Eksploracja tajemniczego systemu tuneli pod płaskowyżem Giza

Wielu ludzi spekuluje, że istnieją podziemne komnaty lub groty pod egipskim Sfinksem, a dokładniej pod przednimi łapami. W jednej z ostatnich wypraw „Szkoły Khemickiej” (The Khemit School) kwiecień 2014, grupa ta miała całą tą strefę dla siebie, było to specjalne przedsięwzięcie wiążące się z wysokimi opłatami.

 

Zdjęcie poniżej przedstawia kamienną pokrywę zasłaniającą „wejście” do podziemi.

secretchamber

Poniżej dwa rysuneki ukazujące koncepcję podziemnych przed dynastycznych (przedpotopowych) korytarzy biegnących pod Sfinksem.

secretchamber2

secretchamber3

Powszechne teorie New Age głoszą, że są to możliwe miejsca ukrycia tzw. „Komnaty zwojów” gdzie złożone są „złote tablice”, jednak poważniejsi badacze sądzą, iż jest to starożytny system wodnych tuneli, związany z zaginioną technologią odległych cywillizacji. Wykonane mają być przez bardzo odległą kulturę KMT (khemit), która miała istniec na długo przed Faraonami.

secretchamber4

Powyżej zdjęcie wejścia do jednego z licznych tuneli płaskowyżu Giza, wskazuje ono na istniejący system szybów i podziemnych przejść. Według specjalisty, egiptologa Stephena Mehlera układ tych tajemniczych tuneli jest bardziej rozległy niż ten w obrębie płaskowyżu. Jego istnienie jest pewne, ma się rozciągać przynajmniej od Abu Sir na północy do Dashur’u, miejsca „Zgiętej Piramidy”

secretchamber5

Powyżej jedno z wielu zdjęć pokazujących przemieszczającą się grupę przez system tych tuneli, miejsce pod strefą zwaną Saqqara. (zdjęcie Briena Foerstera)

Ancient Egypt: Exploring Tunnels Under The Sands Of Saqqara

Cytat Briena Foerstera: „…Istnieją liczne tunele pod słynnym płaskowyżem w Giza, są one potwierdzone przez najwyższej klasy specjalistów. Najbardziej zaskakujące jest to, że rozciągają się one, daleko poza to miejsce. W miejscu zwanym Saqqara, na południe od Gizy przebyliśmy część z tego systemu wykutego w skalnej podstawie.

Exploring Tunnels UNDER Egypt’s Giza Plateau Part 1

Część z tych podziemi zostala zaadoptowana przez PÓZNIEJSZĄ cywilizację dynastyczna na grobowce. Na pustyni, we wnętrzu wyrytego w wapiennej skale tunelu znajduje się 20 precyzyjnie obrobionych granitowych „skrzyń”, które są prawdziwą zagadką. Jacyś ludzie twierdzą, że są to miejsca pochówku „drogocennych” byków, jednak ich funkcja jest o wiele bardziej intrygująca. Są one wyraznym przykładem „Zaginionej Wysokiej Technologii” przed-dynastycznego Egiptu…”

Dobre 26
Złe 3

Podobne Artykuły

3 thoughts on “Eksploracja tajemniczego systemu tuneli pod płaskowyżem Giza

  1. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale kiedyś czytałem Oczy Sfinksa i ponad wokół tych piramid jak i pod nimi, obok sfinksa znajduje się jakiś mitologiczny labirynt przysypany piaskami pustyni. Ponoć znaleziono w niektórych komnatach tysiące zmumifikowanych zwierząt, ptaków, kotów, psów, byków. Mnie bardziej ciekawi dlaczego naukowcy nie przebili się do reszty tych ukrytych komnat które wykrył łazik robot miniaturowy, pewnego niemieckiego naukowca. Pewnie wszystko zgarnie dla siebie jakieś miliarder papirusy i skarby, aby wiedza w nich zapisana nie zburzyła dzisiejszej kultury i religii. Potem ludzie się dziwią że ludzie latają w kosmos, jak po prostu są skrywane biblioteki z materiałem pradawnych zwojów i pism o bogach w latających rydwanach, o metalach tak lekkich i wytrzymałych których opisy znajdują się w najstarszych księgach dalekiego wschodu.

    1. Ja słyszałem z kolei o obracających się pod płaskowyżem kamiennych kręgach. To właśnie pomiędzy nimi miałaby znajdować się rzekoma Komnata Zapisków z wiedzą i artefaktami zaginionej cywilizacji, która pomagała starożytnym Egipcjanom wznosić budowle, kiedy ich ziemie zostały spustoszone przez kataklizm. Krążą legendy dotyczące tych kręgów, jakoby miała to być wysoko zaawansowana technologia, a sama konstrukcja byłaby raczej czymś w formie wielkiego zegara. Kto wie co się stanie, kiedy zakończy on swój obieg… Ponoć mechanizm można obsługiwać tylko z wnętrza podziemnej piramidy, a samego kompleksu strzegą tajemnicze Istoty z innego wymiaru, rzecz jasna to tylko legendy ^^

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *