Specjalne strefy pod megalityczną ścianą rabinów – niektórzy chcą zdezynfekować prawdę !

Setki tysięcy ludzi z całego świata co roku podróżuje do Izraela, aby odwiedzić Ścianę Płaczu w świętym mieście Jerozolimie. Ogromna ilość pielgrzymów wierzy, że „Ściana Płaczu” jest pozostałością Świątyni Jerozolimskiej. Na szczęście są poważni badacze archeolodzy, którzy nie uznają oficjalnej narracji. Udowodnili że prawda jest o wiele bardziej niezwykła, i przede wszystkim zgodna z przekazem Nowego Testamentu, ze słowami samego Jezusa: „Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, Jezus powiedział: Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony” Ewangelia (Łk 21,5-19)

Ściana płaczu jest zbudowana z wielu „kamieni”, które są umiejscowione na innych „kamieniach” więc nie może to być pozostałość Świątyni Jerozolimskiej. Oczywiście wielu wmawia nam, że nie można słów Jezusa rozumieć dosłownie, choć w innych miejscach Biblii ci sami ludzie nalegają by rozumieć słowa Zbawiciela dosłownie!!! Istnieją jeszcze inne dowody wskazujące na błędny pogląd jakoby „Ściana Płaczu” była pozostałością Świątyni, ale o tym innym razem, bo obecnie do wspomnianej „ściany” dotarł koronawirus.

Podobno liczba przypadków koronawirusa rośnie na całym świecie, dlatego Jerozolima podejmuje dodatkowe środki ostrożności, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się broni biologicznej z Chin. „Święty Mur” jest uważany za jedno z najbardziej religijnych miejsc na świecie, tysiące pielgrzymów odwiedzają go, aby modlić się przed nim i umieszczać notatki modlitewne między kamieniami.

Stąd obawy Żydów, że jeszcze więcej odwiedzających ścianę może zwiększyć rozprzestrzenianie się chińskiej zarazy. To skłoniło władze do ​​dodatkowej sanityzacji świętych megalitów. Według Western Wall Heritage Foundation starożytne kamienie na ścianie, bo bez wątpienia są starożytne, widać na nich erozję, spowodowaną prawdopodobnie przez wody Potopu Noego, zostały oczyszczone i odkażone przez pracowników w kombinezonach i maskach przeciwgazowych.

W tym samym czasie pracownicy w rękawiczkach ochronnych usuwali notatki modlitewne włożone między kamienie za pomocą jednorazowych drewnianych narzędzi. „W tych trudnych dniach, w których zaraza szerzy się na całym świecie i zagraża naszemu życiu, zbieramy modlitwy z całego świata na pozostałościach naszej zniszczonej świątyni, modlitwy do Stwórcy Wszechświata, aby zesłał nam całkowite uzdrowienie i zdrowie, prosimy wybaw nas od tego trudnego wirusa, który zaatakował świat ”- powiedział rabin Szmuel Rabinowitz, rabin Ściany Płaczu i świętych miejsc, który uczestniczył w usuwaniu notatek.

Modlił się za tych, którzy zarazili się wirusem. Według agencji Reuters jeden z wiernych, który podszedł do ściany i pocałował ją, został szybko usunięty przez policję w związku z zaostrzonymi ograniczeniami dotyczącymi modlitwy publicznej w czasie chińskiego COVID-19. Premier Benjamin Netanjahu opublikował niedawno zaktualizowane wytyczne dotyczące tzw. „dystansu społecznego”, po doniesieniach jakoby ultraortodoksyjna społeczność żydowska nie traktowała poważnie środków ostrożności.

Chociaż nowe przepisy zabraniają zgromadzeń na modlitwę i ślubów w miejscach publicznych, robią wyjątek dla grup modlitewnych składających się z dziesięciu mężczyzn, znanych jako minjany, które są oddalone od siebie o co najmniej dwa metry przy Ścianie Płaczu. Teren koło „Muru” został podzielony na ogrodzone strefy, w których modlą się ultraortodoksi. Jak państwo za chwilę zobaczą, rabinowi mesjanicznemu udało się dostać do jednej ze stref, gdzie spotkał innego rabina.

Wywiązała się rozmowa. Jednym z poruszanych tematów była słynna notatka rabina Ychaka Kaduriego, która wyraźnie wskazuje na Jezusa Chrystusa jako prawdziwego i jedynego Mesjasza Boga YHWH ! Nie ma najmniejszej wątpliwości, że Kaduri był największym i najbardziej poważanym rabinem czasów istnienia państwa Izrael ! Dlatego sytuacja jego przedśmiertnej notatki, w której zawarł tajemnicą Mesjasza wywołała tak ogromne emocje środowisk ultraortodoksów.

Było to przełomowe wydarzenie, które odmieniło wielu rabinów, jaki i religijnej żydowskiej społeczności, powodowało i nadal powoduje liczne nawrócenia. Syn Kaduriego, po tym jak ujawniono notatkę, przechodził tak ciężkie chwile, wywołane szokiem prawdy o Mesjaszu Jezusie, że któregoś dnia dostał zawału, spadł ze schodów i się zabił. Wielu uważa, że upadek był spowodowany stresem pochodzących z ujawnienia notatki.

Całkiem niedawno odnaleziono kolejne kartki z zapisami Kaduriego, jego pamiętnik. Zbadał go najbardziej ceniony rządowy izraelski naukowiec Eli Stern. Stwierdził, że jest to pismo Kaduriego, to samo które widnieje na najcenniejszej kadurowej notatce o Mesjaszu Chrystusie ! Wszystko to znajduje się w książce Carla Galupsa i Zev Porata, jej tytuł brzmi „Rabin – tajemy przekaz o tożsamości Mesjasza„. Książka ta jest niezwykłym narzędziem ewangelizacji ortodoksyjnych Żydów. Jest wykorzystana w proponowanym tu filmie Zeva Porata, na który serdecznie zapraszamy.

Linki:

Archeologiczna sensacja, Żydzi mogą budować Trzecią Świątynię !

Jak prowadzić akcję w częściowo zatwardziałym Izraelu ?

Ortodoksyjni rabini oświadczają: „Chrześcijaństwo jest Boskim darem dla świata”

Izrael oczekuje antychrysta, czy może przygotowuje się na powtórne nadejście Jezusa ?

Podróż młodego Żyda do innego wymiaru – część III wojna światowa

Nadprzyrodzone zdarzenie pod megalityczną ścianą płaczu – Zev Porat

Dobre 23
Złe 2

Podobne Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *