Były naczelny rabin Eliyahu Bakshi-Doron umiera na koronawirusa i w przedśmiertnym liście wskazuje na Mesjasza Yeshuę-Jezusa !

Były sefardyjski naczelny rabin Izraela Eliyahu Bakshi-Doron zmarł wieczorem w niedzielę 12 kwietnia 2020 r. Powodem były powikłania chińskiej zarazy koronawirusa COVID-19 jakie się u niego pojawiły. Ten wybitny sefardyjski rabin urodził się w Jerozolimie w 1941 r. Przez 18 lat był głównym rabinem północnego miasta portowego Hajfy, zanim został wybrany głównym rabinem Izraela.  79-letni Bakshi-Doron, który pełnił tę rolę w latach 1993–2003, był początkowo hospitalizowany po przejściu objawów chińskiego COVID-19 i pozytywnym wyniku testu na obecność wirusa, niestety zmarł pięć dni później. W 2000 r. Spotkał papieża Jana Pawła II podczas wizyty papieża w Izraelu, wywołując krytykę niektórych ultraortodoksyjnych rabinów.

Jego reputacja została jednak nieco nadszarpnięta, gdy w 2017 r. został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu za korupcję i naruszenie zaufania. Premier Benjamin Netanjahu opłakiwał jego odejście, stwierdzając, że rabin: „służył jako przewodnik dla wszystkich społeczności izraelskich, w Izraelu i na świecie. Istotą jego służby była inteligencja, tolerancja i miłość do ludzi i państwa. Rabin Bakshi-Doron był ważnym ogniwem w łańcuchu uczonych hiszpańskich w Torze. Jego wyjątkowa biegłość w źródłach izraelskich połączyła się z jego szlachetnymi cechami harakteru” – wspominał.

Z powodu zarządzenia o zapobieganiu zarazie na jego pogrzebie mogła przebywać tylko niewielka ilość ludzi więc żegnało go około 20 rabinów, jednak jego pogrzeb był transmitowany przez stacje telewizyjne i osiągnął rekordową oglądalność, około ośmiu milionów widzów, jak to relacjonuje mesjaniczny rabin Zev Porat. Sensacją jest jego przedśmiertny list, jaki zostawił. Jest tam nakaz, albo wskazówka, gdzie szukać prawdziwego Mesjasza.

Chodzi o Psalm 18:16. Według relacji rabina Zev Porata, którą znajdziecie w zamieszczonej tu audycji, zmarły, były naczelny rabin Izraela, kontaktował się z Zevem, nawet wziął od niego jego najnowszą książkę o prawdziwym Mesjaszu Yeshui-Jezusie, na którego jeszcze wcześniej wskazywał przedśmiertnie mędrzec Ytschak Kaduri. To jemu miał się objawić Jezus Chrystus. Jak przystało na mistrza gematrii, Kadurii zakodował swoje spotkanie, a właściwie Imię Mesjasza, w sposób dla niego najbardziej charaktrystyczny, czyli w odpowiednim kodzie, jednak łatwym do odczytania.

Zev Porat uważa, słusznie, że tym razem również mamy przesłanie wskazujące na prawdziwego Mesjasza Chrystusa Pana, który w języku hebrajskim jest wymawiany jako Jeszua (ישוע) (ang. Yeshua), hebrajskie JESZUA oznacza dosłownie: ZBAWIENIE. Wszędzie gdzie w hebrajskim języku Biblii pojawia się wyraz „jeszua”, chodzi tak na prawdę o Zbawiciela. Pełna wersja tego imienia to Jehoszua – czyli: JHWH (יהוה) zbawia. Wypowiadając słowo: Jeszua – mówimy: ZBAWIENIE!

Mesjaniczny rabin Zev Porat przedstawia sprawę następująco. Chociaż zmarły Eliyahu Bakshi-Doron wskazał tylko na jeden werset, chodzi o Psalm 18:16 „Wyciągnął rękę z wysoka i pochwycił mię, wydobył mnie z wód wielkich(z otchłani).”, to według niego należy odczytać i przebadać cały psalm, od samego początku, a właśnie na samym początku pojawia się wskazanie na Jeszuę-Jezusa-Zbawienie. W wersecie 18:2 czytamy: „WIEKUISTY Skało, moja twierdzo i mój wybawco; Boże mój – obrono, w którą wierzę; moja tarczo, mój rogu zbawienia oraz moja ucieczko.” Tym rogiem ZBAWIENIA, w języku hebrajskim, jest Jeszua-Jezus. Naszym zdaniem zmarły znał Ewangelie, (jest to wysoce prawdopodobne) jeżeli tak, to chodziło mu w wersecie 18:16 o wydobycie go z „głębokiej wody[morza], z otchłani„, po której Mesjasz Jeszua-Jezus potrafi chodzić !

„Gdy zaś wieczór nastał, był tam sam. Łódź zaś już odpłynęła wiele stadiów od lądu, rzucana przez fale, wiatr bowiem był przeciwny. O czwartej straży nocnej przyszedł do nich, idąc po morzu. Uczniowie zaś, widząc Go idącego po morzu, przestraszyli się i mówili, że to zjawa, i krzyczeli ze strachu. Zaraz zaś przemówił do nich [Jezus], mówiąc: – Odwagi, Ja jestem, nie bójcie się! Odpowiadając Mu, Piotr rzekł: – Panie, jeśli to Ty jesteś, każ mi przyjść do Ciebie po wodach. On zaś rzekł: – Przyjdź. I wysiadłszy z łodzi, Piotr szedł po wodach i przyszedł do Jezusa. Jednakże widząc potężny wiatr, zląkł się i, gdy zaczął tonąć, zawołał: Panie, ratuj mnie!” Ew. Mateusza 14:22-33

Nie tylko to jest sensacyjne, ale samo spotkanie Zev Porata z byłym rabinem Izraela, kilka miesięcy przed jego śmiercią, a następnie PRZYJĘCIE przez niego najnowszej książki Carla Gallupsa, napisał ją razem z Zevem, można tu mówić o czymś przełomowym, co jest dla wielu ortodoksów bardzo niebezpieczne, jest wręcz dla nich obrazą. Chodzi o książkę pt.: „Rabin, tajne przesłanie i tożsamość Mesjasza„.

Galups połączył siły z Poratem, dyrektorem Ministerstwa Mesjasza Izraela (Tel Awiw, Izrael), odważyli się przedstawić światu długo ukryte i tajemnicze szczegóły notatki Kaduriego i całej akcji psychomanipulacyjnej sanhedrynu, który bezpośrednio ingerował w usunięcie naszego filmu z YouTube.

Przetłumaczyliśmy treści zawarte w oryginalnym angielskim materiale, okazuje się jednak, że dla Polaków są one cenzurowane, zbyt wielu polskojęzycznych Żydów mogło by się nawrócić ! Co wtedy ? Co by się stało z sektą ordo ab chao ? Tyle wysiłku żeby wziąść Polaków za łby…, a tu okazuje się, że Jeszua-Jezus to prawdziwy Mesjasz ! Tytuł naszej produkcji to „SANHEDRYN WSTRZĄŚNIĘTY NOWĄ KSIĄŻKĄ ZEV PORATA I CARLA GALLUPSA„. Tutaj do obejrzenia oryginał.

BREAKING! ISRAELI RABBI DIES. His funeral leaves SURPRISE Zev Porat Carl Gallups report!

 

Linki:

Tajemniczy przekaz do prawdziwych Żydów – część I, wstęp

Jeszcze bardziej tajemniczy przekaz do prawdziwych Żydów – część II

Szokujące wyznania izraelskiego rabina sanhedrynu !

Izrael oczekuje antychrysta, czy może przygotowuje się na powtórne nadejście Jezusa ?

Jak prowadzić akcję w częściowo zatwardziałym Izraelu ?

Ortodoksyjni rabini oświadczają: „Chrześcijaństwo jest Boskim darem dla świata”

Wybrani יהודים przez Wieczny Byt, mihu jehu di -מיהו יהודי

Globalne wydarzenia potwierdzają powtórne nadejście Jezusa ?

Podróż młodego Żyda do innego wymiaru – część III wojna światowa

 

Dobre 14
Złe 5

Podobne Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *