Dlaczego TVP nie otrzymała 10 miliardów złotych ?!

W mediach słychać krytykę rządu pana Morawieckiego, bo ten przeznaczył na TVP 2 miliardy złotych. Wszystkie partie, wliczając w to Konfederację, „wieszają psy” na Telewizji z Woronicza. My się zastanawiamy, dlaczego tylko 2 miliardy ? W strefie telewizyjnych rozgłośni istnieją tylko dwie polskie stacje. Pierwszą jest Telewizja Trwam, drugą TVP. Reszta rynku głównych stacji telewizyjnych to ośrodki wybitnie antypolskie, które powinny zostać repolonizowane. Projekt ustawy dotyczącej „repolonizacji” mediów miał być gotowy w połowie 2016 r. Miał, ale siły spoza Polski, tak jak w sprawie „nadzwyczajnej kasty”, dostały białej gorączki (koronawirusa).

Wracając do finansów TVP. Nie jesteśmy jakimiś wielbicielami stylu pana Kurskiego, ale 2 miliardy to stanowczo za mało, by walczyć z przeważającymi medialnymi siłami wroga ! Widać jakiś postęp, zmodernizowano sprzęt, po 30 latach, wreszcie coś kupiono, choć przykładowo „W tyle Wizji” wygląda jakby nadawało z jakiejś prywatnej piwnicy ? TVP dysponuje największym niewykorzystanym potencjałem twórczym, tak się nam wydaje.

Należy dofinansować tak ten ośrodek, by rozpocząć produkcję poważnych polskich filmów i programów dokumentalnych. Całkiem odmiennych od atmosfery „Kleru”, czy „Bożego ciała”. Mogli byśmy wreszcie (na nowo) ekranizować powieści Stanisława Lema, Janusza Zajdla i innych. W dobie tanich komputerowych efektów specjalnych tworzenie tego typu produkcji jest już stosunkowo niedrogie i dla dofinansowanej TVP spokojnie do osiągnięcia.

Równie ważnym pozostaje brak dobrych komedii. Przecież peowsko-SLDo-PSLowski „Komitet obrony demokracji” dostarczył. i nadal dostarcza tyle pomysłów, że można by zekranizować nową serię, nowe serie „Zmienników”, „Hydrozagadki”, czy innych „Misiów” ! W odwodzie czeka cała armia nieznanych Polakom młodych aktorów, możliwe że spora część patriotycznie nastawionych, by nie posiłkować się pato-elitą, ziejącą nienawiścią do wszystkiego co polskie.

Kiedy zostanie uruchomiona poważna ekipa dokumentalistów, tworząca naszą polską serię programów dokumentalnych, zwłaszcza z zakresu minionych niewykrytych afer III RP, chrześcijaństwa, zakazanej archeologii, kreacjonizmu, czy zjawisk z pogranicza ufologii ?! Gdzie są plany TVP w wymienionych kierunkach, gdzie jest dodatkowe 8 miliardów złotych na wspomniane cele ?!

Już teraz, po wyborach z roku 2015, TVP dysponuje ogromnym potencjałem, jednak widać tam brak gruntownego przemyślenia sprawy oczekiwań części zaniedbanych dusz Narodu Polskiego, tych które godzinami wpatrująsię w ekrany LCD, a może jeszcze w kineskopy, odżywiając się podaną im informacją „Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych” (Mt 4, 4b). Od kilkudziesięciu lat jesteśmy skazani na naśladownictwo, na kopiowanie wzorców z zachodnich cywilizacji iluminacko ufonautycznych. Czas to zmienić, czas na polską chrześcijańską myśl. Na poważną TVP, naszą polską TVP, na miarę naszych dusz i umysłów !

Linki:

Zaawansowana filozoficzna sztuka filmowa, czy taka istnieje ?

Prawdziwy Klaatu żyje i jest najbardziej realną Istotą !

Krasnoludy, gobliny i elfy podróżują pojazdami UFO

18 miliardów „człowieka” z magicznym zapleczem hord

Spożywczy MK ultra !

Duchowy terroryzm lucyferian w Polsce

Polacy genetycznie modyfikowani przez tajne organizacje UFOnautyczne Crispr Cas 9

Dobre 13
Złe 3

Podobne Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *