Jakże wielka tajemnica zawiera się w niebywałym cudzie życia ? Jak wiele możemy powiedzieć o tym fenomenie formy humanoidalnej, egzystującym na tej planecie ? Ludzkie życie objawiające się w biologicznym ciele trwa zaledwie 100 lat, i to przy szczęśliwych wiatrach, a może bardziej dzięki Bożej łasce. Biblia mówi nam, że wszystko to stało się „przez Niego, za Jego sprawą„. Miliardy galaktyk i niewyobrażalna wielkość kosmosu mogą dawać impuls do medytacji i kontemplacji ogromu Boskiej potęgi. W opinii żydowskich mędrców ta potężna Inteligencja, dzięki przeogromnej miłości objawiła Mojżeszowi Torę, zawierajacą Jego tajemnice, o Nim samym. Do dnia dzisiejszego wielu Żydów usilnie stara się je rozgryźć. Stąd powstały w ich gronie duchowe zrzeszenia, nazwano je dla przykładu chasydyzmem antycznym, niemieckim czy wreszcie ‘naszym’ polskim.

Mimo że dzisiejszy chasydyzm jest wynikiem kilkuwiekowej ewolucji, to w prostej linii jest spadkobiercą ruchu powstałego w XVIII wieku. Wyodrębnienie się chasydyzmu w swej klasycznej formie poprzedziło objawienie się tzw. mesjasza Sabbataja Cwi w 1665 roku i powstanie sabataizmu. Później wyłoniła się częściowo inspirowana sabataizmem kontrtalmudyczna sekta prochrześcijańska, zwana frankizmem, którą założył wyrosły w sabatajskim środowisku Jakub Lejbowicz Frank. Zarówno frankizm, jak i sabatyzm nie zagroziły poważnie żydowskiej ortodoksji. Kluczem do zrozumienia problemów cywilizacji białego ‘chasydzkiego człowieka’ może okazać się zwykła żydowska propaganda z roku 33 po Chrystusie. To wówczas zaczęto głosić, że prawdziwy Mesjasz Jezus nim nie był. To właśnie tamta, ciągle jeszcze istniejąca propaganda, była i jest jednym z czynników powstania duchowego napięcia w obrębie cywilizacji Biblii YHWH.

42-32189884-1680x1050

Nie jestem z tego świata” – tak powiedział Jezus. Jeżeli przybył z innego wymiaru, z Nieba na Ziemię, to wyczekujący i akceptujący go pierwsi Żydzi byli pod względem umysłu-ducha niezwykli „Patrz, to prawdziwy Izraelita, w którym nie ma podstępu” – Jana 1, 45-51. Ci prawdziwi wierzyli w coś co dzisiejsze ‘technologiczne’ pokolenie uznaje często jako, w najlepszym razie powieść fantasy, lub rodzaj mitologii. Technika i związana z nią nauka może w pewnych sytuacjach eliminować z naszego życia cenny skarb rozumienia proroków, odczuwania w podobny sposób jak ci sprzed tysięcy lat, realnej możliwości istnienia świata całkiem odmiennego. Coraz bardziej wypaczony technologiczny pogląd zasłania „nowej ludzkości” nie tylko drogę do niebiańskiej realności, ale i prawidłowy obraz rzeczywistości ziemskiej.

lone-tree-in-the-sinai-desert-sharm-el-sheikh-egypt+1152_12917662845-tpfil02aw-17036

Pradawne ludy nie posiadające dzisiejszych wynalazków, istnieć i odczuwać musiały inaczej, przyjmowali do swoich wnętrz sprawy duchowe odmiennym (naturalnym) umysłem/duszą – „Ile zaś razy Mojżesz wszedł do namiotu, zstępował słup obłoku i stawał u wejścia do namiotu, i wtedy [Pan] rozmawiał z Mojżeszem. Cały lud widział, że słup obłoku stawał u wejścia do namiotu.” – Wyjścia 33:9. Pustynia sama w sobie to bardzo dziwne i tajemnicze miejsce, gdy wyobrazimy sobie, że co wieczór unosił się nam wędrującymi ‘słup ognia’ (anioł), to sytuacja może się okazać dla wielu stechnicyzowanych darwinistów nie do zaakceptowania. Ukierunkowane na technologię, zaprogramowane w ten sposób umysły dzisiejszego, coraz bardziej ‘zufologizowanego’ pokolenia nazwały by to kontaktem z kosmitami. To wówczas Mojżesz zapewniał Żydów: „Pan, Bóg twój, wzbudzi ci proroka spośród braci, podobnego do mnie.(…) i włożę w jego usta moje słowa, będzie im mówił wszystko, co rozkażę.” Ks. Powt. Praw. 18:15-18. Wielu z nich czeka na niego do dnia dzisiejszego. Nie tylko oni, także większość chrześcijan. Ci pierwsi czekają na pierwszy raz, kolejni na ponowne przyjście, a że zbliżamy się szybkim tempem do „dni Noego” więc należy wyczekiwać Zbawiciela (Mesjasza).

orig_8136FD66163B407CB4F8F3D66C0F41C6

Rabini chcą przyspieszyć nadejście Mesjasza

W lipcu roku pańskiego 2015 jeden z najbardziej ortodoksyjnych rabinów Chaim Kanievsky (na zdjęciu) ogłosił wszem, że nadchodzący mesjasz jest tuż tuż, z tego względu wszyscy Żydzi powinni się przeprowadzić do Izraela. Tuż po tym, dziewiątego listopada kolejny czołowy rabin Rabbi Shlomo Amar ogłosił, że Bóg musi/powinien sprowadzić mesjasza i w ten sposób przyspieszyć ostateczne zbawienie. Oświadczenie zostało wydane podczas całonocnych modlitw rabinów z organizacji Chabad-Lubavitch (patrz dołączony film). Uzgodniwszy swoje stanowisko z innymi czołowymi przedstawicielami Chabad-u, stwierdził, iż nadszedł czas by postanowić/zarządzić, by Bóg przyspieszył nadejście mesjasza.

76976970

W towarzystwie wielu jego kolegów, trzymając za ręce siedzących tuż obok (zdjęcie powyżej) powiedział, że „…z powodu zapotrzebowania widowni Bóg powinien w pośpiechu spowodować koniec, ujawnić mesjasza w tej chwili, przed naszymi oczami i w tej rzeczywistości.” Wszyscy zebrani potwierdzili to zbiorowym „Amen !” oraz śpiewem: „Chcemy mesjasza w tej chwili ! Nie chcemy czekać !” Publicyści zastanawiają się jak to jest możliwe, że jeden z czołowych rabinów sugeruje (nakazuje) cokolwiek Bogu ? Pytanie to zostało przekazane do władz Chabad-u. Odpowiedzi udzielił Rabbi Uri Kaploun, który stwierdził „Wszystko co się pojawia w umyśle jest (aksjomatem) doktryną żydowskich mędrców „Lo BaShamayim Hi” – gdy Tora została dana, to od tego momentu ziemski sanchedryn wydaje polecenia (prawa), a Niebiański Sanchedryn jest, tak jak to było kiedyś, nimi związany.

fut

Ktoś nie zaznajomiony z tajemnicami Biblii może uznać takie twierdzenia za obrazoburcze, czy wręcz bezczelne, ale przypomnijmy tu Ewangelię (Nową Torę) prawdziwego Mesjasza Jezusa Chrystusa: „Zapewniam was: cokolwiek zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.” Mateusza 18:15-20. Święci chrześcijańscy byli świętymi (jak rabini uznający Chrystusa ?) także dzięki swojemu zaznajomieniu się z Boską Torą. „Jezu mój, naprawdę, ja bym nie umiała żyć bez Ciebie, duch mój spoił się z Twoim. Nikt tego dobrze nie zrozumie, trzeba wpierw Torą żyć, aby Cię w innych poznać.” (Dzienniczek św. Faustyny 503)

179483_f520

Zródła:

http://www.breakingisraelnews.com/53767/the-time-has-come-for-god-to-reveal-the-messiah-says-jerusalems-chief-rabbi-jewish-world/#8l47UPptxeerBWQt.97

http://www.breakingisraelnews.com/53387/rabbi-kanievsky-warns-friends-not-travel-because-messiah-can-come-any-moment-jewish-world/#V2agRkRKhER3eLEK.97

http://www.breakingisraelnews.com/44534/leading-israeli-rabbi-messiah-imminent-jewish-world/

http://www.breakingisraelnews.com/55777/turkeysyria-conflict-unfolding-prominent-rabbis-hint-messiah-around-corner-jewish-world/?utm_source=Breaking+Israel+News&utm_campaign=9d57191078-BIN_evening_12_15&utm_medium=email&utm_term=0_b6d3627f72-9d57191078-86#ledJFgjRqO5jwIo0.97

Rabbi Amar Psak din Moshiach

 

Dobre 21

Podobne Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *