Gdy ujrzycie chmurę podnoszącą się na zachodzie

W dniach od 4 do 25 października 2015 odbędzie się 'Zgromadzenia Ogólnego Zwyczajnego Synodu Biskupów’. Będzie ono obradowało w Watykanie z powołania szokującego wszystkich papieża Frańciszka, ustanowione zostało pod hasłem: „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”. Z przeróżnych niezależnych katolickich artykułów wynika, iż zebranie chrześcijańskich „gwiazd” może okazać się „przełomowe” ! Włoski kardynał Lorenzo Baldisseri oświadczył, że gdyby celem zgromadzenia Synodu Biskupów miałoby być tylko powtórzenie ustalonego nauczania i dyscypliny Kościoła, jego zwołanie byłoby bezsensowne, co może sugerować nieprzewidywalne i rewolucyjne zmiany.

To co się wyłania z duchowej sytuacji ogólnoświatowej nie napawa optymizmem, niekorzystne spiritualne i moralne metamorfozy w nauczaniu Kościoła Katolickiego mogą jeszcze bardziej zaognić i tak już ciężkie duchowe walki. W opinii wielu znawców tematu jedną z wielkich tajemnic chrześcijan jest ta, iż są „podłączeni” do świata Ducha Stwórcy, a poprzez to wpływają na ten wymiar ! O ile 'normalni’ ludzie są w jakimś tylko stopniu złączeni z rzeczywistością, to ci zapisani w Księdze Życia mają olbrzymi i wielce tajemniczy wpływ na globalne zdarzenia, to także przez nich działa cywilizacyjnie Duch Boży, który powstrzymuje (antychrześcijańskie) siły zła.

VATICAN-RELIGION-POPE-ASSUMPTION

Gdyby nastąpiło jakieś rozwarstwienie w wojennym sztabie Watykanu, lub co gorsza zdrada części „gwiazd”, napisano zdradzieckie uchwały przypominające opary (chmurę) zaduszające ciągle jeszcze żywą cywilizację człowieczą, to skutki takiego zdarzenia mogą być obserwowane nawet fizycznie, przykładowo w postaci jakiejś globalnej katastrofy, czy wojny (podłączenie/połączenie) ! Coraz bardziej rozkraczne i niebezpieczne położenie w jakiej znalazła się ludzkość powinno kierować nas ku przepowiedni z Fatimy.

628512_epa03526836_34

Tajemnice fatimskie to część przesłania i wizji związanych z objawieniami w Fatimie, które początkowo nie zostały upublicznione przez wizjonerów, Franciszka i Hiacyntę Marto oraz Łucję dos Santos. Zapisanie i upublicznienie dwóch z trzech wizji nastąpiło w 1941 roku na polecenie biskupa Fatimy. Trzecią z wizji (zapisaną w 1944) upubliczniono prawdopodobnie w 2000 roku. Począwszy od 13 maja do 13 października 1917 roku, dzieci z Fatimy miały być świadkami objawień Matki Bożej Fatimskiej, podczas których zostały im przekazane trzy tajemnice fatimskie.

fatima2

Trzecia tajemnica fatimska zrobiła największe wrażenie na dzieciach, jak i na wszystkich, którzy zetknęli się z objawieniami. Pełna treść, jak podkreślała Łucja, jest „przeznaczona tylko dla samych papieży”. Z początku nie ujawniła ona wszystkich tajemnic, dopiero za namową kanonika Galamba de Olivera biskupa diecezji Leiria (na terenie której leży Fatima), który wpłynął na spisanie wszystkich objawień. Niektórzy podejrzewają, że istnieje i czwarta tajemnica. W pewnej niezwykle cennej publikacji, zajmującej się wysoce prawdopodobną (czwartą) tajemnicą czytamy:

[…]„Jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie„. To każe nam poważnie zastanowić się nad przepowiednią ciężkich doświadczeń czekających ludzkość. Jak zobaczymy, jest to dokładnie to samo ewangeliczne zdanie (Łk 13, 3), które przytoczy kardynał Ratzinger mówiąc o Trzeciej Tajemnicy. Frere Michel – tak jak Vittorio Messori – zdaje sobie sprawę, że Paweł VI w tej homilii „uczynił aluzję do apokaliptycznych wątków Tajemnicy„, a pisze to cytując właśnie słowa Messoriego skierowane do kardynała Ratzingera, którym to słowom kardynał nie zaprzeczył (Po napomknięciu o rzekomo wypowiedzianych w Fuldzie słowach Jana Pawła II Messori stwierdził: „Przed Janem Pawłem II papież Paweł VI podczas swej pielgrzymki do Fatimy także zaakcentował apokaliptyczny charakter sekretu.” [czwartego ? – dopisek nasz]).

VaticanII

Ale, co ciekawe, nikt nie pomyślał o tym, że to był właśnie przyjęty przez hierarchię sposób na ujawnienie możliwych do wyjawienia treści Tajemnicy, która w całości wydawała się zbyt straszna, aby można ją było ogłosić, czy to ze względu na globalne katastrofy, które zapowiada, czy też dlatego, że mówi o Szatanie, który na pewien czas opanuje wysokie sfery hierarchii Kościoła (jak pisało czasopismo „Neues Europa”); a może dlatego, że nasz historyczny moment wprost utożsamia z tym fragmentem Apokalipsy, w którym jest mowa o decydującym starciu między Najświętszą Maryją Panną a Szatanem. Właśnie do tego odnosi się Paweł VI w cytowanej adhortacji apostolskiej Signum Magnum, opublikowanej podczas jego pielgrzymki do Fatimy, 13 maja 1967 roku.

Matka_Boza_z_Guadalupe

Rzeczywiście, przez słynny „cud słońca” podczas Jej ostatniego objawienia się, 13 października 1917 roku, sama Matka Boża, jak się wydaje, chciała całemu światu przypomnieć fragment Apokalipsy o „niewieście odzianej w słońce” (Ap 12, 1). (…) Franciszek, jeden z trojga wybranych, opowiadał później: 'Płonęliśmy w tej światłości, którą jest Bóg, ale nie spalaliśmy się. Jaki jest Bóg? Nie można tego powiedzieć. Tego naprawdę ludzie nigdy nie mogą powiedzieć.’ Bóg: światłość, która płonie, ale nie spala. Tego samego doświadczył Mojżesz, gdy ujrzał Boga w krzewie gorejącym; … 'I inny znak się ukazał na niebie: (…) wielki Smok’ (Ap 12, 3).

pope1

Te słowa z pierwszego czytania mszalnego przywodzą nam na myśl wielki bój, jaki toczy się między dobrem a złem, a jednocześnie uświadamiają, że spychając Boga na ubocze, człowiek nie może osiągnąć szczęścia, ale przeciwnie – zmierza do samozniszczenia. Ileż ofiar przyniósł ostatni wiek drugiego tysiąclecia ! Przychodzą na myśl okropności obydwu wojen światowych i innych konfliktów w wielu częściach świata, obozy koncentracyjne i obozy zagłady, gułagi, czystki etniczne i prześladowania, terroryzm, uprowadzenia osób, narkomania, zamachy na życie nienarodzonych i na rodzinę. (…) Orędzie Fatimy wzywa do nawrócenia, ostrzega ludzkość, aby nie stawała po stronie smoka, który 'ogonem zmiata trzecią część gwiazd niebieskich i rzuca je na ziemię’ (por. Ap 12, 4).”[…]

Synod_NE_iC

Jedną z interpretacyjnych tajemnic Biblii jest ta mówiąca o „trzeciej części gwiazd” – zrzucanych na ziemię… Czym, a właściwie kim są owe 'gwiazdy’ ? Naszym zdaniem należy wypatrywać momentu, w którym „jedna trzecia gwiazd” opowie się za smokiem i uchwali nauki niezgodne z Ewangelią ! Kiedy staną po stronie smoka będziemy wiedzieć, w którym momencie ’światowej pogody’ się znajdujemy ? „Mówił także do tłumów: „Gdy ujrzycie chmurę podnoszącą się na zachodzie, zaraz mówicie: „Deszcz idzie”. I tak bywa. A gdy wiatr wieje z południa, powiadacie: „Będzie upał”. I bywa. Obłudnicy, umiecie rozpoznawać wygląd ziemi i nieba, a jakże obecnego czasu nie rozpoznajecie?” Ew. Łukasza 12:54

Watykan opublikował listę uczestników Synodu o Rodzinie, który odbędzie się w dniach od 4 do 25 października br. „Voice of The Family” alarmuje, że na liście, zwłaszcza wśród duchownych dobranych przez papieża Franciszka, widnieje znaczna liczba nazwisk hierarchów publicznie zajmujących stanowisko sprzeczne z nauczaniem i dyscypliną Kościoła” – cytat oraz dalszy tekst znajduje się tutaj.

„Według relacji dzieci była to kobieta niezwykłej piękności siedząca wewnątrz jasnej kuli.” – „niewieście odzianej w słońce” – („Potem wielki znak się ukazał na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami,  a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu.” Apokalipsa 12:1) – (Kontakt z wyższą formą bytu – część I)

495_9677Zródła:

http://www.bibula.com/?p=83737

https://argonauta.pl/chrzescijanskie-cuda-czesc-iv/

http://www.bibula.com/?p=83464

http://www.bibula.com/?p=83435

http://www.bibula.com/?p=84676

Synod „liberałów”? Katolickie organizacje biją na alarm

„Kardynał Gianfranco Ravasi pisze do „drogich braci masonów”

http://www.bibula.com/?p=83180

http://www.pch24.pl/kard–robert-sarah-przeciwko-zdradzie-ewangelii–zapowiada-walke-z-kolonizacja-ideologiczna,38521,i.html

http://www.pch24.pl/wlasnie-odbywa-sie-rownolegly-synod–i-juz-opracowuje-dokumenty,38534,i.html

http://www.pch24.pl/synod-liberalow–katolickie-organizacje-bija-na-alarm,38246,i.html

http://www.pch24.pl/polscy-biskupi-przed-synodem-o-rodzinie-przypominaja–malzenstwo-sakramentalne-jest-ze-swej-istoty-nierozerwalne,38318,i.html

http://www.pch24.pl/bp-voderholzer–synod-powinien-bronic-malzenstwo-przed-ideologia-gender,38271,i.html

http://www.pch24.pl/edward-pentin-obnaza-manipulacje-wokol-ubieglorocznego-synodu,38261,i.html

http://www.pch24.pl/austriaccy-biskupi-chca-otwartej-dyskusji-na-synodzie,38275,i.html

http://www.bibula.com/?p=83618

http://argonauta.pl/dzialalnosc-bogow-panow-i-bytow-ufo/

http://www.pch24.pl/abp-gadecki–postulatem-polskich-biskupow-na-synodzie-bedzie-wzmocnienie-rodziny,38326,i.html

http://popotopie.blogspot.com/2015/06/polska-cywilizacja-czowiecza.html

P.S. Serdecznie przepraszamy portal PCh24.pl za przeoczenie informacji o „zakazie kopiowania…” czy 'wklejania’. Tytuł filmu jest aktywnym linkiem, wystarczy kliknąć, zapraszamy !

 

Kryzys. Dokąd zaprowadzi nas synod? [ZAKAZ KOPIOWANIA NA INNE KANAŁY I STRONY WWW]

Portal PCh24.pl przedstawia film na temat dramatycznego kryzysu w Kościele. Przed naszymi kamerami wystąpili między innymi kardynał Raymond Burke, arcybiskup Jan Paweł Lenga i biskup Athanasius Schneider, a także znani z naszych łamów prof. Grzegorz Kucharczyk oraz redaktor naczelny magazynu „Polonia Christiana” Sławomir Skiba”. Hierarchowie wypowiadający się w filmie zauważają, że żyjemy w czasach ogromnego kryzysu Kościoła. Przejawia się on zarówno w kryzysie formacji kapłańskiej, w odejściu od pobożności wśród wiernych, ale także w dezercji wielu biskupów z pola walki ze współczesnością.
Bardzo mocne są wypowiedzi arcybiskupa Lengi, który mówiąc o swych braciach w biskupstwie używa wyjątkowo zdecydowanych słów – mówi o „wilkach w owczej skórze” oraz o pogodzonych ze światem „milczących baranach”. Twierdzi, że w Kościele nie panuje już dłużej duch Ewangelii.Biskup Schneider zauważa natomiast, że żyjemy w czasach faktycznej schizmy w Kościele, gdyż wielu następców apostołów utraciło łaskę wiary. Przypomina, że Kościół należy do Chrystusa, do Tego przez Którego został stworzony, a nie do kapłanów, nawet najwyższych spośród nich.Kardynał Raymond Leo Burke, znany ze stanowczego sprzeciwu podczas poprzedniej sesji synodu wobec dążeń biskupów niemieckich, mówi dlaczego czuł się w obowiązku zaprotestować. Przypomina także, że jeżeli ktoś twierdzi, iż „nie jest filią Rzymu” – a takie słowa padły z ust kardynała Reinharda Marksa – nie może dłużej nazywać siebie katolikiem.Film – wyprodukowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej imienia księdza Piotra Skargi. Powstał dzięki hojności darczyńców portalu PCh24.pl, za co serdecznie im dziękujemy.

„Październikowa rewolucja. Co się stało na synodzie?”. Pokaz otwarty w Krakowie!

Dr Mathias von Gersdorff: Sojusz rewolucji seksualnej i lewicy katolickiej w Niemczech

Ks. prof. Guz: gender to poważne zagrożenie

Stanisław Krajski – Rozmowy Patriotów || TV Szczęść Boże ||

Dobre 66
Złe 6

Podobne Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *