Całościowe porwanie chrześcijan do innego wymiaru jest zdefiniowane charakterystycznym wyrazem „pochwycenie”, lub z języka angielskiego jako odczytywany „rapczer” (rapture). Natura tego zjawiska jest okryta wielką tajemnicą. Część badaczy Pisma Świętego zastanawia się jaka technologia może pozwalać na pewien rodzaj „teleportacji” oraz jednoczesne przeistoczenie ciał ludzkich w wyższe formy egzystencji (ciała chwalebne, anielskie, świetliste „…Bo gdy powstaną z martwych, nie będą się żenić ani za mąż wychodzić, lecz będą jak aniołowie w niebiosach….” Ew. Marka 12:25).

W Nowym Testamencie opisano tych specyficznych, pochwyconych ludzi jako zdolnych nawet sądzić istoty anielskie ! „…Czyż nie wiecie, że będziemy sądzili także aniołów…” 1 List do Kor. 6:3 Niektórzy sądzą, że w Bibli nie istnieje dosłowny termin określający to niecodzienne „uniesienie” wierzących. Poniższy znakomity filmowy wykład przeczy takim twierdzeniom.

Pochwycenie Kościoła jest wydarzeniem, poprzez które Bóg zabierze wszystkich wierzących z ziemi, aby rozpocząć sprawiedliwy sąd nad ziemią, inaczej zwany uciskiem. „Wtedy dwóch będzie w polu: jeden będzie wzięty, drugi zostawiony. Dwie będą mleć na żarnach: jedna będzie wzięta, druga zostawiona.” Ewangelia Mateusza 24:40 Pochwycenie Kościoła, inaczej zwane paruzją, zostało opisane po raz pierwszy w 1 Liście św. Pawła do Tesaloniczan 4:13-18 i w 1 Liście do Koryntian 15:50-54. 1 List św., Pawła do Tesaloniczan 4:13-18 opisuje pochwycenie jako wydarzenie, gdzie Bóg poprzez swoją potęgę wzbudza z martwych wszystkich wierzących, którzy umarli, i daje im specjalny rodzaj ciał (ciała chwalebne ), i potem opuszczają oni ten wymiar, ziemię, wraz z wierzącymi, którzy jeszcze żyją, którym w tajemniczym procesie pochwycenia także zostały dane anielskie ciała.

…Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi. Potem my, żywi i pozostawieni, wraz z nimi będziemy porwani w powietrze, na obłoki naprzeciw Pana, i w ten sposób zawsze będziemy z Panem…” (1 List św. Pawła do Tesaloniczan 4:13-18).

0000 christian

1 List św. Pawła do Koryntian 15:50-54 skupia się na tym, że pochwycenie będzie trwało zaledwie kilka chwil, będzie to niesłychanie krótki odcinek czasu, o którym opowiada w poniższym filmie Chuck Missler. Wspomniany List do Koryntian opisuje w niezwykle zagadkowy sposób to szokujące wydarzenie, jest w nim wzmianka, iż nastąpi specjalny sygnał, a wtedy rozpocznie się życie wieczne w niebiańskich ciałach:

 „…Oto ogłaszam wam tajemnicę: nie wszyscy pomrzemy, lecz wszyscy będziemy odmienieni. W jednym momencie, w mgnieniu oka, na dźwięk ostatniej trąby – zabrzmi bowiem trąba – umarli powstaną nienaruszeni, a my będziemy odmienieni…” (1 List św. Pawła do Koryntian 15:51-52).

Pochwycenie jest zbawczym, Boskim wydarzeniem, którego wszyscy prawdziwie wierzący powinni wyczekiwać, o tym też opowiada wspaniały amerykański teolog Chuck Missler. Wtedy gdy to nastąpi, nareszcie zostaniemy uwolnieni od grzechu. Będziemy od tej chwili na zawsze doświadczali Bożej obecności. Wielu teologów twierdzi, że w dzisiejszych czasach jest o wiele za dużo teologicznego rozważania na temat znaczenia i zasięgu pochwycenia. Bóg tego nie chce. Zamiast tego, jak mówi Pismo Święte, Stwórca chce, byśmy „zachęcali się nawzajem tymi słowy„, byśmy wzmacniali naszą wiarę poprzez przypominanie o wspaniałym przeistoczeniu w wyższe formy istnienia kosmiczno/ inno wymiarowego !

 2001-A-Space-Odyssey

Osobiście podejrzewam, że słynne filmy „Odyseja kosmiczna 2001” oraz następnie 2010 były w wielu miejscach inspirowane na chrześcijańskim pochwyceniu. Holywood ekranizując powieść Arthura C. Clarke’a stworzyło filmowy obraz w ramach materializmu naukowego (ewolucjonizmu), oczywiście nie ma w nim bezpośrednich odniesień do Biblii, wydaję mi mi się jednak, że widać tam wiele zapożyczeń z Nowego Testamentu. Główna postać Dr David, „Dave” Bowman zostaje w pewnym sensie kosmicznie „pochwycony„, w rezultacie tego zdarzenia jego ciało staje się niematerialne, z możliwością materializacji. Może on również symbolizować Chrystusa, który udał się wcześniej do Domu Ojca, a miliony monolitów rozpoczynających kolaps Saturna były by w tym ujęciu wziętymi – pochwyconymi wcześniej chrześcijanami. Sztuczna inteligencja komputera HAL 9000 portretować mogła by biblijnego opozycyjnego anioła, walczącego z Bogiem i ludzmi.

 (Kadr z „Odysei 2010”, materializacja „pochwyconego”)2010web11a

Pochwycenie nie jest też obce ideologii New Age. Tam ukazane jest ono jako świetlna „teleportacja” do pojazdów obcych. Wiele sekt ufologicznych propagowało taki przebieg wydarzeń w nadchodzących ziemskich kataklizmach. Chrześcijańskie ogólno ziemskie „wzięcie” będzie w mojej ocenie znacznie bardziej niesamowite i tajemnicze niż jakakolwiek próba opisu go w kategoriach fantastyki naukowej. Sam fakt przemiany naszych ciał w coś niewyobrażalnego jest czymś, czego wielu ludzi nie dopuszcza do świadomości, nie wspominając o nieśmiertelności, na którą czekają wszyscy wyznający Jezusa.

index

W filmie Chucka Misslera znajdą państwo odpowiedzi, na pytania postawione przez czytelników/a w artykule „Polsko żydowska ogólnoświatowa potęga”. Moje zainteresowania Żydami odnoszą się do spraw religijnych, a nie zachowania poszczególnych izraelskich/hebrajskich jednostek względem innych nacji w czasach obecnych. Jak wyjaśnia znawca Biblii w prezentowanym wykładzie, nastąpi czas, w którym Żydzi kolejny raz doświadczą holokaustu, jednak tym razem będzie on znaczniej dotkliwszy, niż za czasów Hitlera ! Więcej o tym w przetłumaczonym wykładzie. Sądzenie Narodu Wybranego w mojej ocenie należy do Boga, a nie do ludzi. Wiele osób zdaje się o tym zapominać, kierując się głównie indukowaną wszędzie nienawiścią do starszych braci w wierze ! Praca naukowa Chucka Misslera na temat tajemnicy pochwycenia jest bardzo cenną perłą, która pozwoli zapewne wielu zrozumieć lepiej świat chrześcijan. Szczerze zapraszam państwa do zapoznania się z tą szalenie wartościową pracą wybitnego amerykańskiego teologa.

(Odyseja 2001 – symbol: „Pokoje/mieszkania/komnaty w Domu Ojca” ? „…W domu mojego Ojca jest wiele mieszkań; gdyby tak nie było, byłbym wam powiedział — (bo) przecież idę przygotować wam miejsce…” Ew. Jana 14:2) Odnośnie „mieszkań” prosimy sprawdzić bardzo ważny artykuł pt.: „„W domu Ojca mego jest mieszkań wiele” – chrześcijaństwo nie z tego świata, tak jak duchy zamieszkujące w nas

2001-1

Artykuł w podobnej tematyce można przeczytać pod tym adresem: http://argonauta.pl/boska-technologia-teleportacji/

Linki:

pierwszym linkiem musi być ten ! Naśladowanie Boskich rozwiązań – bionika bogów, czy taka istnieje ?

Bóg, bogowie, półbogowie, istoty nadprzyrodzone, nadniebiańskie światła – Elohim

Istoty z innego świata – chrześcijańska Kapadocja

Dwie starożytne nadprzyrodzone potęgi

Biblijne kody

Boskie Tchnienie

Sensacje doktora Michaela Heisera – „Niewidoczna Rzeczywistość – Unseen Realm” – wykład

Miód na chrześcijańską duszę – „Trony, Panowania, Zwierzchności i Władze”

Wszyscy ludzie są częścią rozumu świata, czyli kosmicznego logosu

Biblijny Król Dawid miał być stworzony przez Starożytnych Kosmitów

Hipoteza rzadkiej Ziemi – Paradoks Fermiego

Gan Eden – גַּן עֵדֶן – „ogród rozkoszy” i tajemniczy „owoc”

Pochwycenie kościoła chrześcijan – Rapture – Chuck Missler, polskie napisy

Tajmnicze ogólnoświatowe wzięcie jest trochę opisane na samym początku tego filmu…

Dobre 26
Złe 2

Podobne Artykuły

8 thoughts on “Tajemnicze ogólnoświatowe wzięcie ! – Film

 1. Pragne podziekowac Panowi Argonaucie za ten wspanialy blog, gdzie kazdy moze dzielic sie swoimi przemysleniami , podoba mi sie tu ze nawet skrajne komentarze nie sa kasowane .

 2. Z punku widzenia kreacjonistycznego metafizyka zdolna jest archaizmatycznie sprostac sile kwantu niematerialnego z nicosci w materie mysli zamienic …

 3. Podanie tytułu Odysei Kosmicznej 2001 wydaje mi się bardzo trafnym. Idea tam zawarta jest analogiczna z wieloma wierzeniami, które zastały tam w dość prosty, aczkolwiek zaowalowany sposób przedstawione. Pod koniec fimu mamy sceny przedstawiające przenikanie czasu, lub też jego zanik. To wszystko ukazuje nam stan w jakim sie chcąc lub niechcąc znajdziemy. Kwestią sporną jest tu czas w jakim mamy doświadczyć tego stanu. Jedni uważaja że ma to miejsce w chwili odłaczenia od ciał fizycznego (śmierci) natomiast część teologów twierdzi iż to będzie możliwe dopiero po czasie sądu ostatecznego. Jak jest naprawdę? Każdy z nas będzie miał już w niedługim czasie możliwość przekonania się o tym w sposób praktyczny. Czym jest bowiem te kilkadziesiąt. kilkanaście lat naszego ziemskiego życia? To chwila dzieląca, nas od naprawdę dużej dawki wiedzy i doznań których nie jestesmy sobie w stanie jeszcze nawet wyobraz

 4. Argonauto czy Ty na prawde uważasz dzisiejszych żydów-chazarów za naród wybrany? Starotestamentowego przymierza już nie ma,
  jest nowe przymierze, to chrześcijanie są narodem wybranym! Ci przebierańcy to synagoga szatana, nie mająca nic wspólnego z
  żydami których znamy ze starego testamentu. W sumie to mają, faryzeusze wydali na śmierć Naszego Zbawiciela. Starsi bracia w
  wierze- przecież to brednie,
  przeczytaj talmud to oczy Ci się otworzą jaką braterską miłością do nas pajają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *