„Widziałam bogi (אלהים Elohim) występujące z ziemi” – Michael Heiser wyjawia sekrety

Bibliści to z pewnością specyficzna grupa naukowców, a właściwie kasta, która posiadła niezwykle cenną wiedzę. Obejmuje ona nie tylko elementy historyczne, ale, a może przede wszystkim, fragmenty większej układanki o istotach duchowych, Stwórcy, Duchu Świętym i Zbawicielu. W Piśmie Świętym zakodowana jest ogromna ilość informacji, zawierające moduły z przyszłości, jest jej tak dużo, i jest tak skomplikowana, że musiał ją przekazać sam Bóg ! Ktoś kto zajmuje się Cudowną Treścią bardziej niż inni, wydaje się, że musi mieć specjalne pozwolenie, z pewnością posiada jakąś niebiańską pieczęć. Jednym z takich badaczy jest doktor Michael Heiser, który jak sam o tym opowiada, para się tym od samego dzieciństwa. Od małego coś go ciągnęło do zrozumienia i wyjaśnienia biblijnych zagadek. W naszej opinii jest odpowiednikiem ojca Indiany Jonesa z filmu „Indiana Jones i ostatnia krucjata„. To dzięki ogromnemu obeznaniu oraz biblijnej pasji starszego z Jones-ów Indiana dokonuje wielkich odkryć.

213231.1

Istoty niematerialne czy kosmici ?

Zdaniem polskiego profesora, wykładowcy akademickiego, który jest jednocześnie zakonnikiem frańciszkaninem, prawdopodobieństwo istnienia kosmitów tzw. EBE (Extraterrestrial Btological Entittes) pociąga za sobą pewne konsekwencje, w związku z tym, chrześcijanie powinni sobie zadać pytanie czy Pozaziemskie Jednostki Biologiczne – EBE są także stworzonymi na obraz i podobieństwo Stwórcy ? Czy „mają” dusze tak jak ludzie ? Czy powinni przyjąć nauki Jezusa ? Czy w ich wyniku dostąpią zbawienia ? Czy ich zbawienie będzie takie jak nasze ? W artykule Frondy zakonnik zaznacza, że naukowcy uznają za realną możliwość istnienia kosmitów, gdyby tak było nie naruszało by to w jego opinii teologii katolickiej.

Pracownicy państwowych instytucji naukowych w oparciu o dzisiejszą wiedzę wykluczają możliwość przemieszczanie się w konwencjonalny sposób (bez przemieszczania się poprzez inne wymiary, w innej formie egzystencji – duchowej, bez jej pomocy) mieszkańców innych cywilizacji, gdyż ogrom kosmosu na to nie pozwala. Wybieganie w tej kwestii poza naukę uniwersytecką przybliża nas bardziej do ezoteryki i związanego z nią „standardowego poglądu o UFO podróżnikach”, a w konsekwencji do Biblii. Ezoteryzm uprawia inne postrzeganie rzeczywistości, porusza tematy duchowe, często odrzucane przez naukę. Treści te są na ogół otoczone atmosferą tajemnicy, przekazów ze starożytności, guru o nadnaturalnych mocach, itp. Zagadnienia tam poruszane są odczuwalne raczej w sposób pozazmysłowy. Wiele z kwestii przedstawianych współcześnie jako nowe w ezoteryce, w rzeczywistości od wieków znane były filozofii, rozważa się więc zaryzykowanie większego otwarcia tej dziedziny na ezoterykę, by przypomnieć, że rzekomo „nowe ezo-odkrycia” znajdują swoje odpowiedniki już w ideach starożytnych filozofów, bądź przekazów z różnych religii.

mh1-960x360

„Tajemna” wiedza biblistów – Michael Heiser daje nam poznać wierzchołek…

Pod koniec roku 2015 amerykański kanał SKY Watch TV rozpoczął serię wywiadów z doktorem Michaelem Heiserem. Ten wybitny badacz znany jest polskiej widowni dzięki prelekcji w temacie prac Zecharii Sitchina, jak również z nie do końca poznanej mitologii istot wężowatych. Doktor Heiser posiada niezwykle obszerną wiedzę odnośnie starożytnych języków oraz pradawnych ludów. Jego szerokie i otwarte podejście do zagadnień z dziedziny istot innowymiarowych sprawia, że warto słuchać co ma do powiedzenia na temat Biblii, jak ją pod tym względem rozumieć. Programy z jego udziałem okazują się być sensacją, w dobrym tego słowa znaczeniu.

To co można usłyszeć z jego ust jest historią niebywałą, która przez brak wykopalisk była do tej pory niedostrzegana. Istniał i ciągle istnieje niedostatek rozstrzygających starożytnych artefaktów, mamy do czynienia również z ciągłą niedostępnością tłumaczeń setek tysięcy tabliczek. Jedno jest pewne, wyniki jego wieloletnich dociekań skłaniają do gruntownego przemyślenia Pisma Świętego ! Jak sam mówi w roku 2010 nastąpił moment przełomowy. Ukazało się kilka bardzo ważnych opracowań w temacie niewidzialnych dla ludzi bytów, tego jak rozumieć termin „Elohim”. To słynne ważne słowo odnosi się do istot duchowych, w formie mnogiej jak i pojedynczej oraz do niematerialnego „stanu ich bytowania”. Heiser odsłania przed nami, z pierwszej ręki, biblijny świat, w który ingerowały duchowe inteligentne stworzenia, wyjaśnia jak na te sprawy spoglądali starożytni, co jest chyba kluczowe dla wszystkich chcących zrozumieć o czym opowiada Pismo Święte.

Michael-Heiser-2-1024x576

Aby uchylić rąbka biblijnego misterium, przedstawimy charakterystyczny przykład – „stanu egzystencji – Elohim”. Poniżej ukazane są trzy wersje polskich przekładów 1 Księgi Samuela 28:13. Proszę zwrócić uwagę na cytat z Biblii Gdańskiej:

tekst oryginalny:

Elo 01 Samuela

Biblia Warszawska: I rzekł do niej król: Nie bój się. Lecz co widzisz? Kobieta odrzekła Saulowi: Widzę nadludzką istotę (אלהים Elohim) wychodzącą z ziemi.

Biblia Tysiąclecia: Odezwał się do niej król: Nie obawiaj się! Co widzisz? Kobieta odpowiedziała Saulowi: Widzę istotę pozaziemską (אלהים Elohim), wyłaniającą się z ziemi.

Biblia Gdańska: I rzekł jej król: Nie bój się; cóżeś widziała? I rzekła niewiasta do Saula: Widziałam (אלהים Elohim) bogi występujące z ziemi.

Teoretycznie nie ma błędu w żadnej z nich, choć ta ostatnia może być dla większości z nas myląca. „Elohim” jest (również) opisem świata istnienia ducha/duchów/duchowego – istoty/istot niematerialnych-bogów, w tym jedynego prawdziwego Boga YHWH, który zgodnie ze słowami Jezusa jest Istotą w pełni duchową „Bóg jest duchem: potrzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie” – Ew. Jana 4:24. To z kontekstu wynika czy mowa jest o liczbie pojedynczej, czy mnogiej. Biblia Gdańska, jej tłumacze, nie uwzględnili kontekstu jednej osoby istniejące w stanie – Elohim. W języku hebrajskim mogli byśmy napisać, zgodnie z wszystkimi regułami, że Bóg jest „Elohim” – Bytem Duchowym, przebywającym w innej realności. Heiser udowadnia, że Jedyny Bóg Elohim stworzył w pojedynkę człowieka, towarzyszyli temu inni stworzeni przez Niego Elohim, tak jak w przypadku Hioba 38: 7

5264edb142b44_g

Dla znających język angielski programy z udziałem tego genialnego semitologa staną się niezwykle ważne by uchwycić problematykę świata niewidzialnych istot. Należy stwierdzić, że nauka ta będzie z pewnością cenną wiedzą i dla ufologów. Zwłaszcza gdyby przyjąć mocno wyartykułowane przez niego wyjaśnienie Psalmu 82:1

tekst oryginalny:

Elo 01 Psalmow

Biblia Warszawska: Psalm Asafowy. Bóg (אלהים Elohim w liczbie poj.) wstaje w zgromadzeniu Bożym, Pośród bogów (אלהים Elohim w liczbie mnogiej) sprawuje sąd.”

Biblia Tysiąclecia: Psalm. Asafowy. Bóg (אלהים Elohim w liczbie poj.) powstaje w zgromadzeniu bogów (אלהים Elohim w liczbie mnogiej), pośrodku bogów sąd odbywa.”

Biblia Gdańska: Psalm Asafowy. Bóg (אלהים Elohim w liczbie poj.) stoi w zgromadzeniu Bożem, a w pośród bogów (אלהים Elohim w liczbie mnogiej) sądzi i mówi”

pop

W ujęciu Heisera, ten absolutnie kluczowy dla wielu wers, mówi o istnieniu istot nadprzyrodzonych (niematerialnych) – bogów – aniołów, egzystujących w innej (niematerialnej) rzeczywistości, różnej od ziemskiej. Jeżeli tak się rzeczywiście sprawy mają, a wiele za tym przemawia, to dla licznej grupy osób zagłębiających się w Święty Przekaz, uznających (niematerialne – ‘gwiezdne’) życie w innym świecie, stanie się cudowną odpowiedzią na nurtujące od tysiącleci pytania (Porównaj z „Miód na chrześcijańską duszę – „Trony, Panowania, Zwierzchności i Władze”). Trzeba przyznać że doktor Heiser podaje wiele poważnych ku temu argumentów, wypływających z najnowszej biblijnej archeologii oraz dobrej znajomości gałęzi języków semickich. Pisaliśmy o wielu z tych zagadnień przed pojawieniem się książki „The Unseen Realm” oraz programów SKY WATCH TV, przykładowo w „Polskich elitach ufologicznych„, jednak ogromna wiedza jaką posiada ten naukowiec w dużej mierze uwierzytelnia i inne zapatrywania w sprawie inteligencji duchowych-ducha. Do artykułu przypinamy, spośród wielu innych, naszym zdaniem najcenniejszy wykład Amerykanina. To tylko wierzchołek góry…!

JehoszuaPomocne linki:

Myślący i żyjący trylionowo miliardowy system vs świetlista istota Nachasz-a

http://argonauta.pl/dzialalnosc-bogow-panow-i-bytow-ufo/

http://argonauta.pl/polskie-elity-ufologiczne-w-kontekscie-duchowosci-ufonautow/

http://argonauta.pl/elohim-%D7%90%D7%9C%D7%95%D7%94%D7%99%D7%9D-oni-czy-on-stworzyl-czlowieka-co-z-sitchinem/

http://argonauta.pl/biblijne-kody/

Miłość do Jezusa – pokarmem żywota rodu boskiego Lecha

Esseńczycy בעלי המסורה-żydowskie przygotowanie do chrześcijaństwa, nadejścia Synów Światłości

Dyskusja na temat Gigantów z Biblii נפלים, rozmawiają Gary Stearman i L.A. Marzulli

Dr. Michael S. Heiser Discusses Breakthrough Research In „The Unseen Realm”

https://youtu.be/E8Ou0_3DgBk

Dodatkowo proponujemy znakomitą audycję w omawianym tu temacie… „Święta rada Elohim” – jęz. angielski

Dr Michael Heiser The Divine Council full lecture NEW

Dobre 26
Złe 3

Podobne Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *