Logika to nauka o sposobach jasnego i ścisłego formułowania myśli, analizująca źródła poznania. Zajmuje się badaniem ogólnych praw, według których przebiegają wszelkie poprawne rozumowania, w szczególności wnioskowania. Dlatego ważne jest by żyjąc w tzw. „europejskiej rzeczywistości”, w systemie społecznym, rozpoznać, tak jak filmowy Spock, siły które mają na nas wpływ, które nami sterują i które nas zniewalają. Star Trekowy Spock był wyśmienitym logikiem odwiedzającym różne zamieszkałe planety. Co by mógł powiedzieć gdyby przyleciał na Ziemię 21 wieku ?

Zapewne jego pierwsze 'zdanie' brzmiało by: „fascynujące”. Fascynujące jak wielu ludzi codziennie musi biec do swoich zajęć, gdzie są zmuszani do „wyrabiania cegieł” systemu ucisku bankowego, w obecnym egipcie. Dzisiejszy egipt zmusza niewolników by ci w pocie czoła wyrabiali „cegły” dla bankowego faraona. Nie dość że muszą to robić bez wytchnienia, to jeszcze jak zauważył jeden z mędrców wschodu, robią to, uznając taki tryb „życia” za „szczęście”, a wszystko to w tle gdy mają 30 lub 50 letni bankowy kredyt ! Spock: 'to jest FASCYNUJĄCE !'

568853Bicz

Miliony niewolników każdego dnia smagani są biczami umysłu bankowego faraona. Nie ma zmiłuj się, jeżeli nie wykonają dziennej porcji „cegieł” to przyjdzie ktoś od faraona i wykorzystując system, sprawi, że i tak będą musieli oddać nakazaną ilość. Tora podaje, że rozpoczynając ucisk Izraela Faraon nakazał mu budować miasta spichlerze Pitom i Ramzes, ogromne budowle służące do magazynowania zboża. Pomimo, że sama ta praca miała na celu wyniszczenie niewolników, miała też z pewnością znaczenie praktyczne, zwłaszcza, że w kolejnym etapie Żydzi zostali zagonieni do pracy w polu. Wytwarzali więc zboże, którym były wypełniane przez nich budowane miasta. Praca ich, nie służyła zaspokojeniu bieżących potrzeb Egipcjan ale tworzyła wartość dodaną, poczucie luksusu i bogactwa. Dziś tak samo pewna grupa trzymająca władzę chce czuć luksus i bogactwo !

Bankowy niewolnik potrafi być dumny z dzieła jakie tworzy razem z faraonem. Wbrew często nieludzkiej pracy jaką wykonują, wielu jest tak przejętymi „ugniataniem gliny i trawy”, że pomimo cierpienia, krwi i potu, utożsamiają się z tym co „tworzą”. System nakazuje, by ci co „budują swoje domostwa” wierzyli w realność i „szczęście”, w sens 30 lub 50 letnich kredytów.

u9befey0xysef4ju4lzj

Wielu niewolników i niewolnic chce żyć, w ich świadomości oferta faraona ma sens, przez budowanie i wspieranie systemu niewoli dostają upragniony ceglany lub betonowy schron, gdzie mogą w ich mniemaniu spłodzić kolejnych pracowników do ugniatania gliny. Wyjście do świata duchowego jest powolnym procesem. Najpierw człowiek zniewolony jest przez pragnienia dzisiejszego egiptu. Później stopniowo, uświadamia sobie bezcelowość systemu ucisku faraona, swojego fizycznego istnienia w takim układzie oraz to, że jest tylko jednym z wielu (przeciętnych niewolników), a przecież system każe by się cieszyć, by kupować kolejne produkty.

Czas „niewoli egipskiej” trwa dopóty, dopóki człowiek nie odkryje, że jest naprawdę niewolnikiem, dopóki nowy z martwych wstały Król nie przybędzie, ten który zna drogę do Stwórcy. Wielu niewolników odczuwa, że jego zewnętrzny i wewnętrzny Faraon panuje nad nim, prowadząc go daleko od prawdziwego Ducha i duchowości, że służą bankowej mamonie i temu co tym steruje.

4257100800_cf7e3a024a_z

[…]zastanówmy się nad słowami Mojżesza i Aarona, które wypowiedzieli, przyszedłszy do faraona: „To mówi Pan: «Wypuść lud mój, aby mi służył na pustyni»”. Mojżesz nie chce, aby lud służył Panu w Egipcie, lecz pragnie, żeby wyszedł na pustynię i tam Mu służył. Wskazuje niewątpliwie, że dopóki człowiek tkwi w ciemnych uczynkach tego świata i obraca się pośród ciemności swoich zajęć, nie może „służyć Panu”; nie można bowiem „służyć dwom panom„, nie można „służyć Panu i Mamonie„. Musimy zatem wyjść z Egiptu, musimy porzucić świat, jeśli chcemy „służyć Panu”. Musimy, powiadam, porzucić świat nie w sensie miejsca, lecz duchowo, nie przez udanie się w drogę, lecz przez rozwijanie się w wierze. Posłuchaj – to samo mówi Jan: „Synkowie, nie miłujcie świata ani tego, co jest na świecie. Wszystko bowiem, co jest na świecie, jest pożądliwością ciała i pożądliwością oczu„[…]

spock_e6b

Nowy Mojżesz

Mojżesz zapewnił Żydów: „Pan, Bóg twój, wzbudzi ci proroka spośród braci twoich, podobnego do mnie”. Tradycja żydowska widziała w tych słowach zapowiedź Mesjasza. Ponieważ Mesjaszem był Jezus Chrystus, dlatego słowa te odnoszą się do Niego. Po Mojżeszu, autorze pierwszych ksiąg Starego Testamentu, również inni autorzy przepowiadali przyjście na ziemię Mesjasza, którym — jak wiemy — był Chrystus. Jezus występuje więc jako nowy Mojżesz, na przykład w czasie Kazania na Górze. W ten sposób nawiązuje do Góry Synaj, gdzie pierwszy Mojżesz otrzymał tablice Dekalogu.

Jezus jawi się tu jako nowy Prawodawca. I rzeczywiście daje nowe Prawo. Przypomina najpierw przykazania Starego Testamentu, a następnie je uzupełnia: „Sły­szeliście, że powiedziano przodkom… A Ja wam powiadam…” Stare Prawo nadal obowiązuje chrześcijan, ale nie w tym sensie, jak rozumieli je faryzeusze i uczeni w Piśmie. Obowiązuje zgodnie z interpretacją podaną przez Jezusa. Jezus zaś udoskonala dawną interpre­tację starych przepi­sów nowym Duchem: ” Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza” W starozytności na Ziemi pojawili się wysłannicy Stwórcy, kosmiczna załoga, która przemawiała do niewolników, ciągle przemawia…, aby ich zrozumieć wystarczy trochę duchowej logiki.

Polecam szczególnie dwa pierwsze filmy z listy poniżej !

monk-big-book

CNBC przyznaje, wszyscy jesteśmy niewolnikami banków centralnych. Napisy PL

Alex Jones Vs Piers Morgan [PL]

Wojciech Cejrowski o wolności słowa

They live 2014 Oni żyją – Alex Jones – polska wersja (napisy) HD

Nowa ludzkość i zadania (aniołowie)

O co im chodzi ?

Dobre 23
Złe 1

Podobne Artykuły

5 thoughts on “Fascynujący świat

 1. Masz racje Argonauta ! trzeba sie wyzwolic z niewoli faraona ! Trzeba sie zbuntowac i pokazac wszystkim sile ! Prowadze stowarzyszenie przebudzonych , zapraszam do wspolnego mieszkania we wspolnocie , uprawiamy ogrod wspolnie gotujemy , oglnie happy kazdy jest .

 2. Ja tez w takiej wspolnocie miezkam , dobrzy ludzie wspieraja nas darami i po co pracowac ? Precz z Faraonem 21 wieku ! Pozdrawiam cie Man – dobrze mowisz !

 3. A ty nie pracujesz Argonauto ? Ja jestem niepelnosprawny i pracuje ale przestane jak mnie wyzywisz ! Czy mam przestac pracowac u faraona i zdechnac ? …

  1. Jeżeli to prawda że pan/pani jest niepełnosprawny/a to jestem zmuszony odpowiedzieć. Trzeba czytac ze zrozumieniem: „nie przez udanie się w drogę, lecz przez rozwijanie się w wierze”

   Pozdrawiam i życzę duchowego wyzwolenia !

 4. Zachęcam do bardziej szczegółowego zapoznania się z powyższym artykułem 'heheszki', czy jak się tam nazywacie… Zamiast pisać tego typy 'śmieszne' komentarze proponuję zająć się swoim własnym życiem, a nie dopiekać człowiekowi, który robi naprawdę świetną robotę na tej stronie!
  Będę się za was dziś modlił i prosił o przebudzenie.
  Pozdrawiam Ciebie Argonauto i Was Bracia i Siostry w dobrej Wierze 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *