Psyche (psyché [ψυχή]) w mitologii greckiej, to bogini i uosobienie duszy ludzkiej; jest przedstawiana jako młoda dziewczyna ze skrzydłami motyla, natomiast „psyche” w psychologii to termin odnoszący się do całokształtu procesów oraz dyspozycji niematerialnych, psychicznych człowieka. Według tradycyjnej psychologii akademickiej psychika obejmuje procesy poznawcze, emocje, procesy motywacyjne i osobowość, przeciwstawiane procesom cielesnym (fizjologicznym). Standardowa psychologia analityczna dzieli psychikę na dwa systemy: świadomość i nieświadomość. Tyle ogólna 'naukowa teoria’, a trochę dokładniej…

51M5r686kML._SX331_BO1,204,203,200_…procesy psychiczne duszy, to uporządkowany ciąg zachodzących po sobie stanów psychicznych, które są „poruszeniami umysłu”. Czym są „poruszenia” ? Psychologia, jak i inne nauki związane z badaniem „stanów psychicznych” nie potrafią na to odpowiedzieć. Z punktu nauki akademickiej wymienia się „poruszenia umysłu” jako:  spostrzeganie, myślenie, zapamiętywanie, odczuwanie emocji, uczenie się, regulowanie uwagi i świadomość (ta ostatnia jest „stanem psychicznym”, najmniej rozpoznanym i najbardziej zagadkowym !). Każde z wymienionych jest dla akademików tajemnicą.

eafa0c8c-00b2-4df9-a277-ac79479da447Potrafią je całkiem sprawnie opisywać, ale nadal nie wiedzą czym w gruncie rzeczy są. Bardzo ciekawą i celną definicję „umysłu” podaje teologia katolicka, uznaje, że psychikę tworzy współdziałanie ciała człowieka z jego duszą, a co w tym temacie ma do powiedzenia starożytność ? Wydaje się, że pierwsza ludzkość jest bardziej intrygująca, niż najlepsze dzisiejsze naukowe elaboraty. Jeśli chcemy zrozumieć cokolwiek z duchowej prehistorii, to należy studiować symbole. Starożytność stoi symbolami, jest na nich zbudowana !  Globalne elity są na ich punkcie oszalałe, do takiego stopnia, że za sprawą ich magicznych mocy chcą nas zniewolić. Natomiast katolicyzm jest kontynuacją starożytnej wiedzy o języku symboli, którą w sporej części gromadzili Ojcowie Kościoła. Ponieważ zajmujemy się tu zakresem zjawisk i wiedzy z pogranicza świadomości, dlatego zaprezentujmy w tym temacie parę zdań joginów, ale nie takich „zwykłych”,  będą to wyznawcy Jezusa, syna Boga YHWH, posiadającego klucze do szyfru oraz klucze do Nieba. Posłużymy się w tym celu urywkiem pracy wtajemniczonego Paramahansy Joganandy:

(…)Mistrz wykładał także chrześcijańską Biblię z przepiękną jasnością. Właśnie dzięki memu hinduskiemu guru, nieznanemu szerszemu ogółowi chrześcijan, zdołałem poznać nieśmiertelną treść Biblii i zrozumiałem prawdę twierdzenia Chrystusa ־ na pewno najbardziej wstrząsającą i nieprzemijającą wśród wypowiedzianych przez Niego: „Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą” (Mat. 24, 35). Wielcy Mistrzowie Indii kształtują swoje życie według tych samych boskich ideałów, które ożywiały Jezusa; należą oni do Jego rodziny: „Ktokolwiek by uczynił wolę Ojca mego, który jest w niebiosach, ten jest bratem moim i siostrą i matką jest” (Mat. 12; 50). „Jeśli trwać będziecie przy mowie mojej„, wskazywał Chrystus, „prawdziwie będziecie uczniami moimi; i poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi” (Jan 8; 31־ 32). Św. Jan zaświadczył: „A ilukolwiek go przyjęło, dał im moc, aby się stali synami Bożymi, nawet tym, którzy wierzą w Imię Jego” (nawet tym, którzy się utrwalili w Chrystusowej świadomości; Jan; 12).

yoga-healing-energizationWszyscy ludzie wolni będący panami samych siebie, jogowie Indii, należą do nieśmiertelnego braterstwa tych, co osiągnęli wyzwalającą wiedzę o Jedynym Ojcu. – Historia o Adamie i Ewie jest dla mnie niezrozumiała ־ oświadczyłem pewnego dnia z dużym uniesieniem, a było to w okresie początkowych mych zmagań z alegorią. ־ Dlaczego Bóg ukarał nie tylko parę, która zawiniła, ale i niewinnie, nienarodzone jeszcze pokolenia? Mistrz bardziej był ubawiony moją gwałtownością aniżeli niewiedzą. ־ Genezis jest księgą głęboko symboliczną i nie można jej zrozumieć w dosłownej interpretacji ־ wyjaśniał mi. ־ „Drzewo życia” w Genesis jest ludzkim ciałem. Stos pacierzowy jest jakby odwróconym pniem drzewa, włosy jakby jego korzeniami, a nerwy odśrodkowe i dośrodkowe gałęziami. Drzewo systemu nerwowego wydaje wiele przyjemnych owoców ־ wrażenia światła, dźwięku, węchu, smaku i dotyku. Z nich wszystkich może człowiek swobodnie korzystać; zostało mu zakazane doświadczenie płci, „jabłko” w środku cielesnego ogrodu. („Z owocu drzew, które są w raju, pożywamy; ale z owocu drzewa, które jest pośród raju, rozkazał nam Bóg, abyśmy nie jedli i nie dotykali się go, byśmy snąć nie pomarli” ־ Genesis 3-2-3).

master_with_yukteswar__calcutta__1935Wąż reprezentuje zwijającą się wzwyż energię kręgosłupa, pobudzającą nerwy organów płciowych. „Adam” to rozum, a „Ewa” to uczucie. Gdy uczucie, czyli świadomość Ewy, w jakiejś istocie ludzkiej zostaje opanowana przez impuls seksualny, wtedy również rozum, czyli Adam, ulega. („Niewiasta, którąś mi dał za towarzyszkę życia, dała mi z drzewa i jadłem… – A ona odpowiedziała: Wąż mnie zwiódł i jadłam„, Genesis 3; 12-13).

Bóg stworzył rodzaj ludzki materializując ciało mężczyzny i kobiety potęgą Swej woli; wyposażył On nowy rodzaj w zdolność stwarzania dzieci w podobny „niepokalany” czyli boski sposób. („I stworzył Bóg człowieka na obraz swój; na obraz Boski stworzył go: mężczyznę niewiastę stworzył ich. I błogosławił im Bóg i rzekł: Rozradzajcie się i mnóżcie się i napełniajcie ziemię, a czyńcie ją sobie poddaną” Genesis 1:27-28).(…)

marsz_intronizacja_pap_5W kontekście niewyobrażalnie wielkiego misterium tajemnic Boskich symboli, musimy przedstawić punkt widzenia Ojców Kościoła, których część za Święte Słowa ginęła. Pamiętajmy, że najbardziej niepoprawna exo politycznie Biblia, jest dla sporej ilości wysoko postawionych stworzeń inteligentnych bardzo niewygodna, nie wspominając istot ludzkich. (…)Istnieje jednak najbardziej boska wiedza o Bogu, która wypływa z niewiedzy, z jedności przewyższającej umysł, kiedy intelekt wykracza poza wszystkie byty, a następnie porzuca również siebie i jednoczy się z promieniami najwyższej jasności, i wtedy i tam zostaje oświetlony przez nie dającą się zbadać głębię mądrości. Jednakże, jak powiedzieliśmy, jest ona znana ze wszystkiego, co istnieje, ponieważ — zgodnie z Pismem —jest ona twórcą wszystkiego i zawsze wszystko harmonizuje, i jest przyczyną nierozerwalnej zgody i porządku wszystkiego”, i zawsze łączy razem kres wcześniejszych z początkami następnych, i upiększa zgodę i harmonię wszystkiego.

jesus-in-the-synagoguePismo czci Boga jako Słowo, nie tylko dlatego, że jest On dawcą i słowa, i myślenia, i mądrości, ale także dlatego, że w Jego jedności przedistnieją przyczyny wszystkiego i ponieważ, jak mówi Pismo, ״przenika wszystko” aż do kresu wszystkiego, i nade wszystko dlatego, że boskie Słowo jest prostsze ponad wszelką prostotę i jest oczyszczone od wszystkiego, stojąc w sposób nadprzyrodzony ponad wszystkim. To Słowo jest prostą i rzeczywiście trwającą prawdą, która łączy nierozerwalną więzią tych, którzy uwierzyli i posiadają prostą wiedzę o prawdzie tego, w co wierzą w prawdzie, z prawdą w nich. Jeżeli bowiem wiedza jednoczy tych, którzy rozumieją, z tym, co jest rozumiane, a niewiedza jest zawsze dla nie wiedzącego przyczyną zmiany i samooddzielenia, to zgodnie z Pismem — nic nie oddzieli tego, który uwierzył w prawdę, od przebywania w prawdziwej wierze, w której ten, kto wierzy, znajduje stałość niewzruszonej i niezmiennej tożsamości.

resurrection-1Dobrze bowiem wie ten, kto zjednoczył się z prawdą jak błogo się czuje, chociaż wielu go upomina, że się nadmiernie wynosi. Dla nich bowiem, co jest zrozumiałe, niewidoczne jest to, że on odszedł od błędu ku prawdzie dzięki swojej prawdziwej wierze i rzeczywiście wie — wbrew opinii tamtych — że nie jest szalony, lecz że się uwolnił od niestałej i zmiennej podróży wokół wielokształtnych postaci błędu; posiada on bowiem prostą prawdę, która jest zawsze ta sama i zawsze tak samo się przedstawia. Tak też najczcigodniejsi nauczyciele naszej boskiej wiedzy o Bogu, którzy umierają każdego dnia za prawdę, chlubnie poświadczają każdym słowem i czynem tę prostą mądrość o prawdzie chrześcijan, że jest ona prostsza i bardziej boska od wszystkiego, i co więcej, że jest ona jedną, jedyną i prawdziwą wiedzą o Bogu.(…)

yemenite-jews-studying-torah-in-sanaa-1458899875

Linki:

Pamięć nadprzyrodzona – zaawansowane systemy Total Recall’u ?

Katolicką joginką Teresą Neumann interesowali się hitlerowscy okultyści mengele

 Czy poprawność exo polityczna pozwoli nam dojść do prawdy ?

 Starożytna niebieska materia

Starożytne drogocenne perły

Jogini ziemscy – Jogini duchowi

Nowy nieznany rodzaj jogi ?

Napisem prosto w faryzeuszy i lud izraelski ! Święte drzewo i jego gałęzie

Megalityczne hinduskie świątynie – zakodowane informacje

Megalityczne świątynie hindusów i ich tajemnicze kody

czwarta

Zrozumienie Boga – Bhaktivedanta Prabhupada

Dobre 14
Złe 2

Podobne Artykuły

One thought on “Tajemnice biblijnych psyche [ψυχή] joginów

  1. Jestem pod wrażeniem strony. Od paru tygodniu wertuję artykuły. Nareszcie znalazł się ktoś kto skumulował, zebrał wiedzę starożytną w jedną całośc. Wszystko logiczne i poukładane. Ale strona nie jest dla początkujących, poszukiwaczy Boga. Wymaga właczenia intensywnego myślenia, aktywnego czytania Bibli i jednocześnie poszukiwania naszej dawnej historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *