Ortodoksyjni rabini oświadczają: „Chrześcijaństwo jest Boskim darem dla świata”

Grupa ortodoksyjnych rabinów wystosowała publiczne oświadczenie nazywając Chrześcijaństwo darem dla świata. Rabini stwierdzili: „Potwierdzamy, że Chrześcijaństwo nie jest przypadkiem ani błędem, ale rezultatem świętej woli oraz darem dla narodów„. Oświadczenie zostało sporządzone i wystosowane przez 'Żydowsko-Chrześcijańskie Centrum Zrozumienia i Współpracy w Izraelu’ (Center for Jewish-Christian Understanding and Cooperation in Israel).

Judaism tourism destinations

Te niecodzienne słowa pojawiły się po prawie 2000 lat, wrogich sobie, żydowskich i chrześcijańskich ruchów religijnych. Oświadczenie zatytułowano „By czynić Wolę Naszego Ojca w Niebiosach: Zmierzanie w kierunku partnerstwa pomiędzy Żydami i Chrześcijanami„. Pod dokumentem podpisało się w tej chwili ponad 24 rabinów, wliczając w to żydowskich przywódców z USA oraz czołowych rabinów z dwóch krajów Europejskich.

pope-synagogue-rome-1986

Judaism+-+Torah+-+300+dpi+-+dreamstime_2951922

W oświadczeniu jest mowa o współpracy pomiędzy Żydami i Chrześcijanami, by głosić moralne i religijne wsparcie w nadchodzących czasach: „Szukamy możliwości wypełniania woli Ojca Niebieskiego poprzez akceptację dłoni, wyciągniętej ku nam przez braci i siostry Chrześcijan, musimy pracować razem jako partnerzy by sprostać moralnym wyzwaniom naszej ery.” Dodatkowo rabini stwierdzili: „Nasza współpraca w żaden sposób nie minimalizuje ciągle istniejących różnic pomiędzy tymi dwoma wspólnotami, czy dwoma religiami. Wierzymy, że B-g używa wielu posłańców, by ujawnić Jego prawdę, w tym samym czasie deklarujemy podstawowy etyczny obowiązek, mówiący że wszyscy ludzie są równi przed B-giem, jest to zgodne z wieloletnim nauczaniem Judaizmu, pochodzącym z uniwersalnego 'Przymierza Noego’.” (Tłumaczenie ze strony CBN News, ukazało się w dniu 11-12-2015: http://www1.cbn.com/cbnnews/us/2015/December/Orthodox-Rabbis-Christianity-a-Divine-Gift-to-World/ )

jehoshua-whole-dude-whole-story

Dodatkowo do tego niezwykłego oświadczenia proponujemy wpis pt.: „Polska, Polacy, Żydzi i tajemnica całej Biblii

Zródła:

http://argonauta.pl/essenczycy-%D7%91%D7%A2%D7%9C%D7%99-%D7%94%D7%9E%D7%A1%D7%95%D7%A8%D7%94-zydowskie-przygotowanie-do-chrzescijanstwa-nadejscia-synow-swiatlosci/

http://argonauta.pl/tajemnice-kodu-tory-rabin-glazerson-ujawnia-niezwykle-dane/

http://argonauta.pl/wybrani-%D7%99%D7%94%D7%95%D7%93%D7%99%D7%9D-przez-wieczny-byt-mihu-jehu-di-%D7%9E%D7%99%D7%94%D7%95-%D7%99%D7%94%D7%95%D7%93%D7%99/

Nawracanie Żydów na chrześcijański skarb ! Ks. Prof. Waldemar Chrostowski

Przyszłość zaczyna się TERAZ – Roman Nacht – 10.12.2015

https://youtu.be/NHJz7fmh40g

Dobre 27

Podobne Artykuły

7 thoughts on “Ortodoksyjni rabini oświadczają: „Chrześcijaństwo jest Boskim darem dla świata”

  1. Chrześcijaństwo to nie katolicyzm !!! bo katole oddają pokłony słońcu i innym starożytnym bożkom ihs = isis horus set trzeba być ślepcem żeby tego nie zauważyć.

    1. Ale dla wielu Horus i tzw. „Starożytny Egipt” jest wyznacznikiem wspaniałości ! Skoro to wiara w Horusa lub Horusa to dla wielu, bardzo wielu powinna oznaczać coś cudownego ! 🙂 Zresztą proszę przedstawić uzasadnienie pańskiej wypowiedzi, jakieś dowody że tak jest, samo pisanie takich haseł nie oznacza, że są prawdziwe ! Na czym polega wiara w Horusa lub Horusa, jakieś dowody i jakieś solidne uzasadnienie ! Czy w ogóle takie jest ? Czy to tylko stek zasłyszanych teorii New Age, wiara nie jest prosta a religie jeszcze trudniejsze !

  2. Panie dowody są wprost przed waszymi oczami wystarczy iść do byle kościoła ale jeśli nic nie widzicie widocznie nie wam dane jest zobaczyć prawdę, i to na was spełnia się proroctwo które mówi: „Będziecie stale słuchać, a nie będziecie rozumieli; będziecie ustawicznie patrzeć, a nie ujrzycie, Albowiem otępiało serce tego ludu, uszy ich dotknęła głuchota, oczy swe przymrużyli, żeby oczami nie widzieli ani uszami nie słyszeli, i sercem nie rozumieli, i nie nawrócili się, a Ja żebym ich nie uleczył. (Mat. 13:10,13-15)” Skoro Ty badając pewne sprawy nie jesteś w stanie połączyć faktów ? może pora zająć się czymś bardziej przyziemnym ale kto wie może i Tobie autorze kiedyś nade będzie otworzyć oczy. Bez urazy pozdrawiam serdecznie.

  3. Aha jeszcze 3 grosze „Na czym polega wiara w Horusa” w kościele rzymsko-katolickim polega ona na tym by wierni myśląc że modlą się do Boga modlili się do jakiegoś bożka czyli horusa. Oczywiście jest to wyrafinowana forma oszustwa:)

    1. Proszę nie rzucać tylko płytkich haseł New Age. Proszę sprecyzować co oznacza jakiś „bożek horus” ! Pańskie zdania to typowe twierdzenia przeciwników chrześcijaństwa w wydaniu katolickim. Należy sprecyzować dokładnie określenie i co symbolizował „bożek horus. Nikt nie wie do czego służyły piramidy z Giza oraz cała symbolika przed i po potopowego „Egiptu”. Jak widzę pan wie w co wierzono przed potopem i zaraz po, pańska wiedza widocznie wybiega o wiele dalej niż mogę przypuszczać. W mojej skromnej ocenie, pańskie twierdzenia co do wiedzy o symbolice „egiptu przedpotopowego” są wysoce niewystarczające, nie stoi za nimi solidna wiedza, bo niby skąd ją czerpać, z kilku stron internetowych ? Powtórzę jeszcze raz, wielu rodaków, może nawet ze 30% Polaków uważa starożytny „Egipt” za najwyższą 'duchową’ cywilizację ! Jednak nikt nie wie jak zbudowano piramidy, do czego służyło to 'urządzenie’, o czym opowiadają hieroglify, bo na pewno nie o standardowej historii „Egiptu” jak wielu WIERZY ! Kto i dlaczego je zbudował, dlaczego są trzy ?! lub 9 licząc wszystkie pomniejsze, czyli 3×3, Miejscowość 'On’ to miasto w starożytnych tekstach nazywane „Świątynią Dziewiątki Bogów”, istnieją trzy główne piramidy podobnie jak chrześcijańska Trójca Święta… a hebrajczycy też o tym wiedzieli i 'stosowali’, chrześcijaństwo ma wspólne elementy z tzw. „Egiptem”, Józef po akceptacji i wtajemniczeniu był uznany za wysokiego kapłana staroegipskiego, miał dzieci z córką kapłana z 'On’ – „Świątynią Dziewiątki Bogów” 3×3 – Potifera – hebr. פּוֹטִיפֶרַע; z egip. „dany przez Ra”, jego córka Asenat została wydana za mąż za Józefa (Rdz 41,45), Mojżesza uznają pewne kręgi za kapłana „Egipskiej” religii, co może być albo jest prawdą ! Możliwe że piramidy zostały zbudowane przez cywilizację Wiman, no i co z tego ? Żydowski Jezus (YHWH) zmartwychwstał po trzech dniach, a katolicyzm to bez ustanku głosi ! PO TRZECH dniach, nie po 4 czy 2 ale po TRZECH !
      http://argonauta.pl/w-wielkiej-piramidzie-byl-wybuch-wyniki-badan-egiptologow/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *