Nowa Era albo inaczej z języka angielskiego „Niu Ejdż”, to złożony i wielowymiarowy, alternatywny ruch kulturowy – para religijny, zapoczątkowany w latach sześćdziesiątych XX wieku, wyrosły z przekonania, że ludzkość, pogrążona w głębokim kryzysie, znajduje się w punkcie zwrotnym pomiędzy dwiema epokami („erami”) – wymiarami egzystencji. Część zwolenników ruchu New Age uważa, że dzisiejsze czasy to ostatni etap świata, jaki znamy. Po upadku tego świata, mamy za pomocą ludzkich lub nadnaturalnych możliwości wejść w nową rzeczywistość (Nową Erę/Wymiar), ma nastąpić złoty wiek ludzkości (Chrześcijański odpowiednik 1000 letniego panowania Chrystusa)

Milenaryzm to pogląd religijny głoszący bliskie nadejście tysiącletniego panowania Królestwa Bożego, jest to oparta na Biblii wiara w Milenium, czyli Tysiąclecie, które ma być okresem zbawienia i szczęśliwości na Ziemi. Podobnie poglądy głosi ruch Nowej Ery. Bardzo często zwolennicy New Age wyobrażają sobie te czasy jako okres, w którym nie będzie konfliktów, granic państwowych, zaś ludzkość będzie żyła w ogólnoświatowej wspólnocie kierowanej przez wspólny Rząd Światowy ! (Sterowany przez tzw. „dobrych” Ufo lub istoty GMO !) W ocenie wyznawców Nowej Ery będzie to czas, w którym ludzie całkowicie przewartościują swoje spojrzenie na otaczający ich świat. Zgodnie z tym przekonaniem nastanie wtedy kres wszelkich systemów religijnych oraz ich instytucji, zaś ludzi będzie jednoczyć wzajemnie zrozumienie, pozbawione wszelkich podziałów.

Carlo-Crivellis-The-Annun-001

11433_233364864594_518534594_4198190_1481688_n

Źródeł tego poglądu oraz genezy całego ruchu można doszukiwać się w astrologii, teozofii, zwłaszcza w pismach Heleny Bławatskiej i kontynuatorki jej myśli Alice Bailey (1880-1949), ważnej prekursorki New Age, Księdze Urantii, antropozofii Rudolfa Steinera oraz kontrkulturze lat 60. XX wieku. Ruch New Age zakłada, iż wszyscy są jednością, a poczucie odrębności jednostki od świata i innych istot jest uświadomieniem sobie własnego ego przez umysł. Ruch ten zaleca wiele praktyk, mających na celu zjednoczenie ze światem. Są to np. medytacja, koncentracja, afirmacja, joga, reiki i channeling – przekazy rzekomo pochodzące od obcych cywilizacji poprzez osobę będącą w transie np. przekazy Kasjopean, Plejadian, Ra, Wingmakers, Wniebowstąpionych Mistrzów, to wszystko jednak BEZ CHRZEŚCIJAŃSTWA.

e4890405d18f

ufo3

4513824-3x2-940x627

New Age jest także często łączony z psychologią perennis (psychologią wieczną) o której mówił, między innymi, Aldous Huxley mając na myśli wiedzę o duchowości i jedności człowieka ze światem, bliskiej temu, o czym mówi panteizm. W Polsce czołowym przedstawicielem ruchu Nowej Ery jest pan Janusz Zagórski. New Age jako kierunek filozoficzny może być scharakteryzowany jako monizm, panteizm, a także skrajny etyczny indywidualizm i woluntaryzm co często słychać w prowadzonych na antenie NTF 1.PL rozmowach. Choć Nowa Era jest często skrytą forpocztą okultyzmu, to znani i cenieni panowie Nacht i Zagórski starają się to zmienić, miejmy nadzieję, że z sukcesem godnym znakomitych polaków, jakimi bez wątpienia są. Z tego miejsca serdecznie podrawiamy  prowadzących interesującą audycję wspomnianej telewizji.

John Faed - Expulsion of Adam and Eve from the Garden of Eden ca. 1880

Linki:

Chrześcijański komentarz do programu Ewy Paweli i Witolda Hake – 9.12.2016

„Bóg przywraca to, co przeminęło”, czyli „Oblivion” w nowej formie

Pamięć absolutna (globalna) Total recall – resety cache i RAM ?

Życie na Ziemi zostało zaprojektowane i stworzone od podstaw, ewolucja to naukowa religia

Żelazna logika naukowca kreacjonisty – dr Thomas Kindell

Chrześcijaństwo jakiego nie znamy – o wojnie informacyjnej w Tv Trwam

Polska cywilizacja człowiecza

Miłość do Jezusa – pokarmem żywota rodu boskiego Lecha

Przedświadomość megalityczna

Zakazana archeologia, kreacjonizm i psychoanaliza drogą do katharsis

Poważna hinduska instytucja naukowa oraz nobliści zajmą się Vimanami

Zaginiony świat sprzed tysięcy lat

Tajemnice Teotihuacan – zakazana archeologia

Polska kolejny raz najechana ?

Nadprzyrodzona Polska vs elity NWO – szansa na wolność

Islamskie sieci neuronowe zamiast chrześcijańskich ?

Czarostwo społeczne czyli propagacja reakcji alchemicznej.

„trzeba wpierw Torą żyć”

Informatycy YHWH יהוה – tachiony, infony i uzdrowiony

Synowie Światłości kontra mutanci (Darwina)

Przeradzanie się agregatów – część II zjawisk metapsychicznych w świątyni Boga רפאים

Teoria przerwy, tohu wabohu –

noahs_ark_6

Bio cybernetyka kosmitów, przypadek ladowania ufo w Rosji, Ufonautyczna …

Sześć tysięcy lat zmagań z reptilianami

Dobre 125
Złe 2

Podobne Artykuły

4 thoughts on “Nowa Era – Czy aby napewno nowa ?

 1. Bez wątpienia Panowie Nacht i Zagórski posiadają dużą wiedzę i są ciekawymi ludźmi. Jednakże wydaje mi się, że zwłaszcza działalność Pana Nachta w zakresie ezoteryki, holopatii itp. 'energetycznych’ terapii powinna skłaniać do ostrożności w stosunku do jego poglądów. Kościół, szczególnie przez doświadczenie egzorcystów, przestrzega przed wikłaniem się w tego typu 'uzdrowienne’ terapie, związane z tajemniczymi energiami, gdyż mają one podłoże demoniczne.

  Pozdrawiam Autorów argonauta.pl i dziękuję za wiele fascynujących artykułów!

  1. Dobrze piszesz Tom bo ci panowie są pod wpływem sił ufo czyli nie wiadomo kogo ! Znany badacz ufo pan Pająk przestrzega, że oni są w sidłach ufo i mają implanty napewno !!!

   Zmusiło ono mnie bowiem do zadania sobie pytania „dlaczego wszelkie badania dotyczące UFO są prześladowane i muszą być prowadzone w głębokiej konspiracji”. Badania te przecież nikogo nie krzywdzą, a ponadto biorąc pod uwagę kontrowersję jaka je otacza, są one ogromnie potrzebne naszej cywilizacji. Z czasów kiedy byłem aktywistą oryginalnej Solidarności, ciągle pamiętam podstawową zasadę, że kiedykolwiek zachodzi konieczność uciekania się do konspiracji, zawsze istnieć musi jakiś rodzaj okupanta który prześladuje owych ludzi zmuszonych do uciekania się do konspiracji. Stąd następnym moim pytaniem było: „kto jest owym niewidzialnym okupantem, jaki prześladuje wszystkich badaczy którzy dokonują rzeczowych badań UFO”. Jak to doskonale już wiadomo, sukces badań naukowych głównie polega na zadawaniu właściwych pytań i potem znajdowaniu dla nich poprawnych odpowiedzi. W tym przypadku zapytanie „kto jest owym niewidzialnym okupantem” okazało się tym właściwym zapytaniem, które dostarczyło mi lawinowej odpowiedzi. Tak się stało, ponieważ poprawna odpowiedź na to pytanie brzmi owym niewidzialnym „okupantem” który prześladuje badania UFO, są sami UFOnauci, którzy z wielu najróżniejszych powodów usilnie przeszkadzają ludziom w poznaniu prawdy na ich temat, zaś w ramach tego przeszkadzania m.in. niszczą każdego kto bada ich zbyt dociekliwie. Tak samo jak owa odpowiedź szokuje, doskonale ona pasuje do wszelkich znaków zapytania dotyczących UFO. Wyjaśnia ona bowiem dlaczego istnieje tak wiele przeciwieństw i kontrowersji w naszym odbiorze zjawiska UFO, dlaczego ludzie reagują histerycznie na każdą wzmiankę słowa UFO, dlaczego istnieje cała ta oficjalna wrogość w odniesieniu do badań UFO, dlaczego każdy kto rzeczowo bada UFO zawsze dotknięty zostaje najróżniejszymi problemami i karami, dlaczego poprawne i racjonalne teorie i wyjaśnienia dotyczące UFO są zawsze krytykowane, podczas gdy najróżniejsze zwariowane teorie są rozmnażane w nieskończoność i upowszechniane bez najmniejszego oporu ani krytycyzmu, dlaczego wszelki materiał dowodowy jaki mógłby ujawnić sekretą działalność UFOnautów na Ziemi zawsze znika zanim ktokolwiek ma czas aby go dokładnie przebadać, dlaczego istnieją dosłownie tysiące i tysiące autentycznych zdjęć UFO dokumentujących z ogromną konsystencją i powtarzalnością istnienie tych samych statków międzygwiezdnych, jednak ciągle jacyś „luminarze nauki” uparcie stwierdzają że nie ma dowodów na istnienie UFO, itd., itp.
   http://www.totalizm.pl/pajak_jan.htm

  2. Tom, podzielam Twoje obawy, gdyż regułą jest, że niemal za każdym razem, różne cudowne techniki „uzdrawiania”, okazują się pułapką na naiwnych. Są zwykle jak lep na muchy, lub inaczej mówiąc, najczęściej okazuje się, że to najgorsze g…o owinięte w piękny np. złoty papierek.
   Swoje obszerne spostrzeżenia nt. holopatii, przedstawiłem w pięciu częściach w linku: http://tagen.tv/vod/2014/10/holopatia/#c618

   Natomiast o demonicznym rodowodzie medycyny, farmacji i innych „cudownych” technik pisałem bardzo obszernie na innym forum, ale ono zostało usunięte z sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *