Istnieje spora grupa ewolucyjnie nastawionych internautów, przeczesująca internet w poszukiwaniu tekstów, tudzież filmów, w których spierają się kreacjoniści z ewolucjonistami. Zazwyczaj są to ludzie nastawieni krytycznie do twierdzeń o młodym wieku Ziemi, a ci którzy mają naukowe przygotowanie, prezentują utarte myślowe schematy, odnośnie niepodważalności systemu bezcelowych mutacji, zwanych darwinizmem. Każda dziedzina ma swoich specjalistów, wśród których znajdują się laureaci nagrody Nobla, wielu z nich to kreacjoniści. W swoich badaniach doszli do momentu, gdzie nie można dłużej twierdzić o przypadkowości natury, o tym że kosmos jest dziełem bezsensownego przypadku.

007

Zdjęcie – Członkowie RATE

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych twierdzeń w tym temacie, jest to o młodym wieku Ziemi. W przypadku datowania sprawa wygląda na bardzo złożoną. Do jej zrozumienia potrzebna jest wiedza z zakresu fizyki cząstek elementarnych. Spróbujmy zaprezentować w skrócie najbardziej profesjonalne badania grupy naukowców kreacjonistów. W 1997 roku zespół badaczy z prawdziwego zdarzenia, zajmujących się profesjonalnie badaniami nad datowaniem izotopowym (wszyscy z tytułami, publikowali artykuły w poważnych periodykach), wyruszył, aby dokładnie zbadać założenia hipotezy powszechnie stawianej w praktyce standardowego datowania radioizotopowego (nazywanej także jako datowanie radioizotopowe pojedynczej próbki).

Image2Naukowa grupa została określona skrótem RATE “Radioizotopy i Wiek Ziemi” (z ang. Radioisotopes and the Age of The Earth). Przed rozpoczęciem badań byli zgodni w jednym, ich punktem wyjścia jest sprawdzenie prawdziwości informacji zawartych w Biblii. Chodziło o weryfikację założenia, że Ziemia została stworzona i nie jest tak stara jak się nam wmawia. Ewolucjoniści, z zasady, zakładają słuszność ewolucji więc przyjęcie przez wierzących naukowców, że Pismo Święte jest poprawne, nie było w takim układzie czymś nadzwyczajnym. Oficjalne stwierdzenie tego typu, to raczej wyraz uczciwości. Steve Austin, doktor geologii oraz członek zespołu RATE, posiadał skałę ze świeżo uformowanej (1986 r.) lawy „lava dome”,  z Góry Świętej Heleny (datowanej na 1986 rok).

001Korzystając z datowania metodą potas-argon, świeżo uformowane skały okazały się mieć pomiędzy 0,5 i 2,8 miliona lat ! Pobrano również 11 próbek na Północnej Wyspie Nowej Zelandii, jednym z najbardziej aktywnych wulkanów tego kraju. Wiadomo, iż skały te uformowały się z erupcji w 1949 roku; 1954 roku i 1975 roku. Próbki zostały wysłane do szanowanego, komercyjnego laboratorium (Laboratoria Geochron w Cambridge w Massachusetts).”Wieki” tych skał różniły się od 0,27 do 3,5 miliona lat. Wiadomo, iż skały te mają mniej niż 70 lat, jasnym okazał się fakt totalnych błędów w metodach datowania, tak bardzo uznanych przez ewolucyjny ’meinstrim’.

article-2631309-1DF246CF00000578-61_634x430

003Dodatkowo zespół RATE wybrał dwie lokalizacje, gdzie zebrano próbki skalne, by przebadać je wieloma metodami radioizotopowymi. Obydwa miejsca są uważane (przez geologów) za lokalizacje, gdzie można znaleźć próbki z czasów prekambryjskich (t.j. interwał wiekowy od 4,6 miliarda lat do 542 milionów lat temu.) Miejscami tymi były góry Beartooth na północnym zachodzie stanu Wyoming niedaleko Yellowstone oraz Progi Bass w centralnej części Wielkiego Kanionu w Arizonie. Wszystkie próbki skalne, całe skały oraz poszczególne minerały wewnątrz skał zostały zanalizowane przy użyciu czterech metod radiizotopowych. Aby uzyskać pewien poziom zaufania do metod użytych podczas badań, powinny one wykazać zbieżne wieki. Kiedy ma to miejsce, mówi się, iż wieki próbek są zgodne. Okazało się, że wieki różnych minerałów są ze sobą niezgodne !

waffle2

005W niektórych przypadkach cały wiek skały jest większy niż wiek minerałów, a dla innych przypadków jest na odwrót. Wyniki badań izotopami potas-argon różniły się od 1,520 do 2,620 miliona lat, różnica wyniosła 1,100 miliona lat. Jedenaście próbek skalnych z Wielkiego Kanionu zostało także przebadanych w komercyjnych laboratoriach przy użyciu najbardziej zaawansowanej technologii radioizotopowej. Ogólnie przyjęty ewolucyjny wiek dla tej formacji skalnej to 1,070 miliona lat. Oczywiście wyniki grupy RATE różnią się znacznie od ogólnie przyjętego wieku 1,070 miliona lat. Szczególnie wart jest uwagi wiek całych próbek skalnych badanych izotopami potas-argon: to jest 841.5 miliona lat, podczas gdy izotopy samar-neodym dają 1,379 milionów lat, różnica wyniosła 537.5 miliona lat ! W tym miejscu należy przypomnieć o pracach doktora Roberta Gentrego, który dokonał (a RATE to potwierdził !), zadziwiającego odkrycia. Efekty halo polonu (pierścienie utworzone przez rozpad promieniotwórczy) znajdowane są w granicie, w grubej warstwie podłoża skalnego pod wszystkimi kontynentami, wskazują że granit powstał jako ciało stałe w czasie krótszym niż 3 minuty !

0000-radiohalo-07

coso-artifact1O młotku było trochę pisane w tekście Dzisiejsza „Paradyzja”

„W 1844 r. szkocki fizyk David Brewster, założyciel Brytyjskiego Towarzystwa Postępu Nauki, poinformował o odkryciu gwoździa, który wystawał z wnętrza bloku piaskowca w kamieniołomie Kingoodie w pobliżu Dundee w Szkocji. Piaskowiec ten przypisany jest okresowi dewonu. W jaki sposób gwóźdź znalazł się we wnętrzu skały datowanej na 360-400 mln lat?” Nie był to jedyny przypadek odkrycia prehistorycznego gwoździa we wnętrzu skały ! Więcej w Dzisiejsza „Paradyzja”

hammer-shellPrzytoczmy tu kilkadziesiąt nazwisk, z naukowymi tytułami, solidni naukowcy, którzy potwierdzili rzetelność badań RATE: Dr. Gerald Aardsma, Lodi, Illinois; Mr. Mark Armitage, Azusa Pacific University, Azusa, California; Dr. David R. Boylan, Dean of the College of Engineering (retired), Iowa State University, Ames, Iowa, currently Professor of Science, Faith Bible College and Theological Seminary, Ankeny, Iowa; Dr. Ben Clausen, Geoscience Research Institute, Loma Linda, California; Dr. Paul Giem, Loma Linda University, Loma Linda, California; Dr. Larry Helmick, Cedarville College, Cedarville, Ohio; Dr. J. C. Keister, 3M Corporation, Minneapolis, Minnesota; Dr. Ron Mathis, Ramona, California; Dr. Theodore Rybka, Reno, Nevada; Dr. Ker Thomson, Oklahoma Baptist University (retired), Dayton, Tennessee; Dr. Erich A. Von Fange, Dean of Concordia Lutheran College (retired), Ann Arbor, Michigan; Dr. Keith Wanser, California State University at Fullerton, Fullerton, California; Dr. Clyde Webster, Geoscience Research Institute, Loma Linda, California; Dr. Kurt P. Wise, Bryan College, Dayton, Tennessee; and Dr. Paul A. Zimmerman, former President of Concordia College, Seward, Nebraska, Concordia University, River Forest, Illinois, and Concordia College, Ann Arbor, Michigan.

img

imageedit_2_5538538958

p03fhyzvTak wielkie rozbieżności w datowaniu, poświadczone przez niezwykle liczne grono profesjonalnych naukowców, z różnych ośrodków badawczych, świadczą o ułomności metody pomiaru oraz niewiarygodności twierdzeń wyznawców religii darwinizmu. Ewolucjoniści nie mają żadnych poważnych podstaw, by twierdzić, że Ziemia ma miliardy lat, że jest stara (nie licząc machinacji kolumną) ! Jeżeli ktoś z państwa zajmuje się nauką poważnie, na poziomie akademickim, to proszę się zapoznać z grubo, ponad sześciuset (686 stron) stronicowym, opracowaniem zespołu RATE. Jest to wybitnie skomplikowane dzieło, mogące zostać zrozumianym jedynie przez prawdziwych fizyków atomowych, dostępne w PDF tutaj https://www.icr.org/i/pdf/research/rate-all.pdf

Przez ponad 100 lat ewolucjoniści upierali się, że Ziemia ma miliardy lat. Arogancko odrzucali (i dalej to robią) wszelkie inne, przeciwne temu poglądowi, wierzenia. Jednakże ekipa siedmiu naukowców kreacjonistów, odkryła cudowne fizyczne dowody, które wspierają to co nam mówi Biblia w temacie młodego wieku Ziemi. Skoro silna badawcza poważna praca dowodzi, że ewolucja jest fałszem, że Ziemia nie ma miliardów lat, a jak wykazują atomowi fizycy, ma raczej tysiące lat, to można się zastanowić nad tym, jak takie informacje odbiera nasz umysł, nasza dusza ? Jakie temu towarzyszą uczucia ? Przecież się pojawiają.

Wyginięcie mamutów i zagadkowe artefakty starożytnej cywilizacji, co je łączy ?

klerksdorp2Uczucia (również wywołane kreacjonizmem lub darwinizmem), to pojęcie często używane zamiennie z emocjami, jednak nierównoznaczne, ponieważ część uczuć nie wypływa z emocji. Każda z grup: kreacjoniści, czy ewolucjoniści, w czasie dyskusji z wyznawcą przeciwnych religii (kreacjonizm vs ewolucjonizm) doświadcza szczęścia, smutku, gniewu, lęku, lub wstrętu. Te dwie religie mają swoich duchowych Obserwatorów, pamiętacie państwo referował to doktor Thomas Kindell. Wierni biblijnemu kreacjonizmowi oraz wierni ewolucyjnym naukom (demonów 1 List Tym 4:1) przeżywają w tym kontekście albo euforię, ekstazę, zadumę, melancholię, a gdy wali się „naukowa teoria”, to pojawia się nieśmiałość, a nawet panika.

the-flood

was-there-really-a-noahs-ark-and-floodGdy zapytać kogoś na ulicy, przechodnia, czy wie, że Ziemia ma zaledwie parę tysięcy lat, to prawdopodobne usłyszymy, byśmy się „puknęli w głowę”, w najgorszym wypadku możemy zostać zwyzywani od wariatów. Właśnie tak działa globalna psychomanipulacja. W środkach masowego ogłupiania podaje się tylko jedną z możliwości, to jest WIARĘ w ewolucję i stary wiek Ziemi. Nikt nie może podważać jakoby „naukowych dowodów” o dogmacie magicznego przeobrażenia się błota w małpy, i następnie: niewytłumaczalnej samo zmiany/zamiany w istotę myślącą – człowieka. Jak w ten sposób pogodzić naukowe dane o procesach spontanicznych, coraz większego nieuporządkowania materii (narastającej entropii), z twierdzeniem o wiecznym samoistnym samo stwarzaniu się, samoregulacji i samo kreacji, i to bez przyczyny, tego nikt nie tłumaczy ?

Pamięć absolutna (globalna) Total recall – resety cache i RAM ?

total-recall-okladka

foc-largePrzecież druga zasada termodynamiki mówi, że wszystkie zjawiska w przyrodzie, obejmujące dostatecznie dużą liczbę cząsteczek, przebiegają w jednym kierunku, którego nie można odwrócić. Kierunek ten biegnie od uporządkowania do chaosu (entropia zamkniętego układu termodynamicznego zawsze rośnie). Kalkulacje oparte na stopniowym wzroście negatywnych efektów mutacji w żywych organizmach wskazują że formy życia nie mogą mieć więcej niż kilka tysięcy lat. Ale nie to jest głównym tematem tego wpisu, chodzi o uczucia i emocje jakie się pojawiają, gdy sobie uświadomimy wyniki wspomnianych badań fizyków atomistów. Nie tylko ich, poważnych geologów kreacjonistów i astrofizyków, którzy doszli do wiary w Stwórcę na podstawie swoich prac badawczych, jak wspomnieliśmy wielu z nich to laureaci nagrody Nobla. Ziemia nie jest stara, jej skalny trzon został zmaterializowany w ciągu 0,00114 sekundy. Takie twierdzenia nie są częścią opowieści fantastyczno naukowej, ale wynikiem prac poważnych ludzi, zajmujących się nauką zawodowo.

Archeo Matrix – więcej w artykule pt.: „Chrześcijańskie anamnesis

anamnesis-archeo-matrix03

Dinosaur_Figurine_6_largePrzekazana przez Ducha Świętego i zapisana na Świętych Kartach wiedza o tym cudzie, to pewnik. Ziemia nie jest stara, została zaprojektowana i stworzona przez Stwórcę YHWH. Gdy to dociera do głębokich pokładów świadomości/podświadomości doznajemy niezwykłych wrażeń – uczuć i emocji. Coś się w nas dzieje. Im dłużej się nad tym zastanawiamy, poznajemy dostępną literaturę, rozpoczyna się proces odtruwania. Oddalania się od pseudonaukowego kuglarstwa i sofistyki będących w mocy złego (1 Jana 5:19) ! Gdy wystarczająco długo analizujemy cudowność danych kreacjonistycznych, możemy przez chwilkę doświadczyć innej rzeczywistości, tej która trwa od 6 tysięcy lat, i nie jest wynikiem przypadku, ale woli Inteligentnego Projektanta. Te doświadczenia to nie tylko emocje, to też tajemnicze duchowe doznania, a nawet wizje, przecież w ten sposób odzyskujemy globalną pamięć. Utraconą z powodu narastającej entropii – dewolucji !

017-2-it-was-still-just-as-significant-267790

Linki:

http://www.icr.org/i/pdf/imp/imp-386.pdf

http://www.icr.org/i/pdf/imp/imp-376.pdf

http://www.icr.org/i/pdf/imp/imp-366.pdf

http://www.icr.org/i/pdf/imp/imp-364.pdf

http://www.icr.org/i/pdf/imp/imp-353.pdf

http://www.icr.org/i/pdf/imp/imp-352.pdf

http://www.icr.org/i/pdf/imp/imp-309.pdf

http://www.icr.org/i/pdf/imp/imp-384.pdf

Wiek Ziemi według fizyka nuklearnego ?

Zakazana archeologia, kreacjonizm i psychoanaliza drogą do katharsis

Arka Noego תבה przesunięta do innego wymiaru i nie na Górze Ararat ?

Tajna wiedza naukowców ? Kto tai przed nami prawdę ?! Badania Ziemi i zdarzeń apokaliptycznych

Megalityczna rzeczywistość kontra darwinistyczna Maja माया

Zapraszam do innego wymiaru poprzedniej cywilizacji, czy znacie taką Ziemię ?

Dowody historyczne na globalny starożytny kataklizm

Piramidy z Giza, dowody na globalny kataklizm – Stephen Mehler prezentuje

Pamięć absolutna (globalna) Total recall – resety cache i RAM ?

Amnezja trwa i cały czas jest nam narzucana !

„trzeba wpierw Torą żyć” – częśc II

Ewolucja czy stworzenie ?

„Bóg przywraca to, co przeminęło”, czyli „Oblivion” w nowej formie

Wyginięcie mamutów i zagadkowe artefakty starożytnej cywilizacji, co je łączy ?

Przedświadomość megalityczna

Zapraszam do innego wymiaru poprzedniej cywilizacji, czy znacie taką Ziemię ?

Globalna psychomanipulacja, czyli UFO-holizm

Życie na Ziemi zostało zaprojektowane i stworzone od podstaw, ewolucja to naukowa religia

argentina_fossils-titanosaur-femur

FE_2007_CaLivingTorah_002_p

Pierwsze dwa filmy są dokumentami o omawianym RATE

Thousands – Not Billions

Thousands Not Billions

https://youtu.be/cbEyuzGND2U

Wiek Ziemi – Kent Hovind

https://youtu.be/AiRySE6QVjE

Odciski Stworzenia- Dr Robert Gentry-Film Dokumentalny Lektor

https://youtu.be/WWVFuk_E-jU

CZY BYŁ POTOP? – KontrEwolucja #4

https://www.youtube.com/watch?v=Adm51AIhEKI

Argentina: Farmer discovers 10,000-year-old glyptodon fossil in Ezeiza

3ft fossil found in Argentina may have protected 10,000-year- old glyptodont

Dobre 28
Złe 2

Podobne Artykuły

3 thoughts on “Tysiące, nie miliardy !

  1. Świetny artykuł. Bo to jest tak ludzie widzą że coś się nie zgadza naokoło szukają więc odpowiedzi na stronach kreacjonistycznych. Co raz bardziej się tym interesują i wgłębiają a na koniec trafiają tu. I tu oczy się otwierają

  2. Jestem tu nowy. 3 lata Gimnazjum 4 lata szkoły średniej. Na szczęście studiuje co innego. Poszły gdzieś jeśli ten materiały są prawdziwe. Konkursy, olimpiada z historii. (Ja wobec fenomenu UFO jestem sceptyczny) Ale reszta materialu Super

    1. Pochlaniam wszystkie artykuly, archiwum rowniez mam przeczytane. Dzieki tej stronie pomimo, ze jestem osoba wierzaca, ugruntowala sie moja wiara , ale przede wszystkim wzmocnilo poczucie, ze to wszystko, co kocham,nie jest przypadkiem. Przypadki wystepuja tylko w gramatyce. Swietna strona. Na ufo spojrzysz inaczej, gdy poszperasz w materialach archiwalnych i obejrzysz filmy tam zalaczone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *