Amerykańskie piramidy, pozostałość zaginionej cywilizacji

Państwa Majów epoki klasycznej często określa się mianem miast-państw, struktury takie obejmowały rozległe miasto stołeczne o luźnej, rozrzuconej zabudowie, oraz przyległe wioski i niekiedy kilka mniejszych ośrodków miejskich, twierdzi się, że majańscy „rolnicy” posiedli tajemniczą wiedzę związaną z zastosowaniem urządzeń piramidalnych, zwanych przez obecnych naukowców grobowcami.

Dzięki śledzeniu gwiazd i skomplikowanym rachunkom Majowie umieli przewidywać zaćmienia Słońca i ustalać dni równonocy. Piramidy Kukulkana, boga opisywanego w postaci upierzonego węża przedstawiają dla naukowców sporą zagadkę, badania archeologiczne z roku 2013, przeprowadzone w Meksyku jeszcze bardziej ją pogłębiąją. Meksykańskie piramidy mogą być daleką wersją urządzeń z płaskowyżu Giza. Naukowcy badający podziemia Piramidy Upierzonego Węża odnalezli setki żółtych kul, były rozrzucone w nowo odkrytych komnatach. Archeolodzy, przyznają że nie mają pojęcia do czego służyły starożytnym. Odkrycia tego dokonały zdalnie starowane drony i roboty wykorzystujące skanowanie podczerwone.

article-2313312-196FFBD6000005DC-334_634x388

article-2313312-196FFD12000005DC-447_634x439

Odnaleziona ogromna liczba kul w kolorze złotym była głęboko zakopana pod świątynią Pierzastego Węża w Teotihuacan. Odkrycia dokonali archeolodzy z Narodowego Instytutu Antropologii Meksyku. Oświadczyli oni, że nie mają pojęcia w jakim celu były używane te okrągłe artefakty. W odkryciu tym zastosowano małego robota o nazwie Tláloc II-TC. Żółty kolor kul to efekt długiego procesu utleniania pirytu, co doprowadziło do powstania złotawego koloru minerału o nazwie jazoryt.

article-2318151-1995A29C000005DC-119_634x414

"TLÁLOC II-TC"

article-2318151-1995A25C000005DC-373_634x427

Znaleziska te były zakryte przed badaczami we wnętrzu mało zbadanej komory koło podziemi Piramidy Słońca. Archeolog Jorge Zavala stwierdził, że: „…Kulki te wyglądają na żółte, lecz nie wiemy do czego służyły, odkrycie jest sensacyjne…”

Sfery są wykonane z gliny, ich średnica wacha się od 1.5 cm do 5 cm. Gówny archeolog Sergio Gomez wyjaśnił, że myślano, iż te okrągłe rzeczy są zrobione z metalu, ponieważ jarozyt tworzy się przez utlenianie pirytu, który jest rudą metalu. Ściany komory też miały złote zabarwienie spowodowane dużą zawartością pirytu. W tym miejscu należy przypomnieć, że pierwsi odkrywcy piramid z płakowyżu Giza dokonali odkrycia kamiennej kuli we wnętrzu jednej z tych budowli, oto zdjęcie tego znaleziska:

british_ museum

Archeolodzy próbują zrozumieć zastosowanie tych przedmiotów, wymyślają różne historie, jednak nikt nie wie jak było na prawdę. Badania są prowadzone od miesięcy, wykorzystuje się zaawansowaną technologię zdalnie sterowanych robotów, wszystko po to by odkryć tajemnicę zastosowania tych budowli, by odnaleść resztki zaginionej wiedzy. Wcześniej w tym roku zespół badaczy stosując technikę sterowanych aparatów odnalazł trzy niezbadane wcześniej przejścia. Wszystko to staje się dla naukowców coraz bardziej tajemnicze. Liczą na odnalezienie jakiegoś grobowca by zrozumieć lepiej strukturę społeczna starożytnych, a ta po prawie 100 latach badań ciągle jest dla nich wielką zagadką. W podziemnych tunelach odnaleziono prawie 50.000 obiektów archeologicznych wysokiej wartości, wszystko to zostało umieszczone w tych pomieszczeniach przez zaginioną cywilizację i jak się wydaje archeologom zasypane celowo.

article-2318151-1995A255000005DC-63_634x312

Cyfrowa mapa poniżej pokazuje podziemne tunele i komory znalezione pod „Świątynią Upierzonego Węża” W ostatnich posunięciach robotów odnaleziono aż trzy ukryte „pokoje” Od początku wieloletnich badań, aż do teraz nie odkryto żadnych informacji o możliwym przeznaczeniu tej starożytnej instalacji, żadnego opisu władców lub innych danych pisanych informujących o przeznaczeniu !

article-2318151-1995A24D000005DC-804_634x316

Naukowcy starają się to jakoś wytłumaczyć, lecz cała ich ewolucyjna wiedza zdaje się na nic ! W 2009 roku rozpoczęto pionowe wykopaliska by dotrzeć do czegoś co w mniemaniu naukowców ma być ukrytym „grobem władcy” Archeolog Gomez tak opisuje swoje posunięcia:

„…myślę, że tunel był elementem centralnym, głównym miejscem wokół, którego dobudowano resztę miejsca ceremonialnego, to było najbardziej święte miejsce…, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w tym miejscu, w komorze centralnej możemy znalezć szczątki tych, którzy rządzili Teotihuacan…”

article-2313312-19702245000005DC-513_634x391

W prekolumbijskim Meksyku Aztekowie byli podobno najsilniejszym narodem indiańskim. Posługiwali się językiem nahuatl. Początki kultury azteckiej zostały opisane w średniowiecznym dokumencie zwanym „Wstęgą Wędrówki”. Jest tam wzmianka o tym, jak pewnego razu Aztekowie znaleźli kamienną głowę boga Huitzilopochtli. Głowa ta wydawała z siebie dziwaczne dźwięki, a bóg obiecał im, że jeśli zabiorą kamień ze sobą, Aztekowie staną się władcami całego Meksyku.

Crystal skull

W latach 1971-1998 w czasie badań na tych terenach odkryto komory i tunel pod „Piramidą Słońca”, a w „Piramidzie Księżyca” znaleziono szczątki trzech ludzi. To jednak, co znajdowało się w tunelach i komorach nie ujrzało światła dziennego. W lipcu 2008 roku rozpoczęły się badania z użyciem detektora mionów, które mjały znaleźć inne ukryte komory i pomieszczenia w piramidach.

Przyjmując z góry założenie, że te tajemnicze konstrukcje były grobowcami naukowcy ci podążają śladami , które nie istnieją. Ich zdziwienie bierze się z braku znajomości danych pochodzących z odkryć globalnej katastrofy ludzkości w dalekiej przeszłości. Braku otwartego podejścia do zagadnienia istnienia wcześniejszych bardziej rozwiniętych cywilizacji megalitycznych. Piramidy mogą być pewnego rodzaju urządzeniami, ich cel i przeznaczenie nie jest do końca rozpoznane. Jest to jedna z największych zagadek ludzkości starożytnej, doświadczonej ogólnoziemską katastrofą.

mc-jp-05-09

mc-jp-03-02

Katastrofizm wprowadził do nauk geologicznych po raz pierwszy w 1812 roku Georges Cuvier co wynikało z potrzeby wyjaśnienia odmienności faun kopalnych i współczesnych. Była to próba pogodzenia rozwijającej się wiedzy paleontologicznej i geologicznej z rozumianymi dosłownie dogmatami wiary dotyczącymi powstania Ziemi i życia na niej. Uczeń Cuviera d’Orbigny, zakładał w tym celu istnienie 27 kolejnych aktów stworzenia odbudowujących życie na Ziemi po kolejnych kataklizmach połączonych z wymieraniem.

Spory pomiędzy gradualistami a katastrofistami dotyczące istnienia katastrof niszczących życie na Ziemi, a potem jego ponownego odtwarzania wygasły z chwilą gdy błędna teoria ewolucji wyjaśniająca odmienność faun współczesnych i kopalnych zyskała powszechną akceptację w nauce.

 Zródło:

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2318151/Mystery-glowing-orbs-discovered-Temple-Feathered-Serpent-Mexico.html#ixzz3DiMqYzpH

The Great Pyramid – Mystery of the Shafts / Tunnels

Robot roams around unexplored passages of Pyramid of the Sun

Podobne Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *