Starożytni posiadali możliwości modelowania gór, ale w jakim celu ?

Linie z Nazca to jedna ze starożytnych tajemnic totalnych. Powoduje u ewolucyjnych naukowców i badaczy zbyt duży problem. Z ich punktu widzenia rozwiązanie musi się mieścić w obrębie „ewolucyjnej racjonalności”. A ona, „ewolucyjna racjonalność” mówi im, że „Linie z Nazca to system wodociągów” ! Nikt nie ma zamiaru się znęcać nad ewolucjonistami. To ludzie poddani bardzo silnej psychomanipulacji, trwającej od szkoły podstawowej, aż do czasu studiów. Co innego to tajne elity, które same wierzą i służą Nachaszowi. Ci szczerze pokładają ufność w świat nadprzyrodzony, całą swoją wewnętrzną istotą i z premedytacją propagują naukowy materializm, a ten tłumaczy nam, że Linie z Nazca: „pełniły niegdyś funkcję dróg„, albo z nudów i ogólnego dobrobytu, ich tworzenie „było ulubioną rozrywką ludu z Nazca„. Ilość hipotez na ich temat jest bardzo duża i czasami przedziwna.

colibri_plus

nazca-lines-airportW kręgach religii „Starożytnych Kosmitów” dominuje pogląd Szwajcarskiego ufologa Ericha von Danikena, który stwierdził w książce „Rydwany Bogów„, iż 2000 lat temu Amerykę Południową odwiedzali kosmici i na płaskowyżu wykreślili pasy startowe dla swoich pojazdów. Lecieć musieli na jakimś paliwie w zbiornikach, bo technologia potrzebująca pasów startowych pochodzi z ery „technologicznego kamienia łupanego” !

mysterious-monuments-nazca-linesNatomiast niemiecka matematyczka Maria Reich wraz z nowojorskim profesorem Paulem Kosokiem starała się udowadniać, że linie z Nazca mają sens astronomiczny i tworzą swoisty kalendarz nieba. Niektóre linie mogą oznaczać okresowe pojawianie się różnych konstelacji na nocnym niebie, a inne wskazują miejsca wschodów i zachodów słońca podczas równonocy i przesileń. Może i tak, ’do pewnego stopnia jest to prawdopodobne’, ale dla ludzi poszukujących prawdy, zwłaszcza duchowej, istotniejszym jest (biblijny) powód oraz cel tak gigantycznego mozołu starożytnych. Czy miał on coś wspólnego ze światem baśniowym albo ich wyjątkowo osobliwą (astralną) cywilizacją ?

Poniższa kompilacja pokazuje miejsca starożytnego ścinania wierzchołków gór Nazca (pierwsze z prawej i pierwsze z lewej) oraz środkowe – ścięcie wierzchołka góry w Chile pod budowę E-ELT – Ekstremalnie Wielkiego Teleskopu EuropejskiegoEuropean Extremely Large Optical/Near-infrared Telescope – E-ELT lata 2000-2017, wideo o tym na końcu.)

szczyty04

Ścięty szczyt E-ELT i droga tam prowadząca…

Cerro ArmazonesRozmiary geoglifów, powierzchnia tysięcy kilometrów na jakiej się znajdują oraz ich ilość należy określić jako olbrzymią ! Ogrom pracy jaką musiano w nie włożyć jest niewyobrażalny, przyjmując że wykonano ją metodami pracy rąk ludzkich, a nie pojazdów lub technologii Viman. Tysiące, dziesiątki tysięcy a może setki tysięcy ludzi wykonujących tą pracę musiało zostawić ślady, miliony śladów stóp ! Setki ścieżek i dróg prowadzących na szczyty i miejsca „piaskowych rycin”. Gdzie one są ? Czy te trochę, czasami jakby widocznych, nie jest ich wiele, jeśli w ogóle są – uznamy, za dzieło ludzi z naszej epoki, czy pozostałość starożytnych rysowników ? A co z osadami jakie powinny gdzieś w ich pobliżu powstawać ? Nigdzie ich nie odnaleziono…, przynajmniej do tej pory.

7748354348_155ba33707_b

the-triangle-thingy_4686Z perspektywy duchowej tajemnicy, przedstawiają sobą coś niewysłowionego, wyższy cel, przesłanie jakby innej umysłowości, to ono pociąga wielu badaczy tajemnic, działa jak magnes, przemawia do podświadomości. Możliwe że można ją zrozumieć dopiero w stanie duchowego uniesienia, łączności z Bogiem Wszechmogącym i Duchem Świętym ? Jeżeli wykonali je ludzie na wysokim poziomie rozwoju człowieczego, to ktoś kiedyś poda wyjaśnienie „nierozwiązywalnej zagadki z Nazca”. Warto przypomnieć, że Majowie mieli bardzo ciekawe mity dotyczące powstania człowieka: Bogowie kilkakrotnie próbowali ulepić człowieka z gliny, drewna i słomy. Gdy stworzone w ten sposób istoty okazały są zbyt głupie, by należycie oddawać cześć bogom, zostały wytępione potopem.

Panorama of Nazca plain images and Mandala Grid

nazca_ls1W panteonie najważniejszych bogów pierwsze miejsce zajmował Bóg-Stwórca, Hunab Ku („Jedyny Bóg”), niekiedy zwany był również Kinebahan („Oczy i Usta Słońca”) i uosabiał wówczas promienie słońca. Był on, w kosmologii Majów odpowiedzialny za stworzenie świata po trzech potopach i źródło wszelkiego istnienia. Jak mówią niektóre mity , ludzi stworzył z kolby kukurydzy. W innych stwarzał ludzi trzykrotnie i za każdym razem niezadowolony ze swego dzieła niszczył ich zsyłając na nich powódź. Wpierw były to karły, które w trakcie potopu schowały się w podziemnych pieczarach i norach dzięki czemu część z nich żyje do dziś !

maxresdefaultZa drugim razem stworzeni ludzie byli podobni do obecnych lecz byli oni źli ! („Kiedy zaś Pan widział, że wielka jest niegodziwość ludzi na ziemi i że usposobienie ich jest wciąż złe, żałował, że stworzył ludzi na ziemi, i zasmucił się” Ks. Rodzaju 6:5) I oni zostali zatopieni a nieliczni co ocaleli stali się demonami świata podziemnego. Dopiero trzecia próba stworzenia ludzi została zaakceptowana przez Hunab. Majowie uważali, że powinno się żyć w ciągłej niepewności bacząc by Hunab nie zmienił zdania i nie zesłał na nas kolejnego potopu („Podobnie i wy bądźcie czujni, bo nie wiecie, kiedy powróci Syn Człowieczy.” Mat 24:44)

GE_nazca_cross1

img_4229Jego działalność miała ogromne znaczenie, a jego królestwo było tak święte, że nie miał nawet czasu na zajmowanie się codziennymi sprawami ludzi. W Słowniku Motul jest opisany: „Jedynie żywy i prawdziwy Bóg, największy z Bogów ludu z Jukatanu, który nie ma wizerunku, ponieważ, jak powiadają, brakuje pojęcia Jego postaci, gdyż jest Bezcielesny.” Uważany był za najwyższego i niewidzialnego boga. Z tego powodu nie był przedstawiany pod żadną postacią: „Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył” (Wj 20, 2-5)

nazca_c02bb

Nazca_Lines_new_area3Dlaczego na Argonauta.pl często cytujemy Biblię w momentach zagadek archeologicznych, albo porównujemy zaginione cywilizacje do tego co zostało przekazane w Piśmie świętym ? Otóż ma to związek z Księgą Powtórzonego Prawa 32, 8-9, gdzie czytamy o przydzieleniu każdemu 'ludowi-narodowi’ odpowiednich aniołów ! Nadzorcy-Watchersi mogli nadawać ludom swój osobliwy charakter, nie zawsze zgodny z wytycznymi Boga Jedynego YHWH

andes4 daniken3

dziwny02

Linki:

https://pl.sputniknews.com/swiat/201604172568770-archeologia-peru-rysunki-z-nazca/

Odnaleziony trzypalczasty humanoid z Nazca !

Wstępna analiza mumii z Nazca – Wywiad z Jaime Maussanem

Tożsamość archeologiczna

Święte znaki Świętego Przesłania – Język sprzed potopu

Paleo hebrajskie odkrycie proto kananejskiego

Biblistyczny deuter(O) – Izajasz

Faraon Marenptah oraz predynastyczny Izrael

Część kapłanów katolickich Kościoła kosmiczneg i megalitycznego uważa, w pewnym sensie zgodnie z przekazem Majów, że w pojazdach UFO znajdują się 'ludzie’.

stworzeni ludzie byli podobni do obecnych

Tajna wiedza naukowców ? Kto tai przed nami prawdę ?! Badania Ziemi i zdarzeń apokaliptycznych

Zapraszam do innego wymiaru poprzedniej cywilizacji, czy znacie taką Ziemię ?

Niewidzialne istoty obserwowane za pomocą przełomowego urządzenia

Dziwny jest ten świat, jeszcze bardziej dziwny był przedpotopowy

Prawdziwy Władca monolitów

Wkraczanie w anielski świat istot hylemorficznych – ich dotyk…

52hq3

Znakomita muzyka klipu i ogromna skala E-ELT ! Kto miał takie możliwości w czasach starożytnych ?

Nazca MOUNTAIN TOPS in Peru are CUT OFF. WHO CUT Them & WHY?

https://www.youtube.com/watch?v=b0fdEl28b60

Nazca Missing Mountain Top

Extremely Large Telescope – Deep Sky Videos

Flying into the ELT

Artist's rendering of the Extremely Large Telescope

Podobne Artykuły

One thought on “Starożytni posiadali możliwości modelowania gór, ale w jakim celu ?

  1. nie starożytni, tylko z innej gęstości(innego wymiaru) ,a modelowali po to żeby latać .. trzeba zauważyć ze wykorzystywali ,tylko nieprzetworzony budulec z zasobów naturalnych planety nie tworzyli wysoko przetworzonych śmieci jak my .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *