Rzeczywistość pierwszej ludzkości musiała być absolutnie nadzwyczajna. Inny skład atmosfery, inne ciśnienie atmosferyczne, ogromne zwierzęta (w tym humanoidalne) oraz pojawiające się często istoty anielskie sprawiały, że tamta Ziemia przypominała coś co można zaliczyć do obrazu z gatunku fantasy. W pewnym momencie istnienia tamtego świata, ktoś zaczął budować. Nie jesteśmy pewni skąd pochodziła wiedza o wznoszeniu konstrukcji megalitycznych i przedziwnej technologii stosowanej do wyrobu elementów. Chrześcijański pisarz L.A. Marzulli zakłada, iż budowle megalityczne, te najbardziej zaawansowane (duchowo), wznosiły istoty nadprzyrodzone, zesłane tutaj karnie przez Stwórcę.

Zdjęcie: Megalityczna wypustka w tzw. murze Świątyni Jerozolimskiej, obserwowana na obszarze całego megalitycznego globu.

7a4f1598ff8404aef7de12ea55536710

Budownictwo to dziedzina działalności człowieka związana ze wznoszeniem obiektów budowlanych, najstarszymi uznaje się budowle megalityczne. Budownictwo megalityczne to termin z zakresu archeologi i historii sztuki. Dotyczy bardzo specyficznych form działalności budowlanej, w której podstawowym materiałem były wielkie bloki kamienne. Charakterystyczne, wspólne cechy pozostałości tych budowli to: użycie ogromnych, obrobionych nieznaną technologią głazów, czas występowania to : daleka prehistoria – oficjalnie od około 3000 p.n.e. do ok. 750 p.n.e. (zakazana [chrześcijańska] archeologia datuje pierwsze na okres cywilizacji biblijnego Adama – od około 6500 tyś. lat temu [5000 p.n.e.]), wśród standarowej nauki brak 100% pewności co do funkcji tych obiektów. (Zdjęcie: podziemne korytarze Miasta Dawida)

_hmdvrg

Wszystkie twierdzenia (ewolucyjnych) naukowców oparte są na hipotezach ! Budowanie, a zwłaszcza budowanie fizycznego budynku (z udziałem świętej geometrii) miało dla starożytnych ogromne znaczenie. Wiele zagadkowych pradawnych konstrukcji posiada cechy, które zaliczają je bardziej do urządzeń nie rozpoznanej jeszcze technologii, nieznanej wiedzy z zakresu subtelnych energii, duchowości, psychologii niż grobowców. Większość najstarszych tego typu pozostałości posiada specyficzne cechy, obserwuje się je w różnych zakątkach globu. Jedną z nich jest tajemniczy rozpowszechniony wszędzie megalityczny ‘łącznik’ (patrz pierwszy film na końcu artykułu).

megality30-a

silver clamps

metalclampsmore

bodia staple

rb_stone_clamps

mysteriousoriginsofman-11

Spaja ze sobą sąsiadujące głazy-bloki skalne w jedno. Wszędzie tam gdzie (przedpotopowe) budowle znajdują się w stanie oryginalnym, często przysypane warstwą (naniesionej) gleby, znajdujemy wypełnione je metalem, który płynny był wlewany w wyżłobienia łącznika. Bardzo wyraznie podkreślmy, że tego typu (mistyczna) technologia była również stosowana w starożytnych Indiach, w ich budowlach również znajdujemy ten charakterystyczny „scalacz”. Nauka akademicka gubiąc się w domysłach uznaje, że funkcja ‘magicznego elementu łącznego’ nie jest do końca pewna, tymczasem wtajemniczeni megalitomaniacy utrzymują informacje o kamienno-metalowyym spajaniu w tajemnicy. W odpowiednim czasie Argonauta.pl uchyli rąbek cennej wiedzy w temacie zaginionej technologii „łącznikowej”. Prawdopodobne że proces zbiorowego budowania, a także powstałe w jego wyniku konstrukcje zostały przez Biblię uznane za coś, co mogło doprowadzić ludzkość do nieprzewidywalnych i nadzwyczajnych osiągnięć.

Są oni jednym ludem i wszyscy mają jedną mowę, i to jest przyczyną, że zaczęli budować. A zatem w przyszłości nic nie będzie dla nich niemożliwe, cokolwiek zamierzą uczynić” Ks. Rodzaju 11:6

Tekst oryginalny:

tekst Rodz. 11-6

Jews 1870-1925 (2)

Powyższy cytat z Pierwszej Księgi Mojżeszowej daje nam informację o bliżej nie sprecyzowanych właściwościach, które powodować mają u ludzi nieograniczone moce (twórcze). Co było powodem zaniepokojenia Stwórcy (i jego Boskiego Dworu: „wezmy zstąpmy” Ks. Rodz. 11:7 – liczba mnoga) ? Posiadanie jednego ogólno ludzkiego języka, a może z powodu rozpoczęcia ‘budowania’ konstrukcji energetyczno duchowej (sakralnej), na którą nie mieli pozwolenia, której plan nie pochodził od ludzi ? W przetłumaczonym przez nas filmie pt.: „Na ścieżce nieśmiertelnych” autorzy Tom Horn i Chris Putnam dowodzą, że Wieża Babel była wznoszona jako „urządzenie” – tzw. Brama – droga łącząca umysły, bądź ducha-duszę z inną sferą egzystencji, a co za tym idzie, dostępem do (nieograniczonej) wiedzy. Przyjrzyjmy się dla pewności różnym wersjom tłumaczenia tego biblijnego ustępu.

Biblia Warszawska:

I rzekł Pan: Oto jeden lud i wszyscy mają jeden język, a to dopiero początek ich dzieła. Teraz już dla nich nic nie będzie niemożliwe, cokolwiek zamierzą uczynić.

Biblia Tysiąclecia:

i rzekł: Są oni jednym ludem i wszyscy mają jedną mowę, i to jest przyczyną, że zaczęli budować. A zatem w przyszłości nic nie będzie dla nich niemożliwe, cokolwiek zamierzą uczynić.

Biblia Gdańska:

I rzekł Pan: Oto lud jeden, i język jeden tych wszystkich; a toć jest zaczęcie dzieła ich, a teraz nie zabroni im nikt wszystkiego, co zamyślili uczynić.

W takich przypadkach nieodzowną pomocą są zródła typowo żydowskie, ich tłumaczenia zawierają czasami niuanse, których brak gdzie indziej.

„I powiedział Bóg: Są jednym narodem, o jednym języku i tak zaczęli postępować ! Więc teraz nie powstrzymają się [już] od niczego, co postanowią uczynić.” Ks. Rodzaju 11:6

Dodatkowo przedstawmy wersję anglojęzyczną-hebrajską:tekst angielskiJak czytamy, nie można jednoznacznie określić, czy nieograniczone możliwości wypływały ze specyficznego (narzuconego) zjednoczenia w budowie urządzenia duchowo-energetyczno-mistycznego, posiadania nieznanej wiedzy (odnośnie budowli sakralnych), jednego systemu językowego, lub połączenia wszystkich tych czynników ? Zródła żydowskie jak i chrześcijańskie podają, że jednym z powodów zatrzymania budowy było zjednoczenie w 'złym’ (celu) oraz zarządzanie budową ‘istoty przemienionej’ określanej mianem Nimroda, pierwszego po potopowego dyktatora.

b4d36a650ac87af35d626e9b0e8e00f3

Zainteresowanie budownictwem duchowym (sakralnym) występuje w każdym okresie dziejów ludzkości. W czasach dzisiejszych tego typu sztuka jest cechą specjalistycznych grup zwanych masonami. „Typowi” budowlani wolno murarze występują również wśród chrześcijan – katolików (także kapłanów Kościoła Katolickiego). Spuścizna budowli duchowych sięga czasów przedpotopowych. Zgliszcza tego typu są znajdowane na powierzchni całego globu. Odkrywając te niesamowite konstrukcje wielu badaczy zgłasza własne ‘subiektywne’ odczucia stosowania w nich rozwiązań wykraczających poza ziemską rzeczywistość, mówi się że są droga do poznania innego świata, do rozszerzenia duchowych możliwości osób przebywających w ich wnętrzach lub w ich pobliżu. Jeżeli tak jest, to ostatnią konstrukcją tego typu była Świątynia Jerozolimska Heroda Wielkiego.

image-3

Jews-wailing-place

tumblr_lw4apzQsdc1qfet8co1_r1_500

To w niej Jezus Doznał duchowego zachwytu „Gorliwość o dom Twój pochłonie Mnie” (Ps 69, 10). W tym miejscu powinno się wspomnieć o jednej z najważniejszych sytuacji dotyczącej przejścia z tzw. megalityzmu budowli sakralnych do tajemnicy świątyni ludzkiego ciała (wyznawcy). Tego typu religijne zachowanie obserwujemy głównie w systemie jogii, czy ogólniej w hinduizmie oraz chrześcijaństwie (pierwszych wyznawców Chrystusa). Systemy filozoficzno religijne jak joga nie stosują lub nie wymagają przebywania w fizycznej budowli – świątyni, by oddawać cześć Bogu/bogom. Hebrajskie przejście w nowe, nie megalityczne czasy, określone zostało przez Jezusa wyrazną przepowiednią:

Odpowiedział jej Jezus: Wierz Mi, kobieto, że nadchodzi godzina, kiedy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie czcili Ojca.(…)Nadchodzi jednak godzina, owszem już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, a takich to czcicieli chce mieć Ojciec.  Bóg jest duchem: potrzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie” Ew. Jana 4:21

Old-Yishuv-2

Western_Wall

Jest tu więc mowa o bezpośrednim kontaktowaniu się w świątyni ciała poprzez zamieszkującego/przebywającego tam Ducha, i w Duchu, co w połączeniu z Jezusem jako Bramą daje równe, jeśli nie wspanialsze możliwości doświadczania: „Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec.” Ew. Jana 10:7

orthodox-jews-western-wall-jerusalem

seder-olam-jerusalem-old-jews-1900

Wailing_Wall-Western_Wall-20000000000334658-500x375

Jeruzalem-swiatynia-a

Zródła:

http://popotopie.blogspot.com/2013/10/ewolucja-czy-stworzenie.html

http://argonauta.pl/hinduskie-zagadki-swiatyni-surji/

http://www.timesofisrael.com/scientists-ponder-purpose-of-stepped-podium-in-ancient-jerusalem/

Megality i prawda o zaginionej ludzkosci – częściowe tłumaczenie PL

Nimrod and the post-Flood Nephilim

SkyWatchTV Sci-Friday 9/11/15: Giant Viruses and Robot Overlords

https://youtu.be/26cxBQZhKoc

Biblijni Giganci – rozmawiaja Gary Stearman i L.A. Marzulli, przedsmak „Sky Watch TV”

Archon Invasion Part 1 – The Origin of the Nephilim (FULL)

Brent Miller: Fire from the Sky

POPE FRANCIS, and the ALIEN CONNECTION

https://youtu.be/_Mtrc9O0IX4

Dobre 74
Złe 7

Podobne Artykuły

5 thoughts on “Megalityczne przejście w zaawansowane chrześcijaństwo

  1. chrześcijaństwo jest słowem a słowo było na początku będzie na koniec..po objawieniu syna przez samego boga i wykonaniu sadu nad ludźmi(będzie dany pewien czas na nawrócenie się wątpiącym) …będzie to swoiste deja vu poprzednich tzw .cywilizacji rozwoju (upadku) to ze stwórca dopuszcza je do obiegu znaczy ze dopuszcza grzech w celach poznawczych ,a także rozwojowych, niektórzy z ludzi w celach adaptacyjnych.. sama cywilizacji nie prowadzi do rozwoju człowieka sprowadza go na wygodny prostolinijny tor który tłamsi świadomość.. na tym gruncie kiełkują jak grzyby wyznania i kultury .korzystając na tej pożywce tzw wybrańcy typu ;papierze ,imamowie ,rabini itp .. czczą bałwochwalstwo i kult ludzi bogów..i tu cykl dany przez boga się zamyka .. cywilizacja odchodzi do ściany .. moralność upada ,a z nią tzw cywilizacje.obecnie jesteśmy na progu jej upadku wszystkie zdarzenia będą toczyć się już gwałtownie z silą kuli śniegowej..cywilizacja to kult materii zabijająca duchowa naturę człowieka …

  2. Kamienne ; wypustki ” sa bardzo trudne do wykonania a nie maja dla nas zadnego wytlumaczenia. Tego na zdjeciu nie zauwazylem ale postaram sie go znalezc. Chcialbym tutaj powiedziec o innej budowli
    o ktorej zreszta zupelna cisza ,a ma kilka takich wypustek .
    Hewron – chyba jedyna w calosci zachowana budowla antyczna .
    Teorie kto zbudowal i kiedy dla mnie sa malo wiarygodne. Na pewno ma ponad 2000 lat, a wyglada jak-by nie miala 200 lat. Tak wiec rownie dobrze moze miec i 4 tys lat. Wydaje mi sie ze stosowano jakis rodzaj utwardzania kamieni i one mniej sie starzeja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *