskie , Amerykanie i Muzułmanie zniszczą Ziemie i nas wymordują w atomowej wojnie o pokój.

 9. Dlatego każdy sarkofag posiada figurę człowieka z otwartymi oczami , bo to nie groby , a przekaz ,żeby właśnie się tam położyć i ładować organizm energią , która jest w stanie mocno odnowić komórki organizmów żywych, powinni przeprowadzić całkowite oczyszczenie zasypanych tuneli i położyć się w sarkofagu w równonoc , to jest klucz do rozwiązania nadprzyrodzonej energii , które emanują z ziemi i promieniują przez piramidy na zewnątrz. Człowiek jest w stanie dzięki piramidom odnawiać komórki organizmu co sprawia ,że życie znacznie się wydłuża. Tunele wentylacyjne , mają za zadania w równonoc przepuścić wiązkę światła przez główną komnatę w której jest „energetyczny” sarkofag. Mało tego w piramidzie jest , lub powinien znajdować się pionowy tunel od samego wierzchołka po podstawę piramidy, działa to niczym ogromny światłowód. Piramidy były polerowane i zawierały mnóstwo „luster” ze złota , aby odbijać światło słoneczne w taki sposób , aby zasilało zagadkowy tunel pod powierzchnią ziemi i znajdujący się centralnie pod piramidą. To jest bardzo gruby temat , ale logiczny do rozwiązania…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *