Najnowsze odkrycia angielskich terenów kromlecha Stonehenge

Stonehenge to jedna z najsłynniejszych europejskich budowli megalitycznych, pochodząca z ewolucyjnej epoki neolitu oraz brązu. Kromlech ten położony jest w odległości 13 km od miasta Salisbury w hrabstwie Wiltshire w południowej Anglii. Nazwa pochodzi z języka staroangielskiego, od słów stan – kamień (angielski stone) i hencg – otaczać (angielski hinge) lub hen(c)en (szubienica). Ze słowa henge powstało słowo henges – kręgi – którym teraz są nazywane tego typu obiekty.

Kromlech to z celtyckiego crom – „wygięty”, a lech to „kamień”, jest to krąg zbudowany z ustawionych pionowo kamieni, często wokół grobowca lub miejsca kultu. Znajdowane groby w obrębie budowli Stonehenge datuje się na rok 3000 p.n.e.

Ostatnie opinie archeologów o tym megalitycznym miejscu mówią o większej sieci starożytnych monumentów tego rodzaju, powiązanych w jakiś sposób ze Stonehenge. Najnowsza technologia skanowania pozwoliła na odkrycie kompleksu świątyń, kopców pogrzebowych, kurhanów wraz z budowlami mającymi związek z odprawianymi tam makabrycznymi rytuałami, gdzie ludzka śmierć miała być na porządku dziennym. Słowem które najlepiej oddaje te mroczne starożytne rytuały jest określenie ich jako demoniczne.

Poniżej seria zdjęć uzyskanych za pomocą magnetycznej techniki penetracji powierzchni ziemi do głębokości 3 metrów. Łącznie uzyskano 17 nowych, wcześniej nieznanych drewnianych lub kamiennych struktur. Naukowcy z Uniwersytetu Birmingham poświęcili na to cztery lata pracy.

10701925_574268359361822_7615367142735093818_n

Użyta technika nazwana jest radarowym „mapowaniem terenu” (L.D.A.R.) Metoda była niezwykle dokładna dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, zaimplementowanych specjalnie do tego projektu. Uzyskane obrazy pozwoliły przeglądać te tereny z precyzją wcześniej niedostępną oraz na znaczną głębokość. Odnaleziono 30 metrowej długości budynek drewniany, którego wiek ustalono na 2400 rok p.n.e.

Lidar to lotniczy skaning laserowy, idea systemu opiera się na zbieraniu danych Lidar, radaru elektromagnetycznego oraz fotogrametrycznych z zachowaniem wysokiej gęstości rejestrowanych punktów surowych danych z poziomu przelotu nad teren helikoptera.

1410305618501_wps_23_Distribution_map_of_new_mKomputerowa rekonstrukcja odkrytej struktury:

1410303273757_wps_6_3D_reconstruction_and_vis

1410305591163_wps_22_3D_reconstruction_and_vis

Kierownik projektu profesor Vincent Gaffney stwierdził, że archeolodzy do tej pory myśleli o tych terenach jako łące porośniętej trawami, a nie jak się okazało, centrum starożytnego kultu, dodał że: „…To co widzimy to nieświadome opracowanie krajobrazu Stonehenge. Mamy tu wyraznie wielką strukturę rytualną, która przyciągała ludzi z odległych rejonów kraju. Dookoła stawiali oni własne świątynie i sanktuaria. Obserwujemy cały ten krajobraz jako wykorzystany w bardzo skomplikowany sposób. Ułożenie tych wszystkich elementów opisać można jako bardzo teatralne…”

Henge_pages_11

Ludzie zbliżający się do Stonehenge mieli podążać wyznaczoną ścieżką pielgrzymek. Odnalezione starożytne elementy nie będą mogły na razie zostać zbadane pod względem wieku. Stanie się to możliwe po wydobyciu szczątków na powierzchnię , decyzja ta jednak leżyw w kompetencji instytucji „Angielkiej Spiścizny” (English Heritage)

Stonehenge-ENG-3

Tu film jak Anglicy wyobrażają sobie dzwiganie i umieszczanie ogromnych głazów „typu stonehenge” Oglądając inne produjcke dokumentalne na ten temat, muszę stwierdzić, iż jest to mało wiarygodny opis. Istnieje długa lista pytań bez odpowiedzi, co do sposobu przemieszczania tak ciężkich głazów na znaczne odległości, występujące pomiędzy miejscem wydobycia skalnego monolitu, a jego pózniejszym umiejscowieniem.

„How Stonehenge Was Built?” | Wally Wallington Can Move Anything!

Zródło:

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2750005/The-hidden-empire-Stonehenge-Radar-scanners-17-sites-near-ancient-stones.html#ixzz3CsKbR2Xr

Dobre 13
Złe 1

Podobne Artykuły

One thought on “Najnowsze odkrycia angielskich terenów kromlecha Stonehenge

 1. A czy to czasem nie na wyspach Kiribati są skupiska podobnych poniszczonych kamiennych monolitycznych budowli, oraz grobów olbrzymów? Ponoć od wieków tubylcy głoszą, że niedaleko grobów olbrzymów jest tajemniczy krąg w którym nic nie rośnie, żadna trawa, krzaki, rośliny, drzewa, a owady lub zwierzęta które tam wkroczą zdychają. Ostatnio coraz częściej pojawiają się dziwne kręgi i kratery. Możliwe że wszystko przez nowy adres Ziemi lub zmianę pola magnetycznego naszej planety, przebiegunowanie(proces, w którym następuje odwrócenie kierunku pola magnetycznego), czy zbliżający się kataklizm – kometa, planeta X.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kiribati
  http://www.geekweek.pl/aktualnosci/20323/tajemniczy-krater-pojawil-sie-w-stawie
  http://alexjones.pl/pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/5722-kim-jest-wr%C3%B3g-i-dlaczego-go-nie-wida%C4%87
  http://losyziemi.pl/rozwiazano-zagadke-kopcow-mima
  http://reaktorwiedzy.pl/kategorie/fizyka-astronomia/187-mamy-nowy-kosmiczny-adres

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *