Dyskusja na temat Gigantów z Biblii נפלים, rozmawiają Gary Stearman i L.A. Marzulli

Biblijni giganci to we wczesnochrześcijańskich pismach ludzie o gigantycznym wzroście pomiędzy 3 a 10 metrów, urodzeni wskutek obcowania „synów Bożych” z „córami człowieczymi”. Nauka katolicka skłania się by uznać ich za przenośnię lub symboliczne przedstawienie prawd duchowych. Z takim ujęciem nie zgadzają się protestanci i środowiska żydowskich uczonych, głosząc dosłowne rozumienie tych biblijnych informacji. Jak się okazuje z pomocą przychodzi nowoczesna nauka, która na podstawie skamielin potwierdziła istnienie świata wielkich, czy wręcz gigantycznych form żywych, ciał o rozmiarach przekraczających nasze wyobrażenia ! To wszystko miało być powodowane cudownymi warunkami atmosferycznymi świata przedpotopowego, do tego Biblia dodaje informację o ingerencji sił nadprzyrodzonych, która spowodowała wystąpienie humanoidalnych gigantów, co w ocenie Stwórcy stać się miało złamaniem jego zasad.

O tym właśnie opowiadają znawcy tematu Gary Stearman i L.A. Marzulli, którzy przekazują nam cenną wiedzę, z tego co jest w Biblii często specjalnie zakryte. W programie jest oczywiście znacznie więcej ciekawych elementów starożytności, jak choćby megality, jak je wznoszono, jaką technologią. Głównym wątkiem jest jednak kontrowersyjna wiedza o biblijnych olbrzymach. Oficjalna wersja Kościoła Katolickiego w sprawie słowa „olbrzym/gigant” skłania się do wykładni, iż jest to przenośnia lub symbol, że nie powinniśmy tego czytać dosłownie, ponieważ Święty Tekst dotyczyć ma spraw duchowych, wszystko więc powinno być specjalnie rozumiane, w Duchu Świętym oraz za sprawą Ducha Świętego.

david-and-goliath1

Dla wielu protestantów kwestią podstawową jest jak powinniśmy interpretować biblijny tekst, czy dosłownie, czy może tak jak mówi o tym tajemnicza wykładnia katolicka ? W mojej ocenie wielce tajemnicza, bo ukazująca również i inną rzeczywistość ! W opinii Kościoła Katolickiego interpretacja pojęcia terminu „synowie Boga” powinna być rozumiana, że byli oni potomkami Seta, czyli człowieka (lub człowieka z mocami boskimi ?) Co jest całkiem dobrze przedstawione w tym miejscu. W mojej skromnej ocenie dwie interpretacje biblijnego tekstu mogą się znakomicie uzupełniać, lecz może o tej wspaniałej tajemnicy trzeba będzie napisać kiedy indziej.

giantscales

Dla lepszego zrozumienia z jakim niezwykłym zagadnieniem mamy do czynienia przedstawię państwu urywek oryginalnego teksu Pisma Świętego dotyczącego jednego z półbogów, a mianowicie Nimroda, postaci występującej w Księdze Rodzaju 10. Tłumaczenie wg. Biblia Tysiąclecia: „Kusz zaś zrodził Nimroda, który był pierwszym mocarzem na ziemi.” Ks. Rodzaju 10:8, natomiast Biblia Gdańska wydaje się być bliżej oryginału: „A Chus spłodził Nemroda, który począł być możnym na ziemi.” Ks. Rodzaju 10:8

tekst oryginalny:

וכוש ילד את נמרד הוא החל להיות גבר בארץ

Dosłownie hebrajski tekst można by tłumaczyć tak: „A Kusz zrodził Nimroda, on ZACZĄŁ BYĆ 'dzielnym’ na Ziemi” Słowo „dzielny” to języku hebrajskim gibbor, znaczy ono jak zaznaczyłem w poniższych urywkach słownika „stawać się silnym, wytrzymywać, pokonywać”:

gibor03a

Właśnie ta niejednoznaczność dokładnego odczytywania powoduje, że część badaczy starożytności twierdzi, iż Nimrod jak sam głosił, był hybrydą/półbogiem, albo jak podejrzewa L.A. Marzulli nefilimem, który ZACZĄŁ nim BYĆ, a to wszystko już po potopie !, ale więcej o tym w prezentowanym filmie. Przed obejrzeniem programu lub po, warto zapoznać się ze słowami mędrca kościoła pierwszych chrześcijan, jest on także uznanym doktorem kościoła katolickiego, jego wykład na poruszny temat pochodzi z II wieku naszej ery, ten wielce poważany mistrz, opisał jak rozumie siły obecne na Ziemi, co one mają wspólnego z ludzmi i czym się tu mogą zajmować, to wszystko było przedstawione we wpisie na temat bytów obecnych od zarania dziejów.

you-are-the-light-of-the-world

Linki:

Synowie Światłości kontra mutanci (Darwina)

Duchowe elementy układanki UFO

Któż jest tak mądry, aby to zrozumiał, i tak rozumny, aby to pojął ?

„a duch mój po raz pierwszy ujrzy światy nieznane”

Miód na chrześcijańską duszę – „Trony, Panowania, Zwierzchności i Władze”

Megalityczna rzeczywistość kontra darwinistyczna Maja माया

Sensacja – znaleziono dinozaura z dobrze zachowaną skórą

„Fragmenty szczątków dinozaurów zostały przeniesione do muzeum, gdzie zostały starannie skatalogowane. Naukowcy pracujący w muzeum od razu zrozumieli, że mają do czynienia z czymś zupełnie niezwykłym. Zazwyczaj odnajdywane są kości i zęby, które są zniekształcone. Najwięcej dinozaurów znaleziono w Chinach, ale większość była „spłaszczona”. Ten znaleziony w Kanadzie jest doskonale zachowany. Pikanterii dodaje fakt, że zachowała się także skóra! „To nie jest tylko szkielet” – powiedział pracownik muzeum, lekarz Caleb Braun. „Mamy dinozaura”. Jego skamieniałości wywołały poruszenie wśród paleontologów na całym świecie. Wszyscy są zaskoczeni, jak dobrze zachowały się szczątki. Dinozaur jest w takim stanie, jakby padł kilka tygodni temu. „Nigdy nie widziałem czegoś takiego”- dodał naukowiec.” Całość w linku powyżej albo tu: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/sensacja-znaleziono-dinozaura-z-dobrze-zachowana-skora

Nowa Era – Czy aby napewno nowa ?

Fatima i polscy duchowi matrixowcy

UFO-Holizm

Duchowe poglądy o rzeczywistości

Polska szachownica 2015 – tylko energetyczna ?

Tajemnica zmiennokształtnych ufo wyjaśniona ?

„oto Czuwający i Święty zstępował z nieba” – עיר

Za kilka dni L.A. Marzulli zaszokuje świat – pokaże prawdziwego ufonautę !

Dla tych z państwa znających jęz. angielski polecam te zródła:

https://lamarzulli.wordpress.com/2015/02/09/2015-grammys-a-lucierfian-a-go-go/

https://lamarzulli.wordpress.com/2015/02/10/guest-blogger-gonz-shimura-jupiter-rising-et-panspermia/

https://lamarzulli.wordpress.com/2015/02/11/another-take-on-the-grammys-guest-blogger-nathan-leal/

Biblijni Giganci – rozmawiają Gary Stearman i L.A. Marzulli, przedsmak „Sky Watch TV”

Dobre 133
Złe 5

Podobne Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *