W roku 2011 izraelscy archeolodzy odkryli na starożytnym stanowisku w Jerozolimie tajemnicze wyżłobienia w kamiennym podłożu. W ramach wiedzy akademickiej, która oparta jest o ewolucjonizm, oceniono że powstać miały około 3000 lat temu. Znaczenia starożytnych znaków oraz ich przeznaczenia do tej pory nie udało się ustalić. Odkrycia dokonano podczas wykopalisk prowadzonych przez Izraelczyków na stanowisku określanym mianem Miasta Dawida we Wschodniej Jerozolimie, położonym tuż opodal murów Starego Miasta, w wąskim przesmyku na południe od Wzgórza Świątynnego.

’Mainstrimowi’ naukowcy badający pradawny odkopany kompleks pomieszczeń w najstarszej części miasta odnaleźli „wyryte” w wapiennej posadzce, cztery nieznane nauce znaki, w tym trzy duże i głębokie wyżłobienia w kształcie litery 'V’, ich długość ma około 50cm, a głębokość 5cm. W pobliżu nie odkryto żadnych innych rzeczy mogących przesądzać o interpretacji. Naukowcy nie zdołali dotąd ustalić znaczenia śladów, podobnie jak przeznaczenia całego odkrytego kompleksu.

cc5cb8ab723f981b000f6a7067006d85_152114

mystsigncityofdavid

W oparciu o standardową archeologię oceniono, że wyżłobienia wykonano co najmniej 2800 lat temu. Doświadczeni archeolodzy z reguły mają jakieś wyjaśnienia odnośnie znalezisk, i tym razem starano się takie WYMYŚLEĆ. W ocenie niektórych ekspertów mogły służyć jako podstawa nieznanej drewnianej konstrukcji, jeszcze inni zaś przypuszczają, że mogły pełnić funkcje rytualne. Znany archeolog Eli Shukron, który brał udział w wykopaliskach, stwierdził: „Te znaki są bardzo dziwne i zagadkowe, nie widziałem niczego podobnego do tej pory.” Większość ekspertów tej dziedziny, posiadających długoletnie doświadczenie nie zdołała rozszyfrować znaleziska.

gobekli-V

Balkany-Vbb

Eli Szukron który musiał podać jakieś daty (jakże mogło by być inaczej), stwierdził że pochodzą z początkowego okresu istnienia Świątyni Jerozolimskiej (Pierwszej Świątyni), z czasu kiedy została zbudowana w latach 966-959 p.n.e., w okresie panowania króla Salomona i zburzona w około 586 roku przez wojska króla Babilonu Nabuchodonozora II. Jego datowanie ma wynikać ze znalezionej tam ceramiki, a tą datowano na okres 800 p.n.e. Dla wszystkich zajmujących się tą tajemnicą pozostaje ona ciągle niewyjaśniona, nie potrafią wyjaśnić do czego mogło służyć osobliwe pomieszczenie, z wyjątkowo równo wyprofilowanymi poziomami „ścian” i „podłogi”.

Zdjęcie archeologicznych poziomów – Jerozolima. ( O „dziwnych” poziomach wytworzonych w geologii możecie państwo przeczytać tutaj)

TempleMount5

Wykopaliska w Gan HaTekuma – Jeruzalem

022011-079

Uzdrowienie niewidomego w Betsaidzie − cud Jezusa dokonany podczas jego publicznej działalności w Galilei w okolicach Betsaidy, opisany w Ewangelii Marka – dwa zdjęcia Betsaidy

bible-archeology-jerusalem-pool-of-bethesda-jn-5

Look how deep the pools of Bethesda were!

Aby jeszcze bardziej sprawę zagmatwać opracowuje się różnorakie historyczne interpretacje odnośnie 'pięter’ archeologicznych. Przykładowo ocenia się, że poziom Jerozolimy za czasów Jezusa musiał być aż o 17 metrów niżej niż obecny, na którym stoi przykładowy turysta podziwiający ’rzekome’ mury Świątyni Heroda. Coś się musiało takiego zdarzyć w Ziemi Świętej, w ocenie badaczy, że „naniesionej” gleby od roku 33 n.e. przybyło aż 17 metrów. Nie twierdzimy, że wiemy wszystko, że wszystko musi być interpretowane jako skutki potopu Noego, ale należy czasami brać pod uwagę i taką opcję.

bible-archeology-jerusalem-temple-mount-55-feet-higher

Tożsamość pradawnych znaków

Znajdzie się z pewnością w Polsce jakaś ilość maniaków zakazanej archeologii, którzy tak jak my grzebią bez ustanku w tej fascynującej tematyce. Biblistyka, tak jak archeologia biblijna jest oparta na interpretacji dostępnej archeologiczno historycznej informacji, zabarwionej bardzo często nadprzyrodzonym elementem wiary. Schematy, bądz klucze interpretacyjne, różnią się w zależności od wewnętrznych przekonań poszukiwaczy odpowiedzi. Środowiska New Age są przekonane, że ludzkość została stworzona przez obcych (UFO), chrześcijanie o genezie rodzaju ludzkiego twierdzą, iż pochodzi od Istoty Nadprzyrodzonej Boga YHWH, ewolucjoniści WYOBRAŻAJĄ sobie początek jako ’inteligentne bagno’ (pra zupę).

cc5cb8ab723f981b000f6a7067006d85_152114

phoenician-paleo-hebrew-hieratic-paleo

W ramach zakazanej archeologii można się czasami natknąć na opracowania niezwykłe. Okazuje się, że w pewnych kręgach istnieją prace genialnego (także biblijnego) akademickiego wyklętego archeo lingwisty, który całe swoje dorosłe życie (około 65 lat) spędził na rozszyfrowywaniu starożytnych języków, znaczeń wszelakich pradawnych symboli. Większość jego dokumentów w tajemniczych okolicznościach zaginęła (Bardzo poważne przesłanki wskazują na światowe elity). A te które się uchowały są momentami ciężkie do zrozumienia, przedstawiają sobą całkiem odmienną historię od tej propagowanej w szkolnych podręcznikach.

jezyk-Adama-01dd

glozscand002

Snap_2015.10.31 17.34.17_002

glozscand004

Ekwador-starozytne-Vbb

Mexyk-Vaa

W tych resztkach znalazły się wyjaśnienia odnośnie zaginionego lub zapomnianego „najstarszego” języka. Nazwano go pierwszym sanskrytem, lub Adamowym językiem pisanym-rzezbionym. Ten w pewnym sensie pierwotny sposób komunikacji wydaje się być właśnie tym, który odnaleziono w Jeruzalem. Można z pewną dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że są to symbole używane przez ludzi żyjących w czasach sprzed potopu. Wiele archeologicznych znalezisk przysypanych grubą warstwą ziemi posiada specyficzne znaki „V”. Tak jak środowiska New Age są przekonane o istnieniu kosmicznych cywilizacji ufonautycznych, tak ewolucyjni naukowcy wierzą, że materia sama z siebie powołała do istnienia człowieka.

00-Zydzi-z-Wyspy-05-okladkaLayers of Ancient Jerusalem. – Warstwy Jeruzalem

jerusalem6aBardzo ciekawe zdjęcie !

BSBA380103600L

Tożsamość człowiecza

Tożsamość społeczną identyfikują terminy określające członkostwo w grupach społecznych, między innymi płeć, wiek, narodowość, afiliacja polityczna, religia. Ta ostatnia jest dla wielu z nas kluczem do zrozumienia siebie, do odkrycia prawdziwej (ludzkiej) tożsamości. (Istnieje także sfera mało rozpoznanej tożsamości ufonautów) Tożsamość społeczna jest zespołem identyfikacji społecznej, która oznacza proces umieszczania i definiowania zarówno siebie, jak i innych w różnych kategoriach społecznych, czasowych i historycznych. Poczucie tożsamości kształtowane jest również przez przestrzeń, w której zachodzi socjalizacja jednostki: ”Znaczenie miejsca jako przestrzeni interakcji oznacza wspólnotowy wymiar wartości miejsc pamięci poprzez rozumienie ich nierozerwalnie z kulturą danego regionu. Zbiorowe postrzeganie symboli wzmacniające poczucie przynależności regionalnej wynika z powszechnego podzielania istotności danych elementów przez zbiorowość, która ma na uwadze ich wspólne rozumienie przez użytkowników przestrzeni” (Tomasz Burdzik. Przestrzeń jako składnik tożsamości w świecie globalizacji. „Kultura — Historia — Globalizacja”. 11, s. 17, 2012.)

Kidron – Dolina Potoku – Jeruzalem, 5 zdjęć

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

kidron_valley_01

jerusalem-tomb-of-absalom-tantour-pharoun-550

3c04828v

absalom_pg10

00-Zydzi-z-Wyspy-06Tożsamość Polaków

„Eminencjo, przez Polskę przetacza się dyskusja na temat roli historii i kultury w życiu Polaków. Wiemy, że Ministerstwo Edukacji Narodowej chce ograniczyć nauczanie języka polskiego i historii. Jak te działania ocenia Ksiądz Kardynał ? Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale widzę określoną tendencję. Tendencję, której celem jest pozbawienie narodu samoświadomości i poczucia swojej wartości z tytułu własnej przeszłości. Jest tu na pewno trochę winy Unii Europejskiej z jej programem stworzenia w Europie postaci Europejczyka i zatarcia konturów narodowych…” – Całość tutaj.

00-Zydzi-z-Wyspy-a

606396512

tabernacl

Zródła:

http://www.nbcnews.com/id/45582941/ns/technology_and_science-science/t/experts-stumped-ancient-jerusalem-markings/#.VjTIzCu1x2s

http://www.bible.ca/archeology/bible-archeology-jerusalem-temple-mount-threshing-floor-lower.htm

https://pl.wikipedia.org/wiki/Glozel

Paleo hebrajskie odkrycie proto kananejskiego

http://www.pch24.pl/rozmywanie-tozsamosci-narodowej—rozmowa-z-kardynalem-nagy,1996,i.html

Zakazana geologia to zakazana planetarna pamięć (Duchowy 'Total Recal

Strażnicy, cherubimy, serafimy i Sfinksy – Duchowa archeologia, część II

„który mówił do mnie w dialekcie hebrajskim” – ktaw aszurit

Marzulli ujawnia kolejne sensacyjne wyniki badań !

Święte znaki Świętego Przesłania – Język sprzed potopu

Paleo hebrajskie odkrycie proto kananejskiego

Tajemnice Kodu Tory – Rabin Glazerson ujawnia niezwykłe dane

Tajemnica Alef i Taw – את

Biblistyczny deuter(O) – Izajasz

Faraon Marenptah oraz predynastyczny Izrael

Giants On Record – New Book by Jim Vieira and Hugh Newman

Klaus Dona – Ukryta Historia Rasy Ludzkiej (Marzec 2010) PL

10/8/15: Dr Michael Heiser – The Bible in Context

https://youtu.be/yVPLmT6gnQ0

L.A. Marzulli and Exposing the Days of Chaos 31.10.2015

https://youtu.be/b_yIQaoUGDw

Solomon’s Temple Replica 23.10.2015

Dobre 46
Złe 2

Podobne Artykuły

2 thoughts on “Tożsamość archeologiczna

  1. przed potopem zaistniały takie czynniki zewnętrzne typu wejście w atmosferę ziemska komety wraz ze swym ogonem… słonce i księżyc znikły z panteonu wszystkie wulkany zadymiły itp wszytko wraz z ziemia stanęło w miejscu na wskutek tarć skorupy nastąpił wzrost temperatury wody się gotowały ziemia parzyła ..zwierzęta i ludzie zostali zdziesiątkowani o 99% noc była tak ponura i tak ciemna ze przez kila lat nic nie wegetowało ,kontynenty się porozrywały ..ówczesna ludzka cywilizacja stanęła na progu następnego nowego cyklu ..ani nie ostatniego ani pierwszego to w skrócie było skutkiem powodzi globalnej jaki opisują wszystkie rasy zamieszkujące planetę ziemia .. później zmienił się kalendarz ilość miesięcy i pory roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *