Nocą z 15 na 16 lipca 2016 roku odbył się w Turcji nieudany zamach stanu, przeprowadzony przez grupę tureckich wojskowych. Skutkiem tego zdarzenia może być przeobrażenie się Turcji w państwo islamistyczne, czyli powrót do korzeni sprzed roku 1923. Przypomnijmy, że Mustafa Kemal Atatürk (ur. 1881, zm. 1938) 29 października 1923 roku ogłosił utworzenie Republiki Turcji. Nowy rząd oparł się na wzorcach zachodnich, wzorowanych na rozwiązaniach francuskich, włoskich, szwajcarskich i szwedzkich.

Podstawowym celem rządów Kemala było utrzymanie pełnej niezależności kraju (zarówno gospodarczej, finansowej, prawnej, wojskowej, jak i kulturalnej). Natychmiast po objęciu urzędu rozpoczął wprowadzanie liberalnych i wolnościowych reform, w ramach których zwesternizował kulturę turecką w stopniu, jaki był nie do pomyślenia zarówno w dawnych czasach osmańskich, jak i podczas rewolucji młodotureckiej. Oprócz tego przeprowadził liczne reformy modernizujące gospodarkę, system prawny i socjalny. Rodzina Kemala jest różnie opisywana w źródłach. Według Andrew Mango, rodzina należała do muzułmańskiej klasy średniej mówiącej w języku tureckim.

Kemal Atatürk

Atatürk

Część źródeł wskazuje na to, że Kemal wśród najbliższych przodków miał osoby pochodzenia albańskiego bądź słowiańskiego (na co wskazują jego cechy wyglądu – blada cera, blond włosy i niebieskie oczy !). Wróćmy jednak do sedna sprawy, czyli do  Recepa Erdogana i jego islamskiej wizji Turcji. Pośród komentarzy recenzujących turecki przewrót są i takie, które ostrzegają, że Erdogan zapoczątkuje stworzenie państwa koranicznego. Nie trzeba wcale przypominać, że rewolucje zjadają własne dzieci, i tak zapewne się stanie w przypadku Recepa. Gdyby scenariusz islamski się spełnił, a wiele wskazuje, że tak się stanie, to otrzymamy wypełnienie się Biblijnej przepowiedni. Zacytujmy w tym momencie urywek artykułu pt.: „Kiedy Gog i Magog zaatakują Izrael ? Biblijna przepowiednia proroka Ezechiela

soldats-israc3a9liens-devant-le-mur-des-lamenc2adtations-c3a0-la-fin-de-la-guerre-des-six-jours-en-1967

b12d5d66b9a53a11e8c9d699ee254105

Lud czwartego spośród wymienionych narodów, Gomeru, nazywany był też Cymeryjczykami. Żyli oni pierwotnie po północnej stronie Kaukazu, czyli na południu obszaru dzisiejszej Rosji. W czasach Ezechiela przenieśli się na tereny dzisiejszej wschodniej Turcji. Naród piąty, czyli Togarma, został przez Józefa Flawiusza utożsamiony z Frygijczykami (Dawne dzieje Izraela I.6, 1 [126]), którzy osiedlili się w Kapadocji w centralnej części dzisiejszej Turcji. Zważywszy, że dwa ostatnie narody zlokalizowaliśmy na terenie dzisiejszej Turcji, warto zauważyć, że obecne świeckie władze tego kraju znajdują się pod silną presją fundamentalistów islamskich. Niektórzy obawiają się, aby Turcja nie przekształciła się w nowy Iran. Gdyby do tego doszło, wszystkie narody wymienione przez Ezechiela (38,5-6) charakteryzowałaby taka sama wojująca nienawiść wobec Izraela.

sholom-goren-six-day-war-western-wall-shofar

Israeli soldier walks in front of Western Wall in Jerusalem's Old City

Oczywiście Gog i Magog pojawiają się w Nowym Testamencie w 20 rozdziale Apokalipsy świętego Jana, gdzie zostają zebrani przez Szatana, a ostatecznie rozbici przez Boga: „I wyjdzie, aby uwodzić narody z czterech stron świata, Goga i Magoga, aby ich zgromadzić na bój. ” (Ap 20, 8) Sytuacja tzw. puczu w Turcji jest o tyle ciekawa, że koresponduje z przepowiednią „młodego Żyda, który się udał do innego wymiaru – część III Wojna światowa – Gog i Magog„, oraz wizją jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego ! „Czy ‚zdarzenia’ opisane w zwoju 1QM rozpoczną się w roku 2016/2017 ?” Widząc co się dzieje można zadać pytanie, czy „przypadkiem” ktoś niewidoczny dla śmiertelników – zwodzi, a następnie gromadzi kogoś na bój ?

gogle

EL PAPA VISITA EN JERUSALÉN LOS LUGARES MÁS SAGRADOS PARA ÁRABES Y JUDÍOSLinki:

Kiedy Gog i Magog zaatakują Izrael ? Biblijna przepowiednia proroka Ezechiela

Czy ‚zdarzenia’ opisane w zwoju 1QM rozpoczną się w roku 2016/2017 ?

Zenit 2016: Czy coś się zaczęło w roku 2012 i osiągnie swoją kulminację w roku 2016 ?

Podróż młodego Żyda do innego wymiaru – część III Wojna światowa – Gog i Magog

Działalność bogów, panów i bytów UFO

Tajemnice izraelskich świątyń

Szokujące odkrycie historyka: ludobójstwo Ormian to dzieło masonerii. Benedykt XV próbował temu zapobiec

Armia ciemności iluminackiego kominternu vs Synowie Światłości i ich duchowa broń

Histeria globalistów – powodem Donald Trump

z8398606Q

Avi Lipkin: Who Will Be Gog and Magog?

Avi Lipkin: Is World War 3 Imminent?

Bill Salus: The NOW Prophecies

Political Correctness Kills

Dobre 17
Złe 1

Podobne Artykuły

One thought on “Gog i Magog coraz realniejszy ?

  1. No niby tak.Ale ja myślę że GOG i bardzo słusznie został nazwany Erdogan. natomiast Magog to nie człowiek tylko ziemia okalająca Turcje.Dziwne a raczej zastanawiające są słowa „Tron szatana znajduje się w Turcji.tak mówi Bóg”.
    A jeszcze dziwniejsze jest to dlaczego akurat w Turcji znajdują się wszystkie z 7 zbiorów z księgi objawień w 7 kościołach z dokładną ich lokalizacją.
    I chyba najważniejsza sprawa która wydarzy się niebawem rzeka Eufrat rozpoczyna swój bieg w Turcji i wg przepowiedni ma wysnąć w czasach ostatecznych.GoG na pewno się o to postara znając ambicje tego gościa.zresztą muzułmanie teraz patrzą na Turcję jako globalnego lidera islamu która pomoże zniszczyć ich wrogów czyli zaczną od Kurdów a zakończą na Izraelu.
    zbyt wiele wzkazuje na tron szatana w Turcji przecież Turcja była domem 4 i ostatniego kalifatu.
    I jeszcze jedna sprawa Arka Noego gdzie osiadła?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *